pitanje oko sjemenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
evo prije 8 dana sam stavio sjemenke da mi klijaju,ali još ništa nisu proklijale:eek:hno: pa sam probo jednu sjemenku rastavit noktom,pa je iz nje izašlo nešto bijelo,zanima da li da to napravim na drugim sjemenkama,jel će mi to pomoć ili sjemenka uopće neće proklijat,je li to dobro ili loše....
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
zanima me kak je bolje da sadim odmah u vece posude ili da sadim u manje pa da presadujem ?
znam ak presadujem da moze doci do stresa koji nije pozeljan a ni zdrav za biljku...
puno je lakse sadit u manje pa presadivat...samo sto je bolje ??
ak netko stvarno zna pa bih molio da mi pomogne :)
hvala
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
da ... ali biljci je potrebna mala kolicina stresa ... sadnja odmah u velike saksije nije bas preporucljiva ... ispravite me ako nije tocno ....
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
ae hvala na odgovoru i mislio sam tako napraviti ali bolje pitat nekoga tko to radi duze od mene...samo jos jedno pitanje dal da sadim vise biljki u istu posudu il sam 1 ?
jel cuo sam da ako sadim vise u 1 da je to isto dobro jel ce opstat samo naj jace... ?
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Makaveli OS Jug 2 je napisao(la):
ae hvala na odgovoru i mislio sam tako napraviti ali bolje pitat nekoga tko to radi duze od mene...samo jos jedno pitanje dal da sadim vise biljki u istu posudu il sam 1 ?
jel cuo sam da ako sadim vise u 1 da je to isto dobro jel ce opstat samo naj jace... ?

Ako ih više posadiš u istu teglu normalno je da ce neke biti naprednije i vece u odnosu na druge, to isto ti se moze najnormalnije dogodi ako svaku sadiš u svoju teglu. :) Genetika!

Posadi po jednu sjemenku u jednu teglu(što vecu,još vecu:watchplant:) jer je to najpametnije rješenje jer time ne uzrokuješ stres nijednoj biljci , dok bi u suprotnom čupao druge biljke iz tegle i uznemiravao korijenje one biljke koju želiš ostaviti,
a ako ih nebi čupao korijenje, bi joj smanjivao šanse za neometan razvoj i ostavljao joj puno manje hrane i prostora jer bi ju morala dijeliti sa ostalim biljkama.

Drži se savjeta koje svi ponavljaju jer si tako uvelike poboljšavaš šanse za uspješan uzgoj.

Laku noć i sretno
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
sjemenka koja mi je iznikla rasla je do nekih 2 cm visine i odjednom stala...jos ima onu cahuricu u cemu bude kad ni nema klicu i ne pocinje se sirit da se odvoji ta cahura od stabljike...jedino sto se pocela mal zelenit...znam da prosli puta kada sam sadio dosta mi se brzo odvojila stabljika od te cahurice...sada jel to ovisi od sorte do sorte ili se nesta desilo tijekom rasta...?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
to ti je skroz normalno pusti ju ona će sama da uradi svoj posao ako si baš toliko nestrpljiv uzmi pincetu i probaj lagno odvojiti no ja to nebi radio jer je to seedling faza vegetacije koja je jedna od najosjetljivijih na stres tako da bolje pusti ! Sve će svojim tokom :sun2:
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
da stoner hvala na odgovoru skontao sam da bi tako trebalo biti,...
ali nazalost moja mala biljka je uvenula...steta sad mi je zao...
jedino sta mi je ostalo...novo saditi...:)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
hebiga a ako je domaja nema veze greške su tu da se uči na njim neke skupo platiš a neke ne no vrlo je bitna germinacija ( taj razvoj od same sjemenke do tek izniknule) a i ta rana vegetacija jer tad je biljka vrlo podložna stresu , recimo podatak je uzet sa nekog stranog foruma neznam jel istinit al evo :

A higher nitrogen concentration will give more females.
A higher potassium concentration will give more males.
A higher humidity will give more females.
A lower temperature will give more females.
More blue light will give more females.
Fewer hours of light will give more females. It is important to start these changes at the three-pairs-of-leaves stage and continue for two or three weeks, before reverting to standard conditions.


i tu neka stane jer smo već otišli :common053:
 
19.07.2007
4
0
0
45
Narucio sam seme od BDS-a,,,vec treci put,,,prvi put je blio ok(stigla 10 semena Chrystal-a),drugi put sam odlucio da uzmem feminized seed Super Girl kad ono u fazi cvetanja se ispostavilo da sam dobio 5 muzjaka.Sramota!
Treci put stigla 40 komada 10-OrangeBud,10JockHorora,10BigBuda i 10B52...
Od toga mi uspela 10 Orange Buda,9 JockHorora i samo 2BigBuda ni jedan B52 nije uspeo da isklija pravilno a nije mi prvi put da bacam seme na klijanje.
Znaci ipljuvacu ih na svakom mestu.
Zamisli to da od 40semena samo 21 uspe da proklija...
 
11.07.2007
3
0
0
55
choki123 je napisao(la):
evo prije 8 dana sam stavio sjemenke da mi klijaju,ali još ništa nisu proklijale:eek:hno: pa sam probo jednu sjemenku rastavit noktom,pa je iz nje izašlo nešto bijelo,zanima da li da to napravim na drugim sjemenkama,jel će mi to pomoć ili sjemenka uopće neće proklijat,je li to dobro ili loše....
vozdrica ,imam pitanje sta da koristim protiv biljnih usi?probao sam neke kucne radinosti sa korom od banane ili bijelim lukom ali neznam dalice to uticati na moju biljku?
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
pa sve je to prirodno zasto bi skodilo biljci...
imas negje na forumu vec takvih pitanja dosta a i odgovora na njih ap mal pregledaj...
jel mislim da ovom pitanju sto si ga postavio nije bas mijesto tu...:)
ali sve u svemu mal pregledaj predhodne postove na forumu i sigurno ces navi odgovor...