Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.09.2008
35
1
0
93
Ok,posto znas podeli znanje samnom... Valjda je u tome i poenta foruma,posto znas vise,ponizno te molim za odg... lol.. wtf is braka..?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Braka - Rech koju par ljudi ovde na forumu koriste kao sinonim za brate

A svoj odgovor ces naci samo ako upotrebis Search opciju,na vrhu foruma,i potrudi se malo da procitas...Na sajtu je ogroman broj informacija kao i na forumu...
Ako ti je stalo do tog growa,citaces,jer to je ono pravo...Da si ih sve procitao ne bi pitao ovde,garantujem...
A sto se tice tvog "prinosa" najveceg...hm...bitan je kvalitet no kvantitet,kad budes to razumeo neces imati problema...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Alo robinsone tom hankse

N brini za visinu biljona u indoru

Drzi ih u veg dok ne dostignu pola zeljene visine
Onda baci na cvjetan
j

I sve 5

I javi kakav je a.ultra haze kad ce to bit, zanima me ta genetika ful, dobar joj marketing a jel i puca kak se reklamira je upitnik
 
14.09.2008
35
1
0
93
Pa na kraju sam i nasao posle 4,5h pretrazivanja sinoc,ne znam samo gde su mi oci sad... ;) Thx anyway... Tarki javicu,mada sam je vec pusio,ortak je uzgajao,al nije to uradio bas kako treba,dosta gresaka,i bila je full,no nista od hall-owa,klasican marketing...
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Ovako, ovo je 13. dan od klijanja, full time 24/0, rekao sam vec ali da ponovim domatjica ,shpajz, hps 400W...::::::


Mozda vas zacudi sto fali pola lista na biljci na prvoj slici? Zato sto joj je koliko sam prochachkao po forumu bilo toplo i poceli su da joj se uvrtju listovi. To se sve zbivalo na nekih 50 tak cm od hps 400 W. Vratim kao sto je i bilo znaci oko 1.6 m i nema vishe uvrtanja. Toliko me uplashilo(i nerviralo sto nije sve idealno) to uvrtanje da sam reshio da taj ostetjeni deo odmah po kratkom postupku skratim hirushkom preciznostju *LOL*. OK resen problem ali, za hladjenje koristim ventilator( skoro non stop radi):

(ovako je bilo u jednoj od proba da nadjem idealnu visinu nije vredelo i tu su gorele[ima ih 2,amo je druga mala i ne vidi se ] sad je nize od toga na 20 cm od patosa) tako da ne znam kako da resim problem sa udaljenostju od hps-a.
Dakle, pitanja:

1.Pored problema mogutjeg izduzenja biljke usled udaljenosti od svetlosnog izvora (HPS-a) koliko ona relano dobija lumena na sadasnjoj visini (1.7m) znaci koliki su gubici? (izgleda mi da moram da ostanem na 1,7m jer tu nije vruce ocigledno, a da problem resim ugradnjom dodatnog hladjenja za hps ne mogu, nemam para ( do sad sam puko oko 100 eura, i to je za mene bio mali fin.udar:sick:))

2.Posto bih zeleo da malo exparimentishem i da probam drugaciji svetlosni rezim od ovog 24/0 kako da izvedem prelaz na 18/6 ili na 20/4 a da bude sto manje stresniji za biljku , s' obziriom na to da je od pocetka na 24/0 ?

3. Zeleo bih da prokomentarishete kako vam se biljcica u globalu chini, kako napreduje za svojih 13 dana i tako to?

4.Pretpostavljam da nije vreme za hidrogen ili mogu da krenem sa postepenim zalivanjem i sa njim s' vremena na vreme ?

hvala unapred na savetima
:thewave:
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Napravio sam box dimenzija 50x150x180 (stari orman)
Imam 14 stednih sijalica od 50w i jednu neonku 20w plavog spektra.Sve ukupno oko 17.000 lumena.
Rezim je 12/12 (9 dan)
Biljka je oko 150 cm visoka i razgranata.
Jos nije pocela da cveta.
Dali mi je potrebno jos stednih sijalica i Sta mogu da ocekujem od ovakvog boxa,tj hoce li biti nesto od ovoga?
Neki savet?
Ovo mi je ovo prvi indor
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Pozdrav!

Za pocetak da pitam - zasto ja vec vise od godinu dana nemogu uci o onu temu "pitajte sve sto vas interesuje"?

skroz mi je glupo otvarati novu temu radi ovoga, ali jbg...

uglavnom - biljke su mi od 25.8. na cvjetanju i razvijaju se odlicno (stavit cu slike malo kasnije). Pocele su cvjetati puno prije nego prosli put i izgledaju puno zdravije, ne suse se, itd ... ali imam problem sa jednom - raste mi iznad lampe. Sve druge se normalno razvijaju ko kepeci, a ova je odlucila pohitati u visinu valjda duplo iz nekog razloga. E sad, buduci da je vec proslo neko vrijeme kroz cvjetanje, zanima me - da li je smijem sada privezati onako kao za lst?

mislim mogao bih povisit lampu, ali onda ce manje dolazit do ostalih biljaka pa nisam bas previse postigao, a osim toga - kako je visoka - radi toga dobija svjetlo po cijeloj duzini, i razvila je male cvjetove duz cijele biljke.

ima neki drugi nacin da joj usporim rast malo kojeg biste mi preporucili?

(ajde molimvas pisite samo iz osobnog iskustva jer sam i ja citao razne bisere svugdje po netu)
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
hvala Tarki na odgovoru.

dali da je polako kroz par dana savijam prema dolje, ili odmah da je prvi dan savijem puno i privezem?
 
16.09.2008
10
0
0
35
e ovako..posto se nekuzim u zice bas zanima me koji model zarulja ide u box?i kad se box napravi mora biti zatvoren stalno da vanjska svjetlos neuđe ili??
 

KaraJack

Aktivan Član
Nameless_One je napisao(la):
Ovako, ovo je 13. dan od klijanja, full time 24/0, rekao sam vec ali da ponovim domatjica ,shpajz, hps 400W...::::::


Mozda vas zacudi sto fali pola lista na biljci na prvoj slici? Zato sto joj je koliko sam prochachkao po forumu bilo toplo i poceli su da joj se uvrtju listovi. To se sve zbivalo na nekih 50 tak cm od hps 400 W. Vratim kao sto je i bilo znaci oko 1.6 m i nema vishe uvrtanja. Toliko me uplashilo(i nerviralo sto nije sve idealno) to uvrtanje da sam reshio da taj ostetjeni deo odmah po kratkom postupku skratim hirushkom preciznostju *LOL*. OK resen problem ali, za hladjenje koristim ventilator( skoro non stop radi):

(ovako je bilo u jednoj od proba da nadjem idealnu visinu nije vredelo i tu su gorele[ima ih 2,amo je druga mala i ne vidi se ] sad je nize od toga na 20 cm od patosa) tako da ne znam kako da resim problem sa udaljenostju od hps-a.
Dakle, pitanja:

1.Pored problema mogutjeg izduzenja biljke usled udaljenosti od svetlosnog izvora (HPS-a) koliko ona relano dobija lumena na sadasnjoj visini (1.7m) znaci koliki su gubici? (izgleda mi da moram da ostanem na 1,7m jer tu nije vruce ocigledno, a da problem resim ugradnjom dodatnog hladjenja za hps ne mogu, nemam para ( do sad sam puko oko 100 eura, i to je za mene bio mali fin.udar:sick:))

2.Posto bih zeleo da malo exparimentishem i da probam drugaciji svetlosni rezim od ovog 24/0 kako da izvedem prelaz na 18/6 ili na 20/4 a da bude sto manje stresniji za biljku , s' obziriom na to da je od pocetka na 24/0 ?

3. Zeleo bih da prokomentarishete kako vam se biljcica u globalu chini, kako napreduje za svojih 13 dana i tako to?

4.Pretpostavljam da nije vreme za hidrogen ili mogu da krenem sa postepenim zalivanjem i sa njim s' vremena na vreme ?

hvala unapred na savetima
:thewave:

Ovo je zestok rad sine, očekuješ odgovor na 13 dan veg. hmmm i još radiš glupost, odmakni biljčicu barem 60-70-80cm i daj malo friškog zraka jer če ti to krepat ko uličarska mačka bez baje :icon_biggrin:.

I kad ta malo naraste nekih 15cm-20cm onda se javi i ne gnoji ::::))))
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ma znam da mi treba crveni spektar za cvetanje ali nemam uslova(para) da to sad menjam pa pitam dali cu i ovako imati nekakvog uspeha?Mozda neko iskusniji ?
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
evo jedno pitanje... gledam sad na 2 razlicite stranice neki kazu da sjeme kad proklija,klica treba ici gore,a neki kazu da treba ici prema dole,da je to korijen...sta je istina??
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Klica je klica...ne kužim te filozofije oko najobičnijeg sjemena...staviš ga u vodu 1 dan da nabubri, zabiš u zemlju i čekaš dok ne izbi iz nje... ako već staviš na vatu i čekaš da proklije, na koju god stranu da klica izašla, samo ju zabi lagano u zemlju nekih 1cm ispod površine, gl. da klica na dolje da sama nastavi glatko rasti...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
brend je napisao(la):
Ma znam da mi treba crveni spektar za cvetanje ali nemam uslova(para) da to sad menjam pa pitam dali cu i ovako imati nekakvog uspeha?Mozda neko iskusniji ?

brate ak imas samo plave neonke onda kontam da ce ti ostat u veg. bez crvenog spektra nema cvjetanja , a ak i nekim cudom pude ...to nece bit dobro....
ja imam slicnu situaciju i sto se tice prostora , financija a i svijetla (stedne) ali ja sam si uzeo vise crvenih a samo jednu plavu ...jbg probaj dodat bar 4-5 crvenih (200kn)
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Da znas da si me nagovorio i da cu da kupim jos 8 stedne crvenog spektra i da ih dodam u box.Mislis da ce onda biti nesto od toga?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
A bRATE kontam da ce bit nesto imas solidno lumena na taj box samo fino i polako s puno ljubavi i bit ce nesto gledaj da ce joj trebat duze nego da je pod hps-om ali mora ic ...inace cu se ja izbedirat (j a imam duplo manje svijela nego ti ali i 3 put mani box )nali nadam se da cemo oboje nesto izvuc...


ps. daj nabaci neku sliku bas me zanima taj tvoj grow...
 
12.09.2008
14
0
0
43
zanima me koja ja razlika između hps i vtf sijalice?
tj dali se za vrijame cvatnje moze koristit vtf sijalica?

pozdrav ekipi sa foruma
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.