[PITANJE] PC Grow Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.10.2009
11
0
0
33
Prvo i osnovno, ovo je prvi put da cu ovo naparviti, pa nek se zna da sam totalno neiskusan sto se tice ovakvih stvari.
Dalje, uzgajao bi indoor, i to u Pc Boxu.
Nacitao sam se svacega, i mogu reci da sam razumio dosta toga, kako to sve ide i to..
Nego, fali mi iskustva, pa bi htio da mi neko iskusniji pomogne malo.. :)

Onda, ovako..
Za sorte, mislio sam uzeti Big Bud ili Misty. Jel to ok? Gdje mogu nabaviti ove sorte? Kolko treba da stignu? Cjena? ..

Naknadno..
Mislio sam uzeti normalno kuciste. Koristio bi neku HPS zarulju od 400W. Jel to u redu?
Tj., koje bi zarulje bile idealne? I koliko njih? I jos nesto u vezi zarulja..kako ih spajam na el. izvor? :D
U prvoj fazi bi koristio 18h svjetla, 6h mraka. Jel tako? Gdje mogu nabaviti prekidac? Ili je ipak bolje rucno to odraditi?

Za ventilaciju sam mislio uzeti, za dovod, 3 ventova od PCa, a za ispuh 2 venta. Jel to u redu?

Mislio sam PC Box zaljepiti sa alu folijom, no citao sam da isijava i toplinu. Sto preporucate? Jel valja black duck tape?

Zalivanje vode.. koliko i kada? O tome nisam previse procitao..
Kolike moraju biti posude u kojima ce biti sjeme? (stavio bi, kao sto sam procitao, stiropor i zemlju. jel to dobro? )

I jso par pitanja z akraj..
Koliko se osjeca miris?
Koj je prosjek rasta biljke?
Koliko se otprilike dobi po jednoj biljci?

Odmah bi se zahvalio svima koj su mi voljni pomoci u ovome..
Pozdrav
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čitaj od ljudi koji su radili pc box a ima ih poprilično.
Tamo sve imaš,kad nađeš svaki odgovor na svako pitanje koje si postavija a odgovora ima i to poprilično ponavljanih možeš kreniti.
Đaba je da ti neko piše odgovore na pitanja kad opet nečeš shvatiti puno jer treba neke stvari u glavi jednostavno povezati i skopčati.
Onda če ti biti jasnije kad logički sagledaš stvari zašto npr. zašto u pc box ne može iči 400w hps!

EDIT-I mali medo ti je več da odgovor,točan je ma kakav god se tebi činija!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
problem kod novih clanova je sto ih sve zanima a nista neznaju pa bi da im to neko sve lijepo objasni,da neko samo sjeti i udara po tastaturi na njihova pitanja,neki su voljni da nauce a nekim je mrsko citat pa odma trze odg,ako te zanima pc box odes na google ukucas vutra pc box i sve sto te zanima tu je,tako sve sto te zanima google-vutra i to je to..bilo bi lijepo napravit neki dio za nove clanove da se lakse mogu snalazit da im se objasni gdje da nadju odgovore sto ih zanima...ovako utusise forum glupim pitanjima..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hps 400 u pc hahha :)
mislim da ce nauciti nesto ako bude citao..
aj kokice pa se javi kako si napredovao ..
bilo bi dobro da ovde nastavis svoj dnevnik ako budes uzgajao.
pozdrav i dobro nam dosao
 
15.06.2006
31
2
0
Ja barem nisam otvarao novu temu već postavio par pitanja na postojećoj koju stvarno nemreš fulat.
Zato, mislim da je malo pre komotno postavljati ovakva pitanja i to još uobličiti u zasebnu temu.

l023.gif
 
27.09.2009
13
0
0
58
U pc box stavi 4 štedne sijalice, od po 24 w, tj 2 sijalice spektra 827 i 2 sijalice spektra 865.
Što se vent. tiče, ne valja ti tako, npr. ako 1 ubacuje vazduh 2 moraju izbacivat, treba negativno pitisak ili kako su to već objasnili na forumu, uglavnom tako meni radi i tako fino i ti sebi napravi! za pc box sa štednim sijalicama dovoljno je 1 za ulaz 2 za izlaz vazduha.
Za refleksiju je najbolje staviti ono od auta, što se ljeti stavi na šajbu da ne grije.... sta te jos interesuje? sjeme se valjda narucuje iz alien-a ali najbolje da prvi put domacicu sadis dok ne steknes iskustvo... jer cini mi se da us sjmeenecice 65 e.... al nisam siguran
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Kokica je napisao(la):
Zanima me jos kada i koliko se treba hraniti vodom biljku? A kada ju se treba poceti djubriti?

Hvala..

A kako ti mater, baba, dida hrane krumpire, ruze i ostala sranja vodom????, kad je zemlja suva zalijes,tj. ne sasvim suva vec nako napola, ma vidit ces, nije neka kvantna fizika...e da je prominiti puka ka kokica u GLUP ka kokica
 
05.10.2009
11
0
0
33
Ja sam gradsko djete ;P
Ne, ozbiljno, zelim biti 100% siguran i upucen u sve to, prije negoli pocnem. Ja i biologija nismo na istoj razini ;P

Mozda vas smaram, ali jbg, moram malo :)

Pozdrav
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
imas plavi i crveni spektar plavi u vegetaciji a crveni u cvetanju ..
al ima sve na foumu ..
 
27.09.2009
13
0
0
58
Sijalice kao što ti je ZOKI rekao mogu biti crvenog (827) i plavog (865) spektra. Ako već radiš pc box možeš opušteno staviti i 3x 865 24w štedne i 1x 827 (osram ili philips su najbolje) za vegetaciju a kasnije kad pređeš na 12dan 12noc onda samo zamjeniš ove 3 plavog spektra sa 3 crvenog spektra i to je to....