Pitanje oko vode

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
ma znam,,proljetos sam slikao bure na sajtu i pitao za odstajalu kisnicu,,ostao sam duzan odgovor pa da ne otvaram novu temu;)
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Moram reći da je i mene ovo zanimalo. Meni bi mogla voda stajati u bocama na sajtu po 20 dana, pa me baš zanimala kolko se promini ph. Kažete da nije problem ph u outdooru, ali meni su biljke u pitarima od 7 litara.
Al ne opterećujem se ja time puno.
 
24.09.2016
12
1
3
30
Moze mala pomoc? Na proljece planiram posadit oko 4 automata i poljevat ih vodom iz starog napustenog ribnjaka. Mozete predpostavit da je voda mutna i prljava sad me zanima da li bi stetilo biljci itd...
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
To ti ne moze niko reci. Ta voda moze imati toliko korisnih stvari, ali isto tako i losih po biljku. Uzmi kod kuce neku biljku u saksiji, donesi vode iz napustenog ribnjaka, zalivaj neko vreme i videces kako prija biljci.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ako ima zivota u njoj ne znam zasto bi bila losa.ph bi trebao biti u granicama mozda i gnojiva ima u njoj od ribica :)

nesto razmisljam iskopat rupu blizu sajta pokrit dno ceradom i ostavit da se napuni kisom snjegom....
 
24.09.2016
12
1
3
30
ako ima zivota u njoj ne znam zasto bi bila losa.ph bi trebao biti u granicama mozda i gnojiva ima u njoj od ribica :)

nesto razmisljam iskopat rupu blizu sajta pokrit dno ceradom i ostavit da se napuni kisom snjegom....
Nije losa ideja ako je sajt siguran, pa u ribnjaku nema riba al vijerujem da ima žaba i ostalih gmazavaca...
 
22.04.2014
20
3
8
Ja sam napunio punu bačvu kišnice oko 100 litara ali voda je poprimila smeđu boju
Zanima li me može li takva voda štetiti biljci ako namjeravam saditi u pitarima od 20L?
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
koristim ph down za outdoor jer je voda preko 8. biljka najbolje usvaja mikro i makroelemente izmedju 5.5 i 6.5
 
18.11.2016
32
16
8
42
Ekipa, koliko je zapravo vode dovoljno za biljku tjedno? Mislim, kolike da dam svakoj biljci tjedno po ovim vrućinama? Ne znam ima li veze koja je vrsta, tipa w.w ? Ili neja sativcuga? Kamenjar i slično? :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Sve ima veze i tesko je tocno u litru rec koliko je dovoljno jer ovisi o puno toga. Cim vise to bolje. Ja svoje zalijevam svaka 3 dana sa 15-20L vode svakoj zato sto mogu. Ti ces vidjet koliko tvoje mogu izdrzat. Kad "uvenu" znaci da su ostale full bez vode i probaj ne cekat taj trenutak. Ako se objese svaki 3. dan onda svaka 2 dana ces morat. Ako izdrze i 7 dana, onda 1-2 tjedno.
 
18.11.2016
32
16
8
42
15 - 20l? Ne znam kak bi ja to doveo do tamo? Cisternom :)) Prije sam im nosio litru, sad po tri litre...pa su kise padale...hmm malo mi je problem tamo nositi toliko vode, uocljiv a i tesko. A morat cu chekirati cesce jer mi se cine male, cca 35 cm a mjesec dana je proslo od kada su vani. Fala ti Stipe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Narcotic
13.03.2017
9
11
3
47
ja osobno 1 tjedno zalijem sa 3litre jednu bilju i to iskljucivo kad gnojim... vodi koju koristim je iz rijeke pored(mutna ) ali evo vec 2mj i sve okej.. sama lokacija je dosta vlazna(ajmo rec močvarna) dosad nisam vidio ni jedan simptom da joj fali vode.. a i zemlja mi je uvijek rahla

sve zavisi od terena do terena.. dali je direktno na otvorenom ili malo zaklonjeno

prije par god sam posadio na toj lokaciji automatic i nisam mogao doci sve skoro do kraja(posao na terenu)
sve je bilo super priroda je sve sama odradila ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milarepa and Stipe
18.11.2016
32
16
8
42
A vidjet cu, naravno necu se izlagati previse...jbga dok nisam posadio cinilo mi se mjesto predobro a cim sam poceo saditi poceo sam uvidati velike nedostatke mjesta..al sta ces, ucim usput. petak mi se cini ok za pocetak a ak nis morat cu vanka zazivati kisu sa bubnjem u ruci