pitanja u vezi projektiranja prostora za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
Pozdrav vutroljubci , imam nekoliko pitanja u vezi indoor uzgoja, pa bih zamolio one koji imaju iskustva sa istim da mi odgovore. :p

1. Prostorija u kojoj bih napravio grow room velika je 4x5m i 1,8m visina , nalazi se u podrumu . Problem je taj što je dno podruma zemlja , nije betonirano, jeli pametno da stavljam posude u doticaj sa zemljom ili napravim nešto sa paletama kao podnicu , vlaga ??

2. Da napravim jedan flowering room , a jedan za vege , podjelim prostoriju na pola u svakoj po jedna 600w mh lampa za vegetaciju i 600w hps za cvjetanje? ili dvije 600w hps i odmah na 12/12?

3. zbog visine sam ograničen nekako mi se malo čini .. radio bih samo lst , pa dolazim u nedoumicu dal da je isplativije krenut sa automaticima ili sa obicnim fotoperiodnim biljkama ?

Do sad sam odradio jedan manji indoor grow sa 150hps sa jednom biljkom , te bih se upustio u malo veči zahvat , u planu mi je 8-10 biljaka na tom prostoru , jeli to previse ili premalo od toliko informacija neznam niti sam .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
naravnmo da bi trebao staviti nekakvu izolaciju izmedju zemlje i posuda...ne samo zog vlage vec i zbog hladnog poda..mozes staiti te palete...ali ja bi tojos prekrila nekakim linoleumom ili cak stiropor plocama-pa na njih foliju..

za 2.pitanje..nisam sigurna uopce koliiprostor mislis koristiti i koliko biljaka mislis uzgajati...ali..ovo sto si ti napisao 600mh i 600hps ili 1200 hps pa na 12/12 - to bas ne kuzim..nekako mi nema logike..tako da bi i za taj odgovor trebao dati malo vise detalja tj. koliko prostora i/ili biljaka mislis uzgojiti ?

3.visina od 180 nije problem...tj. sigurno nije nesto sto bi te ogranicilo na automatike..sa tim mozes bez problema odraditi foto sorte - uz lst...

malo jos pojasni sto i kako zelis uzgojiti...pa ces uz konkretnija pitanja dobiti puuuno konkretnije odgovore..

ali...postoji mentorski kutak na forumu...pa.ako zelis da te netko kontinuirano vodi i savjetuje..javi se tamo.

sretno
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma ne misli on iskoristiti svih 20 kvadrata...ja sam skontala da misli napraviti 1 ili 2 boxa unutar tog prostora..

ali da..i ja mislim da bi se trebao vratiti citanju..jer..ima nekih nesuvislosti i u samim pitanjima..

a za 8 biljaka...mozda bi mogao prvo probati odraditi citav grow ( vege.i cvjetanje ) samo sa jednom hps-icom od 600W ..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
zlavjestica je napisao(la):
ma ne misli on iskoristiti svih 20 kvadrata...ja sam skontala da misli napraviti 1 ili 2 boxa unutar tog prostora..
A neznam, ja sam skontao ovo:

podjelim prostoriju na pola u svakoj po jedna 600w mh lampa za vegetaciju i 600w hps za cvjetanje?
180cm je podnošljiva visina, možda malo "treninga".
ja sam imao 600w na 80cm visine ali bilo je širine :eyebrows:
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Dode na isto iako bi podilia prostor.. 600w je premalo za 10kvadrata.. i za 8 biljaka.. no ovisi koji trening baci..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nisam shvatila da misli koristiti po pola prostoriju ...ali..vec sam napisala da ima dosta nelogicnosti u samom pitanju koje je postavio..tako da...ocito sam trebala uzeti u obzir da ne zna o cemu prica..i da se njemu vjerojatno cini ok prepoloviti 20 kvadrata i na svakih 10 staviti po jednu 600w

zna biti ponekad zbunjujuce kada se pojavi netko tko ne kuzi jedan k. o uzgoju..ali se informirao i nacitao..pa se sluzi "strucnom terminologijom" i / ili citira sto je procitao...tada nije lako razluciti dali se osobi potkrada tipfeler,dali ima neku svoju novu ideju koju zeli isprobati a koju je mooozda procitao na nekom stranom forumu ( nedavno sam imala slican slucaj-frajer je citirao strane forume i navodio youtube primjere i bla bla )...ili jednostavno laprda...nema pojma a neugodno mu je priznati pa se pokusava prikazati iskusnijim nego sto je...u tim slucajevima je zaista tesko skontati ..a na to nalijechem sve cheshche...i onda takva osoba napise josh par postova ili recenica..i konachno shvatis da fakat ne zna o chem prica...a do tada si se cudio i/ili pokushavao shvatiti njegove metode/ideje....

ispricavam se na offtopichkaranju.ali...eto...bas mi se poklopilo da sam u 2 dana na 3 slicna slucaja naletila...pa se pitam jel to neka najezda ili sto..
mislim da je postenije-ma koliko to nama ponekad iritantno zvucalo - kada netko dodje i napise da nema pojma o pojmu ili da ne kuzi ovo ili ono..i pita sto ga zanima...
a onda si mislim.hebga..mozhda je malo krivnja i na nama tj. forumashima koji precesto odgovaramo na nachin da ih jednostavno uputimo na chitanje foruma..hebiga..nekima ne ide citanje ili ucenje..nekima je..bez obzira koliko procitali..potrebno neke stvari pojasniti..neki su mozda procitali nesto krivo i zaglavili sa tom informacijom..itd..itd..itd..
nozda neki ne priznaju da su potpuno neiskusni i potpune neznalice-sto se growanja tice.jer misle da u tom slucaju nitko nece sa njima ozbiljnije razgovarati..da nitko nece imati strpljenja za njihova pitanja i slichno..
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
zato sam i rekao da mi kaže s koliko novaca raspolaže, jer sam bio slobodan jučer da mu nacrtam i napravim specifikaciju materijala.
Kome mene je soba od cca.15 kvadrata i u njoj box od 2 m2...rade 2 x 400 W...
 

Gagiba

Aktivan Član
Moraš napraviti boksove jer ako ne ogradiš folijom u tolikom prostoru svetlost će ti se rasipati uzalud. A površina podruma ti je taman za cirka 80 biljaka!! :D

Imaš i gotove boksove ali je problem što su veći uglavnom preko 2 metra visine tako da ćeš morati malo da se baviš građevinom.
Uglavnom prostor je komotan, možeš napraviti dva boksa za po 10-15 biljki (jedna za vege jedan za cvetanje i da teraš uzgoj bez prekida, sve dok se ne umoriš) kao i da ti ostane sasvim dovoljno prostora da cirkulišeš između.
Obrati pažnju na dobru izolaciju i dobru ventilaciju.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Na pod mogu palete ali ce vremenom istruliti to imaj na umu,preko njih tvrdo presovani stirodur (fibran zeleni),predpostavljam da su zidovi obicne cigle ne malterisane kao i vecina podruma.ako su zidovi debeli nema potrebe za izolacijom,a ako nisu tu onda dolazi i dosta posla,stiropor 3-5cm lepak,mrezica-dve ruke lepka,dve ruke gleta i to je to,nekih 5 dana posla za jednu osobu.pa pregradjivanje zidova itd itd...to je velika investicija

Ja bi tu napravio rostilj od drvenih letvica-stafni 3*3cm.prodaju se na 3-4m duzine i jeftine su, na njega armirana alu folija i priheftas sve na letvice (box 300cm*150cm*170cm) 2 hps-ice od 600w za flower. i jedan box (150cm*150cm*170cm) i 600w za vege i klonove.to ti je najeftinija i najbrza solucija.Samo imaj na umu da to vec prerasta u komercijalu,a ona je ovde zabranjena...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
naći će se vec budala da mu odg. :D :ludaci_lol:


no čemu već sve piše samo treba čitat......



Edit: rakijo zvučim glupo kad ovako odgovoram...no odg. je bio na tvoj komentar " što mu niko ne odg."

kome se da pisat jednu te istu stvar 100 puta,nek piše....na forumu postoje slična ili ista pitanja a s njima i odg.
ako se njemu neda čitat zašto bi se meni il nekom dalo pisat....
vidim naučio si šta je ego trip :thumb: lol....

Edit 2 : no comment.....
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Spam i Ego trip vlada ovde :) I tuzno je to sto vidim,al i smesno samim tim,pa placem od smeha ko da gledam crtani film :D

p.s mandore, vidis tvoj ego te je naterao da mi napises roman :) a coveku pomogao nisi,to sto si mu ti rekao vec je receno od strane Avanture,tako da tvoj post onda ispadne cist :signs040:
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
Hvala rKj420 .. Drzim se tvog savjeta
Edit: nije komercijala.. Samo me zaninalo kako da iskoristim taj prostor na najbolji moguci nacin.. Hvala na odgovorima