Pitanje u vezi izopropilnog alkohola

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
pozz svima , imam jednu malu nedoumicu pa ako netko zna spasia bi me , uglavnom nabavia sam ovaj alkohol i sad me muci tu nekoliko stvari.
Uglavnom na boci pise 2-butanol(izopropilni alkohol) ali nigdi ne pise nikakav postotak , dobia sam takodjer uz tu bocu od 1 litre certifikat u kojem takodjer nigdje se ne spominje nikakav postotak , farmaceutkinja koja radi u ljekarni mi govori da bi to trebalo znacit da je taj alkohol po tome nerazrjeđen sta bi trebalo znacit da je to 100% onda , a ja sam malo skeptican jer mi i cijena izgleda smijesno 30kn litra a vidim da je to inace puno puno skuplje!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Po cijeni bi rekao da se radi o 75%-tnom...

Usput, 100 neces nigdje naci...cak i najskuplji koji se gotovo i ne moze nabaviti ne prelazi 99,6%... :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Ma znam da nije nikad 100% , nego tako se izrazila radnica u ljekarni da bi trebao bit nerazrjeđen s obzirom da se nigdje ne spominje u certifikatu , a nista jedino mi onda preostaje zvat dirketno dobavljača pa bi valjda oni trebali vise znat.Hvala svakako!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Litra etanola 96% čistoće, s kojim je puno bolje raditi je preko 100 kuna.
Isopropilni alkohol koji imaš je vjerojatno 91% čistoće.
Etanol i izopropilni nisu ista stvar i preporučam raditi s etanolom ekstrakcije.
Od izopropilnog se dobiva aceton.......
:sun2:
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
bozga je napisao(la):
Litra etanola 96% čistoće, s kojim je puno bolje raditi je preko 100 kuna.
Isopropilni alkohol koji imaš je vjerojatno 91% čistoće.
Etanol i izopropilni nisu ista stvar i preporučam raditi s etanolom ekstrakcije.
Od izopropilnog se dobiva aceton.......
:sun2:

Mislin da je etanol ekstrakcija 96% kosta 130kn , a sutra zovem proizvođača u vezi ovog izopropila direktno pa cu saznat koja je čistoća , s ozbiron da je proizvođač ovog izopropila tu lokalni iz grada moguce da je zato cijena tako niska.A i Rick isto preporuča 99 izopropil nakon te "naphte" , u slucaju da ovaj izorpopil nije 99%tni nego recimo 91% kako ti kazes trebao bi takodjer posluzit ili da idem onda na taj etanol ekstrakcija radje?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Evo da javim uz put kad smo vec na temi ulja , popodne je uspjesno napravljeno i mislim da je extra kvalitete :))
 
13.02.2007
2
0
1
Pozdrav svima,
imam pitanje vezano za izopropilni alkohol.
Naime nabavio sam preparirani izopropilni alkohol 99,9% (P-43 ISO ALKOHOL) koji se koristi u stamparijama, na pakovanju pise da sadrzi i neke dodatke. Pitanje je da li mogu da koristim taj alkohol za proizvodnju ulja, tj da li neko zna da li su ti dodaci stetni i da li ostaju u ulju?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ne vidim razlog zašto ne, samo je bitno da sav ispari.
Po nekim teorijama je sve osim etilnog štetno, ja koristim 98% izopropilni i nitko se još nije otrovao...
 
13.02.2007
2
0
1
Upravo me to zanima, kako da znam da li je sve isparilo.
Odradih ceo postupak po vecini uputstava sa ovog foruma. 2x potapanja suvih vrhova po 4min u IPA, filtriranje , pa kuvanje u rice coockeru, pri kraju ubacio par kapi vode i kada je usled mesanja nestala i skoro poslednja kolicina tecnosti ostavio na warm.
Nakon sto su nestali poslednji mehurici u ulju, sve skupio posudicu. Ostavio tako preko nocji u otvorenoj posudi.
S obzirom da mi zena koristi kao terapiju ulje bojim se da joj dodam i ovo posto nisam siguran da li je sav alkohol ispario.
Imamo od ranije neka kupljena ulja, koja nisu ljutkasta poput ovog (ja sam ga danas probao da uporedim) i nekako su crnja i tecnija(manje lepljiva). Taj ljutkast ukus me narocito brine.
 
21.11.2013
42
45
0
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Što nije ovaj etilni alkohol otrov zato što je denaturirani??? Unutra je dodan metilni alkohol ili neka kemija...

Sigurniji je ovaj ISO 99,9% i taj je baš super jer je jako čist.

Etilni je dobar u vidu špirita(alkohol za likere) samo što je jako skup, preko 100 kn.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
nije nista otrov....metilni je otrov samo ako ces ga pit....al ako ispari, nema straha ni najmanje.
a etanol ako nije 99.9 ne znaci da je prljav nego da je ostalo voda i taj 99% je skup ko zlato i nema potrebe to kupovat.

mislis da je isopropilni nije otrov hehehhe???? a kakti je najbolji za otapanje ulja :)
i etilni nije spirit nego je metilni spirit(drugi naziv) ;) i koristio se za plamenike izmedju ostalog.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Nabolja stvar kao otapalo je benzin za ciscenje,Rickov recept,takoder ako zelis provjerit kvalitet ulja uzmi spricu i lagano nanesi na bjeli papir pretanak sloj ulja i razmazi,ako je zlatne boje to je najjaci kvalitet.Ako je crno ili cak smede,nije dobro toliko za medicinu,najcisce ulje kad se razmaze na papir izgleda kao tekuce zlato,sve sto nije tako zlatne boje nemoze izljeciti teze oblike karcinoma ali i dalje je djelotvorno za neke lakse bolesti,i za nanosenje na kozu.Koristio sam ulje naravljeno sa izopropilnim alkoholom,i sa ti benzinom za ciscene,tj.ja i kolega smo ga kuvali par puta,cak i sa nekom vrstom nafte smo radili ne sjecam se tocno o cemu je bila rijec,ali to ulje koje je napravljeno sa benzinom je bilo toliko gusto da si moro grijat spricu da izade van,doslovno jedno zrno probas i odma se cjeli oznojis i bude ti predobro.Nisam nikad bolji recept naso od tog sa benzinom,al to ulje je bilo 3 puta filtrirano da se uklone necistoce,zato je i izgledalo ko zlato.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Purepleasure4life

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav.
samo da provjerim jos jednom da budem 100% siguran, tu pricamo o medicinskom benzinu koji se kupi u ljekarni?
tri puta filtrirano kroz one filtere za kavu ili nesto drugo?
hvala.