Pitanje u vezi cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Ovako biljka je pokazala pol odavno i cveta vec 40 i neki dan pistile tamne ali listovi se suse,zute uglavnom nesto nije ok bar po meni,hedove nisam primetio da puni kao da stagnira.jel zna neko u cemu je problem???
image195e.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
image196z.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
image197y.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
image198v.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pozdrav,
što se sušenja listova tiče, to je normalna reakcija..
a to što kažeš da ti stagnira, nemam pojma.. makar nebih rekao da stagnira.. koje gnojivo koristiš, dali prihranjueš redovito?
biljka ti u ovoj fazi troši puno hrane, pa pazi na prihranu.. naravno, valjda znaš i sam, trebaš hraniti sa gnojivom za cvetanje..

pozdrav i sretno!

p.s. još najmanje 3 tjedna ima do kraja.. pa samo opušteno, napumpat će se ona... samo ju hrani i zalivaj
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
iako meni ovo ne izgleda kao normalno susenje listova pred kraj
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ima i tu nešto.. ali svaka ti čast ako si uspio dobro vidjeti nešto na ovoj slici :icon_lol:
ja se uopće nisam snašao :hehe:

daj napiši neki režim hranjenja.. malo opiši situaciju u boksu? ovo ono, znaš...
daj malo bolje slike pikni.. možda da uslikaš cijelu biljku?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Slika je jako losa i nezahvalno bi bilo komentarisati je, ali cu ti reci slucaj koji se meni desio sa jednom od 4 koje sam uzgojio ove godine. Naime, kada su pustile pistile i vec formirale cvijetice jednu sam zalio sa bas povecanom koncentracijom gnojiva (pola-pola) i kao sto je normalno sva se osusila. Prvo su se osusili listovi krenuvsi od vrhova pa se onda prosirilo na cijelu stabljiku. Da napomenem da to nije bilo klasicno susenje u smislu da su listovi suvi, jednostavno su postali smedji i smrezurani ali su zadrzali vlaznost, kao i citavo stablo. Sva je bila smedja, smrezurana i na kraju je strulila.

Kod tebe je, mozda, slucaj da si joj dao malo vecu koncentraciju gnojiva ili si koristio gnojivo pogresnog sastava, pa se krenula susiti.
Pokusaj sa ispiranjem, pronadji uputstvo na forumu, pa vidi sta ce da se desi!
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Ovako temperatura je 26,27 stepeni kad je svetlo upaljeno, 19 20 kad je ugaseno,vlaznost ne znam nemam merac...Ova biljka je bila predjubrena pa je isao flush,posle flusa je ozelenela cela zivnula pocela da raste i dalje,posle flusha nije djubrena pa je pocela da se susi,dao sam joj juce dozu djubriva za cvetanje naravno,Flortis je proizvodjac npk 457 pa cu da vidim reakciju...Druga biljka koje je isto isla na flush je skroz drugacija i jaca,isti su im uslovi a razlicito se ponasaju nije mi jasno?? Nemam bolju kameru od ove nadam se da je ova bolja
image200tn.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
sad će ti se oporavit.... nekon flusha ti je izgubila sve u zemlji pa je počela da jede sama sebe pošto joj je u listovima bila hrana...sad si je podžubrio i sad će ti bit ok....drži je još nekih tri tjedna....nakon toga ju flushaj i onda ju pusti da se skroz posuši...dva ti dana s njom u mrak i onda berba :) ;) .....
 
05.01.2012
0
0
0
35
potrebna mi je pomoc oko prehrane biljke u fazi cvetanja.. do sad sam od pocetka koristio 5:5:5.i hocu da promenim prehranu,da kupim odgovarajucu radi boljih prinosa itd. biljke su mi u fazi cvetanja nekih 20 dana,posadjene su unutra u boxu,svetlo 4 shtedishe od 40 w,ventilacija itd.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
prebaci se na nesto tipa 3:6:6 (Compo) ili 6:8:8 (Plantela), generalno, sto veci udeo P to bolje
 
05.01.2012
0
0
0
35
znaci da nabavim neku od te dve vrste prehrane sa tim odnosom NPK ili sa josh vecim udelom fosfora..
hvala na brzoj pomoci PowerSeed,odavno pratim ovaj sajt no tek sam se danas registrovao pa samim tim sam potpuno novi korisnik ovde i izvinjavam se ako neshto nisam uradio kako treba kao novi clan jer do sad sam nailazio na nekim postovima na nesuglasice oko predstavljanja itd.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma sve ok, nego, ja sam samo predlozio ta dva konkretna, ima jos vrsta naravno jedino je bitan odnos u smislu da je pozeljno da bude vise P pogotovo u odnosu na N, a moze cak i u odnosu na K, no i ova dva su sasvim ok, pa kako god bice bolje od 5:5:5, sretno
 
05.01.2012
0
0
0
35
hvala josh jednom a kad sam vec ovde i kad je tema o cvetanju onda bih mogao postaviti josh jedno pitanje.. nekako mi slabo napreduje formiranje hedova,vishe mi ide biljka u visinu da raste nego da gura u hedove. prvi mi je box-biljka pa mozda se i varam,mozda to tako i treba s obzirom da je stavljena na cvetanje 15tog decembra a primetio znake zenske biljke tek 20 tog... postavim sliku cim skontam kako to da uradim p da vidite kako to izgleda i da mi date vashe generalno strucno mishljenje.

pardon,pogreshio sam oko datuma pokazivanja pistila,15tog je stavljena na cvetanje a 25og je pokazala pistile a ne 20tog.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Biljka intenzivno raste u prvom stadiju cvjetanja (dobro, ne vrijedi baš za sve sorte) tako da nije ništa čudno što raste. Očekuj da će barem 3-4 tjedna rasti od početka cvjetanja.
Za svaki slučaj, provjeri dali ti negdje ulazi svjetlo u box kada treba biti period mraka, jer ne smije ništa ometati "noć" biljci u cvijetanju.
 
05.01.2012
0
0
0
35
evo i slika..
http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc00068bu.jpg/
[URL]http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc00069ve.jpg/]ImageShack® - Online Photo and Video Hosting[/URL][/URL]
 
05.01.2012
0
0
0
35
nema nikakve shanse da mi negde svetlo dopire do unutrashnjosti boxa,tako je pravljeno i da kroz ventilaciju svetlo nemoze da dobije tako da kada spava,spava sigurno bez trunke svetla. a i mali je to box dosta vishljina 60,shirina i dubina 30cm,dva mala kulera od 8 uvlace vazduh a jedan od 12 izvlaci..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
opusteno, pa ima tek 15ak dana od kako su bacile pistile, normalno je da rastu, al i bilo bi lepo da u ovakvim situacijama ilustrujes pitanje ;) di su fotke
 
05.01.2012
0
0
0
35
juce sam pokushao da stavim slike.... uradio sam upload na imageshack pa onda kopirao linkove ovde i poslao i poshto ne razumem najbolje engleski skontao sam da treba neko odobrenje da bi ih mogao postaviti ili ti da administrator mora da odobri postavljanje slika. ako moze neka pomoc oko postavljanja slika bilo bi lepo. pokushacu opet sad da ih postavim.
 
05.01.2012
0
0
0
35
eo pokushao opet i ispishe mi ovo ''Thank you for posting! Your post will not be visible until a moderator has approved it for posting''