Pitanje koje se tice velicine biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.03.2011
6
0
0
32
Pozdrav , imam jedno pitanje , posto sam ogranicen prostorom zeleo bih da mi biljka bude sto manja ( sto se tice duzine) , pa me zanima kako to da postignem? znam da ce i dobit biti manja , takodje me zanima da li ce kvalitet budova na kraju biti losh? ili to nema veze? zahvaljujem.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
mogao si malo procitati o unutrasnjem uzgajanju prije nego sto si otvorio temu
naime u indoor TI kontroliras velicinu biljke i reguliras kada ce uci u cvjetanje tako
sto stavljas određene rezime svjetlosti..
uz to postoje i mnoge metode za kontroliranje visine i "građe" biljke,a svima je rezultat
povecavanje konacnog uroda.
Imas xx puta pisano o tim stvarima na forumu,pa bih preporucio sa krenes s citanjem..
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Najbolje si ti otvori neki cfl PC box dnevnik i tamo procitaj... naci ces sve o kontroliranju visine...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Posadi u male posude, veličina biljke je određena količinom zemlje u kojoj korjen raste.
I dakako o dužini vegetacije... nadalje, postoje razni treninzi biljke (LST naprimjer) čime biljka više raste u širinu, a ne u visinu.
 
13.03.2011
6
0
0
32
informisao sam se sve sada o LSTu , samo imam jos jedno pitanje , ako kazes da velicina takodje zavisi od posude , da li je pametno posaditi 3-4 u jednu da kazem osrednju posudu (saksiju) ? da li ce to predstavljati problem za biljke?