Pitanje oko vode

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.12.2010
102
34
28
Moze li mi netko reci koliko dugo voda moze stajati dok se ne pocne mjenjati njezin ph.
I da li je moguce da ja preko proljeca odnesem na sajt cca 500-700 litara pa tamo reguliram ph +,-
I da li mi je ova kolicina vode dosta za cijeli grow. Radi se od 5 biljaka (mislim staviti LSD ili Northern light), nikako se odluciti, pa ako moze netko tko je probao jednu i drugu da kaze koja mu je bila bolja. Ubacit cu jos par komada autoflowera da se ima dok curke ne zavrse.
Danas sam imao vremena pa sam otisao na sajt i iskopao rupe (znam da je rano ali nisam imao pojma sto sa sobom. Dimenzije su 1m x 1m x 0.5m. Zemlja Terramagma stoji tamo jos od prosle godine jer nisam bio u mogucnosti odraditi proslu sezonu. Uglavnom 7 velikih vreca (neznam koliko litara) zemlje i 100 litara perlita. Mislim jos ove godine staviti i hidrogel.
Stoga da li ce mi biti puno-malo vode?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kolicina vode koja ti je potrebna zavisi i od toga koliko ce biti kisna, a i vrela naredna godina, pogledaj dnevnike pa ces videti iskustva sa lsd i nl, ima i za jednu i za drugu vise dnevnika. nije bas pametno sto si ostavio zemlju u dzakovima preko jeseni/zime napolju, piatnje je kakva ce biti s proleca kad ugreje i upari se u vrecama
 
19.12.2010
102
34
28
vrece su spremljene u grmlje koje je puno mahovine tako da sunce ni ne dolazi do nje.
Nalazim se na srednjem jadranu tako da zna padati kisa nekoliko puta preko ljeta. Samo da ne bude kao ovo proslo jer je potopilo cijelu Hrvatsku.
 
19.12.2010
102
34
28
pa to je 2o kanti od 25 litara. znaci 10 odlazaka kroz jednu-dvi noci i miran sam, nema sanse da ih netko vidi tamo. Prije ce me viditi da nosim ovako malo po malo, nego sve odjedanput.
Nitko tamo nije tamo bio 2 godine. Sve dungla bila kad sam dosao :)
 
19.12.2010
102
34
28
Da ne otvaram, jos jednu temu evo pitanja koji northern light uzeti, mislim od koje seed banke (koja ima najbolju genetiku) sensi, nirvana.. . I ono sto me najvise zanima da li je itko radio topping ili jos bolje f.i.m. na njoj i kako se ponasa?
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
To ti je pametna ideja,i ja sam mislio odvuci dva bureta od 200l i zamaskirati na sajtu za sledecu god,neznam da li je pametno da pustim da se napuni kisom i snijegom i da li ce ta voda biti dobra za zaljevanje,,polozaj sajta mi omogucava ovakav nacin,,ne mogu vise tegliti po 30-40 l,,kad dodjem na sajt ladno jednu mogu znojem zaliti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ulomax
16.09.2013
31
233
33
ja radim tako već godinama bez problema.skupljam kišnicu sa ceradom i skladištim u
bačvama. za očuvanje vode koristim yahticon aqua clean i to bez klora.
kad vidim zimi najavu za veće oborine rastrem ceradu i skupim 200 - 500 litara iz šuca.
cca 10 kvadrata cerada.
 
05.07.2015
4
0
1
43
Da ne otvaram novu temu, zanima me kako ostali outdoor groweri donose vodu na sajt? Pogotovo oni koji imaju vise biljaka pa im treba dosta litara po obilasku
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Naspem kantu od 13l, sacekam 30 min. da ispari hlor a i da se temp vode donekle izbalansira sa ambijentalnom, napravim 3 koraka i zalijem :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alive

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
elem,,neznam da li si spremao vodu za sajt,ali ja jesam,,kupio sam bure od 500l,,stavio sam ga na sajt krajem drugog mjeseca,,do danasnjeg dana skupio sam oko 300l kisnice,nisam mjerio ph nego sam normalno zaljevao biljke,skoro sam im davao slavol i plantelu u istoj vodi,,biljke su odlicno reagovale,,imas slike u gal. sa komentarima,,sto se tice kolicine vode po biljci mislim da je oko 100l za cijeli grov