Pitanja o uzgoju i rjesavanje mogucih problema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.11.2020
0
0
1
34
Pozdrav svima, prije svega da kazem da je forum odlican. I odgovori na sva pitanja se mogu pronaci. Volio bi neki savjet ali prvo da krenem sa pričom. Upustio sam se u uzgoj. Imao sam neko sjeme obicno od konzumacije pa reko ajde da se upustim u to. Sjeme proklijalo napravio sam neki vrlo mali grow box koji bi mi izdrzao dok napravim veci od ormara. Posto je taj mali bio sklepan sa ventilatorom jednim i LED žarulja za uzgoj PAR30 E2710 W , koristen samo 3 dana jer sam kao sto sam rekao radio veci. Zarulja navedena mi se spustila preko noci iz kopce na 10 cm od biljke ( a ja nisam vidio jer je bilo u noci)i na biljici u sredini se pojavila ljubicasta boja , nasao sam slicnu sliku ovdje na forumu pa cu ju dodati da vidite za primjer. U meduvremenu sam napravio box kako spada , 2 upuha ,2 ispuha, 2 Master LEDTube 1200 mm 18W 865 T8 I W , dvije zarulje PAR30 E2710 W sa bijelim i crvenim led diodama, uzeo sam grijace folije koja se koristi za terarije sa termostatom( radi ocekivane zime) , timer koji je podesen 18-6h,unutrasnjost kompletna sa Mylar folijom,uzeo npk gnojivo tekuce koje sam malo usipao u omjeru jedan cep na.1 L vode prije nego sam stavio u pravu zemlju i usipao 1 deci u teglu( gnojivo uspiano dok je jos bio u malom grow boxu). Zemlju koju sam koristio Supstral terra magma.Ovo ja smatram kao testno sijeme ako uspije super,ako ne kao sto kazem testno je. Jer sutra bi trebao ubaciti klice koje su kupljene u hempatiji i 48 h bile u maramici. Ph odrzavam izmedu 6,5 i 7 . Temperatura 28-29 stupnjeva.Vlaga mi je na 48,49 % varira. E sad dolazim do mojih pitanja... Dali je moguce da je sredina biljke poprimila ljubicastu bojicu jer je zarulja pala sa kopce i bila toliko blizu ili je to neka druga greska. I kada bi trebalo gnojiti biljke sa tekucim gnojivom i u kojem omjeru? Tj ako ja napravim otopinu od 1L koliko da zalijem biljku . Amater sam, pohvatao sam koliko sam uspio citajuci ovaj forum pa nemojte zamjerit,nastojim sve napravit po PS-u.Nebi volio da sa ovim klicama sto sutra posadim da se desi isto. Primjer kako biljka izgleda u sredini ( to ljubicasto) ,slika je skinuta sa foruma ali je potpuno ista stvar koja se meni desila. Molio bi pomoc
 

Prilozi

  • phosphorusdef.jpg
    phosphorusdef.jpg
    98,9 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
04.11.2020
0
0
1
34
Evo za pocetak me zanima zasto se ljubicasta bojica pojavila u sredini, koji su moguci razlozi?I koje su moguce greske? dali je moguce da se to desilo od prevelike blizine zarulje?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Evo za pocetak me zanima zasto se ljubicasta bojica pojavila u sredini, koji su moguci razlozi?
Ako se ne širi, dobro je.

I koje su moguce greske?
Prezalivanje, stres od lampe, temp...

Mož' biti i to.
A pazi sad @GreatGatsby
Ja sam prekršio pravilo foruma jer sam pisao gde nisam smeo jer ti nisi ništa pročitao. Da jesi znao bi ovo.
 
Poslednja izmena:
04.11.2020
0
0
1
34
Jer najveca logika mi je da je od lampe,gledao sam ju prije nego sam isao spavat nije imala ni malo ljubicaste boje. Pa sam gledao kada sam se probudio, vidio da je lampa pala sa kopce i dosla na svega 7-10cm udaljenosti od biljke i vidio tu ljubicastu boju. Dali ce ta boja proc sama od sebe ili treba nesto poduzimati?