Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.03.2005
20
2
0
znaci.... ok, mozda sam se krivo izrazio. otopinu glukoze koju ce iskoristiti kao izvor energije potreban za razvoj i izgradnju stanica, stanicne membrane,celuloze itd. Kaj si bio na pljugi dok se u skoli ucila biologija? hehehe
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Iako su Glukoza i frutoza izvor energije biljke ih same proizvode (znaš ono biologija... FOTOSINTEZA!!!!). Također biljke ne uzimaju šećer iz tla. Prettpostavljam da se ovo tiče melasa. Dodavanjem šećera i nekih proteina i gluposti ne hraniš direktno biljku nego bakterije u zemlji i mikorize, one te kompleksne spojeve razlažu (tako se hranne) do jednostavnijih spojeva koje biljke mogu povuči u korjen. To ti je takozvani Organic način uzgoja, jasno i ostala gnjojiva tada moraju biti organic te se ne ubija zemljina mikroflora s peroksidom.
 
03.02.2009
6
0
0
32
Tarki je napisao(la):
najgore sto ti se moze dogodit je da ti otpadne ruka.. ili noga cak
tako da eto, tvoja kolegica imala srece :D

rul no 1
nemoj pushit ako ti skodi
i to sto se onesvjestila to joj vise psihosomatski
zabrijala je rekli bi
di ces se onesvjestit od vutre, jedino ak ste opasne cure pa imate kilu na dan

ma neam pojma...bila je neka vutra iz bg-a...ma odakle god da je...nije mi jasna onakva reakcija :)) pa bolje da otpadne noga,,,jer ako otpadne ruka,cime cu rolati :icon_lol: xaxaxaaaaa....i da se izvinem,sto sam ovde postavila to pitanje,sad vidim da mu nije mesto,ali tek sam se registrovala pa dok se snadjem malo....POZZZZZ
 
17.03.2005
20
2
0
@Bothanicharrr

a znam da izmisljam toplu vodu ali bar sam razjasnio neke stvari tako da 1 glupo pitanje moze bit prevencija za 100 glupih pitanja

@SuperAngel

thx, evo primjer kako se bez cinizma moze sve lijepo objasnit



izmedju ostalog, bolje da se ovaj topic popunjava s takvim pitanjima nego...npr. koje lampe da koristim za grow.... tj. pitanjima pitanim milion puta
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bongash je napisao(la):
Slažem se da svako ima svoje metoda, ali tvoje su u najmanju ruku ... errrr ... okultne. :vb_kez:
Ne misliš da je možda do klijavosti sjemena, a ne do kade ?

ma kada je mama :rofl:
ko ima tuš kabinu ako hoće 100 posto klijavost neka stavi kadu:vb_whip:

tiffani
lijepo je to što ti je klijavost 100 posto
alo mojih i torcinih 100 posto i tvojih se prilično razlikuju
tako da vjeruj da smo probali što smo trebali
i da smo shvatili što ne treba
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
SuperAngel je napisao(la):
Iako su Glukoza i frutoza izvor energije biljke ih same proizvode (znaš ono biologija... FOTOSINTEZA!!!!). Također biljke ne uzimaju šećer iz tla. Prettpostavljam da se ovo tiče melasa. Dodavanjem šećera i nekih proteina i gluposti ne hraniš direktno biljku nego bakterije u zemlji i mikorize, one te kompleksne spojeve razlažu (tako se hranne) do jednostavnijih spojeva koje biljke mogu povuči u korjen. To ti je takozvani Organic način uzgoja, jasno i ostala gnjojiva tada moraju biti organic te se ne ubija zemljina mikroflora s peroksidom.

Jednostavno se divim tvome strpljenju ...
computer3.gif
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne kuzim jednu stvar
vodi se polemika (vec stranicu threada il kolko...) o KLIJANJU SJEMENKI
pa cek jel postoji ista lakse u ovom hobiju od toga?
ono, ima milja nacina i sa 99,9% nemosh fulat ako radis kak spada
i svako malo neko otkrije neku novu shemu kako to uradit pa ovo ono raspraveeee
stavite na vlazno bilo gdje i bok
mislim, glupa su ta pitanja jer sve pise na forumu, a ako neko ne moze isklijat i mora postavljat pitanja o tome, pa onda brate nemoj ni ici u uzgoj
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
V3LA je napisao(la):
pa bolje da otpadne noga,,,jer ako otpadne ruka,cime cu rolati :icon_lol: xaxaxaaaaa....i da se izvinem,sto sam ovde postavila to pitanje,sad vidim da mu nije mesto,ali tek sam se registrovala pa dok se snadjem malo....POZZZZZ


ma jes luda..
ak otpadne noga znas li kolko izbora poza gubis? :D
i bude malo nespretno bez noge hehe...


nista ajd zensko si pa ti oprastamo

:b_hop:
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
nego deder momci recite vi meni ono sta me interesuje.
mojim biljkicama sada u pocetku 6.tjedna cvatnje, pocinju zutjeti i susiti se oni veliki listovi.i samo ti veliki.oni mali oko cvjetova su super,na njima se vidi sve vise i vise bijelih kristala(tako mi to zovemo u ger.)
jel to strasno sto ovi otpadaju ili to tako treba da bude?
 
28.01.2009
12
0
0
38
Zna li neko da li u Kopru u Sloveniji ima semenki???

chini mi se da sam nachuo pa me zanima da li gresim ...

a ako ne gde u sloveniji ima...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
tambura je napisao(la):
nego deder momci recite vi meni ono sta me interesuje.
mojim biljkicama sada u pocetku 6.tjedna cvatnje, pocinju zutjeti i susiti se oni veliki listovi.i samo ti veliki.oni mali oko cvjetova su super,na njima se vidi sve vise i vise bijelih kristala(tako mi to zovemo u ger.)
jel to strasno sto ovi otpadaju ili to tako treba da bude?

Tako to treba biti, kad vidiš da su ti veliki prilično 'iscrpljeni', skini ih da daš više svjetla budovima ...
 
17.03.2005
20
2
0
kako komentirate ovu sliku koju sam nasao na jednom forumu s obzirom na kolicinu stresa



znam da ce se vecina obrusiti na mene da procitam forum i da rezanje jako rijetko dolazi u obzir u ozbiljnom growu ali cisto me zanima misljenje
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Ova slika sta pokazuje rezanje grana bi bilo najgluplje sto moze biti ako je biljka ljepo razgranana.
Moje misljenje
 
06.02.2009
1
0
0
44
ho'u da investiram u unutarnju gradnju prostora za uzgoj 100 biljki skhunka, šta mi predlažete...rasveta, sijeme, ventilacija, temperatura itd???!!!! Ha?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.