Pitanje u vezi HPS 400W okrugle velike lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2009
36
0
0
48
Pozdrav, koristim HPS od 400W, onu veliku jajoliku, bijele boje od Silvanije (staklo nije prozirno nego je bijelo).
Uglavnom moj problem je šta lampa strašno jako grije, pa me zanima dali bi pomoglo ako zamjenim tu lampu sa onom puno manjom, tubularnom i prozirnom???
Dali je netko imao sličan problem, odnosno dali netko zna dali će ova manja i prozirna (isto od 400W) nešto manje grijati...
Pozdrav!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ne. 400w grijalice muce mnoge.. tebi treba bolja ventilacija i/ili cooltube/hood/nesto vec da hladi lampu. ili narafno manja lampa (edit: manje snage a ne manjih gabarita).
 
09.03.2009
36
0
0
48
Gargamel, Hvala na odgovoru.
Ja imam mali ventilator od kompjutera 5 cm od lampe i puše u nju.
Uz to imam dve rupe s dva komp. ventilatora koja upuhuju zrak unutra i još jednu rupu s vent. koja ispuhuje zrak van.
Šta se može još napravit da se više hladi boks???

Imam neki film ta lampa više grije jer je puno veća pa i s time je površina zagrijanog stakla duplo veća, itd... Zato si mislim da bi možda manja lampa manje grijala...

Temperatura u boksu mi zna narasti i do 30 stupnjeva, pa neznam šta da radim...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Pa nisu te male igrackice dimenzionirane da hlade mrcinu od 400W!
Nabavi vece ventilatore!

I 400W je 400W, nebitno jel ona okrugla ili cjevasta.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
i da, 30 stupnjeva nije neka velika cifra, malo vise vode i ide to . . .meni je 30-32 all time :)
eb ga, malo kuciste . .

a sto se tice lampe, slozi si cool tube ili kupi i poboljsat ces stvari . .

STO JE cool tube, to ces naci koristenjem trazilice i citanjem foruma, ima jako puno o tome : .
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni je reflektor sličan ovomu gori,homemade,ima u temi negdi.Završen je,danas stavin sličicu samo mi jebeni staklar diga živce da nemože kidati vatrostalno staklo,pa je skrpano i malo viri,ali funkcionira.Kontam da je bolje od cooltube jer je pomeni to sr..e malo...