Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Gelu treba ti sijalice bez toga nemoze ili moz i na prozoru al moras imati sunca kako bi ti drugacije sad nemoz samo tako :) i ja bi gajio tj. svi bi da je to samo tako ako imas sunce onad opusteno al moras regulisati vege i cvetanje moras je unositi u cvetanju na 12h noc 12h dan .. a u vege joj treba vise svetla da neprocveta kontas ona sa smanjenjem svetlosti pocinje da cveta ... valda si skontao sta mislim.. al imas pun forum taoga citaj malo pozzzzdrav


tambura polako lepo je isperi pred kraj da ima fin ukus osusi je lepo da uzivas u dimu .
prelepa je biljcica sta ce biti drugi put tek pratim kako je pocelo a kako je lepo zavrzilo za neverovati, pre neki dan kad sam ugledao kako su ti lepe biljcice odusevio se samo polako i bices zahvalna
 
22.02.2009
36
0
0
40
jel im neko iskustva sa Big Bangom,čuo sam da je malo osjetljivija na gnojiva od drugih.
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Evo jedno pitanje...sigurno je bilo postavljeno vise puta al ja nisam primjetio. U vezi je svijetla, e sad do HPS-a nemogu doci, a za neonke nemam prostora jer one krace nedaju nesto previse lumena, pa sam cuo od prijatelja za ove stedne sijalice OSRAM i one imaju 120w i oko 1330lumena.Pa bi htio cuti vase misljenje jeli pametno da se sa tim uzgaja biljka i koliko bi ih trebalo staviti u box za dobar uzgoj?
POzzz od mene :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Malo si se zajebunio!!
Te od 120w imaju 13000 Lumena
A mozes doci do HPS-a samo se netrudis dovoljno!!!
Preko neta mozes i les da kupis a ne HPS :icon_lol:

A neonke te od 120w ako mislis samo sa njima onda nakrkaj koliko god vise mozes 2-3-4 nemozes da preteras tu ti samo temperatura pravi problem a puno svetla ne!!
Ali sa dobrom ventilacijom i hladjenjem mozes da trpas koliko oces!
Samo da bi ti se preciznije reklo moras da kazes sta zelis koliko biljaka koliki ti je prostor itd.
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
E box je visina 150cm sirina 60cm dubina 60...Kontam staviti dvije biljke pa ako nebude prostora kad narastu jednu prebaciti vani...ventilaciju cu praviti sa kulerima a sijalice sam mislio kupovati postepeno sad ih imam dvije...pa cu polako pajacavati to....Sad mi ti reci koliko bi biljki moglo stati u taj box i jos po koji savjet ...pozz
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Da budem precizniji to su stedne sijalice OSRAM 23W "860" Lumilux DayLight 1330lm...mislim da bi bilo dovoljno da stavim 5-6 komada.Samo me brine ovo oko folije...kazu da alufolija pravi te tackice (zarista) pa bili bilo pametnije da je okrenem na drugu mat stranu?
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
to su slabe sijalice,neces imati problema sa folijom,nema potrebe da okreces mat. A i da ti se nekim slucajem to dogodi,sa HPS,MH..bice to najmanji problem koji moze da te zadesi tokom growa!
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
40tak cm.... modje i blize ak ti je cirkulacija dobra...
stavis ruku na razinu biljke i ak te smeta temp ond je preblizu ak je fino i ak te nis nepece i ak mos drzat ruku kolko os tamo ond je ok...
kapiš?
 
03.03.2009
13
0
0
38
badger badger je napisao(la):
40tak cm.... modje i blize ak ti je cirkulacija dobra...
stavis ruku na razinu biljke i ak te smeta temp ond je preblizu ak je fino i ak te nis nepece i ak mos drzat ruku kolko os tamo ond je ok...
kapiš?


Kužim. Al mene zanima, s obzirom da sam već posadio nekoliko biljčica, koliko se barem mogu nadati težini sveukupnih hedova. Baziram se na tome da nakon svaka 2 para hrapavih režem, slijedećih 30 dana prije cvjetanja. Šta se tiče sorte, riječ je o nekoj domaćici.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.682
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
bratko pa sta si se ti tolko nabrijo na to rezenja poslje svaka dva para hrapavih ...
ocekuj 50 g po biljci i aj bok ... ak bude vise super , ak bude manje jbg...
samo nek one rastu nemoj ti jos nista rezat ...kada dodes do odredene faze ...kad budes imo 3-4 kata listova onda razmisljaj da ju capnes JEDNOM ... ne poslje svaka 2 para listova
Aj mi molim te reci di si to cuo ???? poslje svaka dva para!!!!!???
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
ne razumem sta te muci..hoces da kazes da sijalica 23w,(ma i vise njih) pravi spot's sa alu-folijom???
to hoces da kazes,ako vec nisi..i tom slucaju lupas ko maksim!
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
i ja kazem da radi hotspot. zas nebi radila? kad je u pitanju taki reflektivni materijal (pogotovo ak nije sarvseno ravan a rjetko koji je) stvara hot(s)pot.... sto nije slucaj kod mat bjele farbe...
ak mislis drugacije objasni ba?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.