pitanje prije kupnje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HBE

19.06.2010
1
0
0
74
Pozdrav svima, moj prvi post :) forum je sjajan inače, pregršt informacija i ekipa raspoložena ;). Pitam sigurno nešto što je već pisano, ali tako je to s novima uvijek, čitao sam poprilično, ali sigurnosti radi :)

Radim sada prvi puta box, namjeravam imati po 3-5 biljki unutra, bio bi velik negdje 40x40x60 cm duž-šir-vis, pretpostavljam da su to uredu mjere. I sada namjeravam uzeti nekakvu rasvjetu, i ovo je što sam pronašao online pa je pitanje dali je to uredu za ovaj growing i jeli to međusobno kompatibilno, hoću moć spojit bez problema jel :)

SHP-T 70W basic natrij 55,00 Kn, to je ako se ne varam HPS i 70W je dovoljno za ovu veličinu boxa i broj biljki?
Prigušnica HISK 70W Na otvorena 71,00 Kn
Propaljivač 150-400W 48,00 Kn piše od 150-400W, valjda može radit i za lampu od 70W? nisam električar :)
i ovaj tajmer on bi bio ok za ove potrebe?

Ventilator obvezatan? namjeravao sam ga stavit pri vrhu boxa u blizini žarulje gdje bi isisavao zrak van, a pri dnu bi samo bila rupa kroz koju bi zrak ulazio bez venta, to u dijagonali, bi to bilo solidno?

Usput, prilikom klijanja, pomišale mi se sjemenke :p :p, pa sad imam 5 biljki, od kojih bi 3 komada trebale biti neke neodređene, a 2 AK 47, jel možda netko imao 47-icu i bili znao prepoznati po fotki? (trenutačno su visoke od 10 do 20 cm)

hvala svima unapred :))
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Požurio ti sa sjetvom,a ni box nemaš,ili se varam!?
Taj box ti je za JEDNU biljku max!Pogledaj moj dnevnik (link u potpisu),imao sam gotovo identičan box.
Za te HPS-ice od 50W i 70W ne treba propaljivač,imaju ga u sebi.
Radije kupi 250W i neki ormar približnih dimenzija 80x80 i tu ćeš moći do 5 komada natrpat.
Vent je OSNOVNA oprema i bez njega češ qrac uzgojit.
Isto tako ne preporučam (provjereno) pasivni ulaz zraka,a definitivno ne bi bez nekog venta koji bi mješao zrak unutar boxa.
Očito nisi "dosta" čitao,jer si stvarno nepotrebna pitanja postavio,ali eto,danas sam dobre volje :nana:
 
11.02.2010
37
4
0
39
HBE je napisao(la):
Pozdrav svima, moj prvi post :) forum je sjajan inače, pregršt informacija i ekipa raspoložena ;). Pitam sigurno nešto što je već pisano, ali tako je to s novima uvijek, čitao sam poprilično, ali sigurnosti radi :)

Radim sada prvi puta box, namjeravam imati po 3-5 biljki unutra, bio bi velik negdje 40x40x60 cm duž-šir-vis, pretpostavljam da su to uredu mjere. I sada namjeravam uzeti nekakvu rasvjetu, i ovo je što sam pronašao online pa je pitanje dali je to uredu za ovaj growing i jeli to međusobno kompatibilno, hoću moć spojit bez problema jel :)

SHP-T 70W basic natrij 55,00 Kn, to je ako se ne varam HPS i 70W je dovoljno za ovu veličinu boxa i broj biljki?
Prigušnica HISK 70W Na otvorena 71,00 Kn
Propaljivač 150-400W 48,00 Kn piše od 150-400W, valjda može radit i za lampu od 70W? nisam električar :)
i ovaj tajmer on bi bio ok za ove potrebe?

Ventilator obvezatan? namjeravao sam ga stavit pri vrhu boxa u blizini žarulje gdje bi isisavao zrak van, a pri dnu bi samo bila rupa kroz koju bi zrak ulazio bez venta, to u dijagonali, bi to bilo solidno?

Usput, prilikom klijanja, pomišale mi se sjemenke :p :p, pa sad imam 5 biljki, od kojih bi 3 komada trebale biti neke neodređene, a 2 AK 47, jel možda netko imao 47-icu i bili znao prepoznati po fotki? (trenutačno su visoke od 10 do 20 cm)

hvala svima unapred :))


Samo da se nadovežem na ovaj post jer su linkovi sa moje trgovine:
HPS jest kod mene SHP, dakle natrij je u pitanju.
Propaljivač može raditi na 70W, to mi je povuklo naziv iz baze, odmah sad i mjenjam da ne buni ljude.

Eto, samo toliko.

lp
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
mkash je napisao(la):
Propaljivač može raditi na 70W, to mi je povuklo naziv iz baze, odmah sad i mjenjam da ne buni ljude.



lp
Jesi ti siguran u to ? Daj si pogledaj šta ti piše na žarulji od 50W i 70W i usporedi sa 150W.Mora bit neka oznaka.Ugl,koliko sam upoznat (a to je dosta hehe),Tubularne i eliptične od 50/70W imaju INTEGRIRANI starter(propaljivač,ignitor).
Tkođer zamjenske natrijeve od 110W imaju integrirani starter,a koriste se na prigušnici za živine žarulje od 125W.
Ima ih i jačih,ali princip je isti-bez propaljivača,odnosno integriran je.
Poanta;ne želim ni pomisliti što bi se dogodilo kad bi spojili propaljivač,a več postoji u samoj žarulji.Zato ljudi,nemojte pogrešno savjetovati jer netko bi mogao nastradati.
a ti kolega mkash imaš trgovinu i vidim smisla za reklamu,ali ništa nije đabe,a s obzirom da nam tehnike uvijek treba,nebih volio da dobiješ ban zbog "besplatnog smoreklamiranja".Radije se dogovori sa adminima pa češ moći bez problema reklamirat.Sve je više growera i potražnja je velika.Mogao bi itekako dobro profitirati,pa si razmisli,a ja tvoj post sada prijavljujem.Sorry,pravila...
 
11.02.2010
37
4
0
39
Idemo odozdo prema gore: u kontaktu sam sa adminima, trenutno rješavamo pitanje reklame na forumu, tako da će ići sve legalno što se tiće oglašavanja, i da, reklama nije đabe i ja ju ne mislim džabe niti imati...

Nemam namjeru pogrešno savjetovati, ali HBE je linkao na HPS žarulju bez propaljvača, dakle za tu žarulju treba propaljivač i prigušnica.
Nije istina da sve tubularne i eliptične žarulje imaju INTEGRIRANI propaljivač, več samo one sa jasno označenim integriranim propaljivačem... Sad bi stavio link ali neću namjerno... :)
Za "zamjenski natrij" 110W, 210W se slažem i to je najćešća korištena žarulja kod javne rasvjete...

Što se tiće ovih žarulja koje imaju integrirani propaljivač tu se slažem s tobom da tu propaljivač ne treba, no kolega HBE uopće nije linkao tu žarulju i prema tome nisam mu ništa loše savjetovao.
Što se tiće propaljivača, na njemu jasno piše da je od 35W-400W tako da ako ne propaljuje 70W žarulju, u ovom slučaju SHP-T 70W onda ćemo posjetiti proizvođača na to i tražiti reklamaciju.

p.s. nemam se namjeru samoreklamirat protivnom pravilima, nemam namjeru razglabat i prepirati se preko foruma, ali priznaj da sam dobro savjetovao čovijeka.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jesi ti siguran u to ? Daj si pogledaj šta ti piše na žarulji od 50W i 70W i usporedi sa 150W.Mora bit neka oznaka.Ugl,koliko sam upoznat (a to je dosta hehe),Tubularne i eliptične od 50/70W imaju INTEGRIRANI starter(propaljivač,ignitor).
To je bilo pitanje,a zatim moja dosadašnja saznanja.Sorry ako sam te uvrijedio,nije mi namjera.Nisam ja ovdje najpametniji,niti sam htio reći da ti svoj posao ne znaš.Također nisam znao da si već u kontaktu s adminima,pa se ispričavam.
Jesmo sad ok?:icon_lol:
PS:
Evo sad gledam u katalogu i zaista ima dvije vrste-sa i bez ugrađenog.My bad :icon_lol:
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Da ne otvaram novu temu a vidim da se radi o slicnom problemu HBE sry što upadam , da li bi HPS 250W bia previse za 55šX55dX74v naravno hps sa cool tubom? I kolika je u praksi razlika u zagrijavanju i temperaturi izmedju 150W i 250W hpsa.
 
11.02.2010
37
4
0
39
zlo&naopako je napisao(la):
To je bilo pitanje,a zatim moja dosadašnja saznanja.Sorry ako sam te uvrijedio,nije mi namjera.Nisam ja ovdje najpametniji,niti sam htio reći da ti svoj posao ne znaš.Također nisam znao da si već u kontaktu s adminima,pa se ispričavam.
Jesmo sad ok?:icon_lol:
PS:
Evo sad gledam u katalogu i zaista ima dvije vrste-sa i bez ugrađenog.My bad :icon_lol:

Ma nema beda.
Iskreno, ja jesam tu da zaradim jer se mora od nećeg živjeti, ali isto tako sam tu da pomognem jer meni nezadovoljan kupac ne treba.

Sve 5.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Purice,nije to previše-ništa što se može ohladit dovoljno nije previše.
Samo,ne znam hoćeš li moći utrpat CT u taj prostor.
Što se 150-tke tiće,mogu ti reći da ne grije puno i ja bez ikakvih problema i bez stakla držim žarulju na svega 20-tak cm od biljki.
Istina,puno je viši box,a i širi je ali to nema veze,jer je reflektor takav da praktički zauzima cijelu površinu,pa u biti kao da box ima pomični "strop".
Box je inaće 65x65x170 (ŠxDxV) i unutra je ref za 4 fluo cijevi 18W,prerađen u ovu svrhu.Fluo cijevi su pomaknute,a u sredinu sam ubacio HPS,dok sam prigušnice stavio van reflektora(gore).


Ovo gore je malo neuredno,ali je funkcionalno i to je najbitnije :icon_lol:
Ako imaš kakvih pitanja,pucaj :icon_lol: ali mislim da je sa slika sve vidljivo i jasno.
@mkash,svi imamo svoje interese i razloge,tako da se nadam da češ uspješno surađivati sa vlasnicima ovog site-a.Drago mi je da si odlučio stavit reklamu na site,jer u poslijednje vrijeme je dosta njih htjelo free reklamu,pa sam zato onako reagirao,jer to,mora se priznati,nije uredu.Ja sam ovdje nitko i ništa.Samo još jedan grower koji želi pomoći drugima,pa da nas je što više :icon_lol:
Pozz