Pitanja oko LST-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2020
33
128
33
Bok ekipa. Eto mene nova na stranici. Ove godine je 2.put da sam piknula sjemenke (niš posebno, ono kaj sam skupila, tak da ne znam dal su m ili ž) :eek: al i to bum saznala sa vremenom :D. Nego ovak, imam 4 biljčice, stavit ću fotke.Malo sam okasnila sa presađivanjem u tegle pa nisu nešto velike, ali mene zanima koliko moraju narasti da ih stavim u LST? I da, u tegle sam ih presadila 21.5., nisam niš gnojila, rekoše mi nek prvo potroši hranu iz zemlje. E sad,nakon koliko da počnem sa gnojenjem i koju količinu gnojiva da stavim po biljci?
I još molba od stručnjaka i mahera, kak vam se uopće čine ove moje bebice? :D Ovoj najmanjoj se u čaši počeli sušit donji listovi, al ja nju svejedno presadila i evo je raste, kak tak ,ali napreduje, ide ona pomalo. Sam da koja bude ženska i na konju sam ::kauboj:::joint::mario::.Fotke nisu neka sreća, al nadam se da se bar nekaj vidi, kuži...:wave:
 

Prilozi

  • IMG_20200603_093954.jpg
    IMG_20200603_093954.jpg
    1,1 MB · Pregleda: 108
  • IMG_20200603_094009.jpg
    IMG_20200603_094009.jpg
    1,2 MB · Pregleda: 109
  • IMG_20200603_094049.jpg
    IMG_20200603_094049.jpg
    1,2 MB · Pregleda: 106
  • IMG_20200603_094101.jpg
    IMG_20200603_094101.jpg
    1,2 MB · Pregleda: 102

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
mmmmm, jos jedna curica i jos dozirana :) aj lajk it.


ubuduce pogledaj malo teme koje se nude, ne otvaraj ih bespotrebno ;)
jel ti falilo zemlje kad si presadjivala ili sta?
kupi jos pa dodaj.

sto sam fin nesto veceras :D
 
28.05.2020
33
128
33
Kako napisah, nova sam na stranici pa još ni ne kužim kak funkcionira. Postavila sam pitanje, dobila kakav takav odgovor, al eto tnx. Očito i o gnojivu moram potražit jer mi nisi baš puno pomogao, but nevermind. Ak tema smeta, obrisat ću ju, nije problem. Kaj se zemlje tiče, ima je još u vreći, kiša ju stisnula i naravno da ću dodati. I da, ne znam ko voli da mu se obraćaš sa curica, vjerujem da ih ima, al eto meni nemoj. Fala lepe, blagodarim :vozdra:
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Šta je to kao neki problem, malo potražiti? Bez čitanja i istraživanja ništa.:)
Nema nekog pravila, samo savijaj...spremne su za LST.:thumb:
Kakva je to zemlja? Ako je supstrat kvalitetan, hranjiva imaš za cca. 3 - 4 tjedna.
Najbolje je pratiti biljku, pa početi gnojiti kada biljka sama pokaže da joj treba još hrane, znakove naučiš čitati sa iskustvom.
Nakon par tjedana rasta, kreneš sa pola preporučene (pripisane) doze, ako vidiš da biljci odgovara sljedeći put daš full dozu. Gnojiš svako drugo zalijevanje, nemoj svako da ne pretjeraš.:)
Savjet, uzmi si mentora...prije ćeš sve povezati:

 
Poslednja izmena:
28.05.2020
33
128
33
Naravno da nije problem potražiti i pročitati, al eto došla i postavila pitanje/načela prožvakanu temu...zamisli grijeha ::ludak:::D. Jbg, moram proučit stranicu, kaj ima, kaj se može i to:D

Zemlja je Terra magma, tako mi iskusni rekoše da je među boljima za grow. Kako rekoh, ovo je 2.put u životu da sadim. Prvi put sam imala neviđene sreće, piknula 2 sjemenke, obje bile ženske i rodile fantastično. s tim da tad nisam baš pazila na ph vode, koja je zemlja i sl. Imala JEBENE SREĆE :let:. Al to je bilo prije 4 godine pa rekoh ajd da probam opet ,al onak kak se šika, prava zemlja,gnojivo itd...Znam da zemlje još moram dodati jer kad sam ih sadila, nisam nabijala zemlju, ostavila ju rahlu, i jbg kiša ju natukla hahahha. Iskustvo najviše pomaže, naravno...eto sad znam više nego kaj sam znala prije 4 godine...malo po malo, jbg hahah
Badi, pomogao si mi u svakom slučaju...Tnx :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Gle sad ovo. Idemo udariti kontru LST-u i zagovornicima u tvome slucaju.
Ja bih to fino topirao. Pa onda jos topirao ,2,3 puta.
Posudu bih stavio jos vecu.
Napravis grm topiranjem,kasnije samo malo grane rasiris zicom (lst).
Gnojivo za 10-tak + dana.
Ovisno s cim raspolazes.
 
28.05.2020
33
128
33
Ma palo mi i to na pamet, al se ne usudim topirat jer sam početnik pa me frka da ih ne sjebem. Rado bi ih ja topirala, al mi se LST čini nekak lakši, kako rekoh za mene kao početnika :) Gledala sam i videa topiranja, al svejedno me frka :D
Iako od ove 4 biljke, 2 su manje od ove dvije koje su spremne za LST. Te su se počele sušit u čašama pa sam ih presadila za svaki slučaj, rekoh možda ih spasim, tak da su one dosta manje od ove dvije veće. Da su sve 4 jednake veličine, pa jednu bi probala topirat pa kaj bude, al ovak ,neam pojma ni sama :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Nema te sta biti strah. Male skarice i odsjeces novo izrasli kat i krecu 2 nova vrha. Onda njih topiraj i dobivas 4 , pa onda njih...evo ti 8 glavnih grana i to je to. Imas grm.
 
28.05.2020
33
128
33
Ajd baš ću probat pa kaj bude :thumb: Znači nakon prvog topiranja pustim 2-3 kata da narastu pa opet toping? Ok, hvala na savjetima, nadam se da će uspjeti :watch:::listomahanje:::D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and serviser

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Naravno da nije problem potražiti i pročitati, al eto došla i postavila pitanje/načela prožvakanu temu...zamisli grijeha
imas srece pa si cura il bar pises u zenskom rodu, pa se ekipa trudi da pomogne a ja temu ne diram, inace bi vec bila na yardu :) pravilnik daje jasne smernice za nove clanove, procitaj ga celog
nova sam na stranici pa još ni ne kužim kak funkcionira
1. Upoznajte se sa forumom
Pročitajte što veći broj starih tema koje su trenutno dostupne na određenom forumu. Posećujte forum jednu ili dve nedelje da biste stekli utisak o čemu je uopšte reč i koja su sve mišljenja zastupljena.
2. Ne ponavljajte teme ili iste postove u različitim temama
Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu! Čest je slučaj da novi korisnici, odmah nakon registracije, postave pitanje koje je ranije često postavljano. Zbog toga im poruka biva obrisana, ili budu izloženi gnevu korisnika koji ne vole takvu vrstu poruka. Upotrebite sistem pretrage po ključnim terminima da biste proverili da li je neka tema već obrađena na Vutra.Org forumima. Proverite da li pretražujete ispravan forum, ili pretražite sve forume odjedanput. Sistem za pretraživanje je brz i lak za korišćenje!
 
28.05.2020
33
128
33
Bez brige, cura sam. Nisam baš toliko pomaknuta da bi bila muško, a pisala u ženskom rodu hhahahah :D Ok, sorry, jbg, došla,žurilo mi se, htjela što prije postavit pitanje i ispalo kak je ispalo. Ne vidim čemu tolika drama oko toga. Eto koliko sam nova da ni ne znam kaj ti znači "na yardu" hahaha, al valjda izbačena il kajaznam. Pa nije ni to kraj svijeta, život će mi se nastavit kak je i išao do sad prije registracije :D :D
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
28.05.2020
33
128
33
Vjerujem da je bilo takvih, zato si to i spomenul. A jbg, svakakvih pomaknutih ima, al eto nisam jedna od tih, bar ne na tu stranu pomaknuta hahahah. Žensko 1/1
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy
28.05.2020
33
128
33
I vjeruj mi, život će mi se fakat nastavit kao i prije registracije. Nije da mi život ovožisi o ovome, došla vidjet, pitat mahere za savjete, al bože moj... Sa stranicom ili bez, život ide dalje, ne bi veroval ‍♀️

Ma vi zene ste prirodno pomaknute..
A vi koji generalizirate ste posebne biljke

hmmm, pa ne bas :)

mislis li da nije bilo takvih :lol:

he, he, to je bila konstatacija, ne obracanje!
Konstatacija bi bila da sam stvarno curica, a obzirom da sam curica bila prije dosta godina, objašnjenje ti ne drži vodu

Ma vi zene ste prirodno pomaknute..

edit: nemoj se ljutis na grouchija, on je zasluzio taj nick
Kaj bi se ljutila, kaj ti je. Meni treba jaaako puno da se naljutim. Samo razgovaramo:kafa: :D
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Auu bas si se nakostrijesila da svima odgovoris i stavis na mjesto. Fali ti dim? Pazi, ova tema ce vjerovatno zavrsiti u kanti, jer nisi ni prvi ni zadnji padobranac ovdje. Dobila si prijateljski savjet da procitas pravilnik. Moras razumjeti da se takva amaterska pitanja postavljaju svakodnevno i nemaju ljudi zivce da stalno ponavljaju jedno te isto. Zato postoje pravilnici. Otvori dnevnik, nadji sebi mentora i uzivaj u growanju :thumb:
 
28.05.2020
33
128
33
Auu bas si se nakostrijesila da svima odgovoris i stavis na mjesto. Fali ti dim? Pazi, ova tema ce vjerovatno zavrsiti u kanti, jer nisi ni prvi ni zadnji padobranac ovdje. Dobila si prijateljski savjet da procitas pravilnik. Moras razumjeti da se takva amaterska pitanja postavljaju svakodnevno i nemaju ljudi zivce da stalno ponavljaju jedno te isto. Zato postoje pravilnici. Otvori dnevnik, nadji sebi mentora i uzivaj u growanju :thumb:
Pa ti niš ne znaš o ženama ili ne znam sa kakvima imaš posla inače, al tu si mašio ceo fudbal. Zakaj bi se nakostriješila? Samo odgovaram ljudima. Ti ne razaznaješ razgovor od nabrijanosti Već sam nekoliko puta napisala da sam no/nakostriješenosti, a tu ti ja nemrem pomoć, da eto jbg načela temu jer nisam znala kak funkcionira i sad se ti našao tu pametovat. Zahvalila sam ljudima koji su li pomogli sa savjetima i naravno da ću pročitati pravilnik i dnevnike koji me zanimaju, a za koje eto sad znam da postoje, jučer eto nisam znala. Tak da ne pravi se pametan bzvz. Zamisli odgovaram ljudima. I nek tema završi u smeću, bez brige, neće me to zabolit. Dečki su mi dali savjete, uputili me na dnevnike i ostalo i hvala im. I da, bez brige, ne fali mi trave, toga srećom uvijek ima ::listomahanje::
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Dosipaj jos zemlje u potove. Na ovim nekim mozes skinut najdoljnje listove i dosipat zemlje. Ova najmanja, ak je presadjenja prije dan dva, vadi je van, dosipaj zemlje i vrati nazad. Samo je fino siroko i duboko zagrabi rukama izvadi van. Pazi da ti korijen ne pukne.
Slazem se sa @VenloNL , bolje je radit 2-3 topiranja nego LST. LST mozes i kasnije ako vidis da su ti idu preko balkona. ( a sad su ti i premale za LST). Mozes topirat 3-4 kat, al i 4-5. Kako ti pase. Uzmi skare i samo capni vrh biljke, samo pazi da ne odrezes ona dva izdanka novih grana (vidi prije u nekom tutorijalu, ima hrpa toga na netu). Kad se malo razraste opet odrezes vrhove glavnih grana i po potrebi savijas grane (LST) ako vidis da treba. Sa gnojivom si mirna sigurno 2 tjedna. U vegetaciji, kad vidis da biljka treba, ides sa gnojivom za vegetaciju pa tablici koja pise na gnojivu, kad krene cvjetat gnojivo za cvjetanje. Za gnojiva si izguglaj, oces organic oces mineralno.
Pazi samo da na vrijeme skuzis muske (izbacit ce ti banane) i onda te momke drito u smece.:D

Sretno u uzgoju!:thumb:
 
Poslednja izmena: