Pitanje u vezi lizaljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.10.2013
2
1
0
Zanima me koliko vremena prije rađenja testa(recimo murja sa lizikom) ne smijem zapalit pljugu da bi prošao test... (koliko vremena nakon zadnje đokse treba proči da se prođe test) ?

Zahvaljujem.
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
ja mislim da je pitanje bilo o lizalici,a na postovima se priča o običnim home testovima....

i mene zanima kak ta lizalica funkcionira!!!
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
e vidiš

i sad recimo , fumam redovno ,u THCu imam i krvi i sline, zaustavi me gospodin u plavom, da mi da ližem padam....
pitanje , kako me mogu kazniti da sam vozio pod utjecajem opijata, ako sam recimo zadnji put fumao prije cca 24h....
ili 5, 6hprije samog testa, pa ne drži fuma 24h, to što ja u krvi, slini i dalje imam određen postotak THC nije dovoljno dobar argument

bar po meni

o tome sam razmišljao mnogo puta, i odgovora nemam
jel po njihovom je, THC se nalazi na popisu zabranjenih supstanci, da li oni mene kažnjavaju po tome, odnosno moju konzumaciju???
jbt, sad sam si opet to zabrijao u glavi i sad bum do jutra razmišljao o tome......

da fak
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
namjerno

:)

aj budem sutra uz kavu probao objasnit šta sam mislio u prethodnom postu
:zevanje2: :zevanje2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sad sam ja skontao, uz jutarnju kafu :) na zalost, dovoljan je argument to sto je prisutna psihoaktivna supstanca u tebi, da li to tebe "drzi" ili ne nema veze jer je ona registrovana u tebi... a ti se sad svadjaj sa njima ako mislis da vredi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
to power, o tome pričam

znači uz dobrog odvjetnika ovo bi moglo bit ok!!! ipak državno odvjetništvo mora dokazat da si u danom trenutku "bio" pod utjecajem opijata, jel naravno ne drže te svi opijati isto.
isto kao nakon 1 pive, i nakon 21...nije isto!!!
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Stara je tema al' neka imaju ostali upustvo.
Znači kada te gospodin plavi zaustavi i ponudi ti lizalicu imaš dva izbora da odobiješ ili da se testiraš.
U slučaju da odobiješ test slijedi ti kazna
od cca 200€,2boda i 2mj VD
Ako prihvatis i padneš kazna je i do 500€+ dobiješ puni pansion u stanici oduzimanje 2 boda i vozačke na 2 mjeseca i moram ispraviti @PowerSeeda
lizalice pokazuju i do 8 dana ako si češće mlatio po buxnama.

ps:(Ovo je zakon BiH i na snagu je stupio 2016.)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i moram ispraviti @PowerSeeda
lizalice pokazuju i do 8 dana ako si češće mlatio po buxnama.
ako vec ispravljas, sto mi licno ne smeta, naprotiv, daj neki argument. ja nemam drugog sem onog sto sam procitao, npr:
"The devices used are able to detect THC (active component in cannabis) for several hours after use. The exact time will vary depending on the amount and potency of the cannabis used and the individual metabolism. Inactive THC residue in the body of a driver from use in previous days or weeks will not be detected. "
"Saliva tests - This is the type used in roadside drug tests, where a swab of the driver’s saliva is taken by police. Cannabis use (THC) can usually be detected for up to six hours depending on the test and person. To play it extra safe though, it’s probably best to stick with the NSW Government’s guideline, which says THC can be detected for up to 12 hours in a saliva test."
itd. al nigde ne kazu cak ni par dana, mozda sam na jednom mestu naleteo na to max. 3 dana, al uglavnom je to unutar 24h
nemoj da plasimo clanove bez potrebe, 8 dana se ne zadrzava ni u krvi
 

StarMoŠ

Aktivan Član
02.01.2018
33
360
53
32
Jedna informacija za dijasporu (dojčland).Ako vas plavac zaustavi i ponudi alkohol testom, nema pravo ponudit vam “drogen test” .. znaci samo jedan test mozete uraditi ako vas prilikom vožnje zaustavi . Tako kad vam plavac ( dojč ) ponudi alkohol testom odma ga uzimaj (ovo govorim za one koje ne piju alkohol) ..
 
17.02.2019
17
60
13
28
Zagreb
Jedna informacija za dijasporu (dojčland).Ako vas plavac zaustavi i ponudi alkohol testom, nema pravo ponudit vam “drogen test” .. znaci samo jedan test mozete uraditi ako vas prilikom vožnje zaustavi . Tako kad vam plavac ( dojč ) ponudi alkohol testom odma ga uzimaj (ovo govorim za one koje ne piju alkohol) ..


Hvala . Korisna info. :) Takodje u HR ako vas zaustavi policija, kobre (presretaci) najcesce, mozete odbiti i prihvatiti test na droge (lizalicu) . Samo sto su uveli novi zakon od 1.1.2019. Stari zakon kaze ako odbijete test na droge ide kazna ili do 15.000kn (2000e) ili do 60 dana zatvora. Ja sam 4 kazne po 15.000kn popusio u 2018 (jbg. konstantno za volanom) . Ili ako prihvatite test i pozitivni ste ide zabrana voznje na neko vrijeme tj oduzimanje vozacke te novcana kazna (dakle najvise se dalo isplatiti odbijanje,bar u mom slucaju).A po novom zakonu navodno , ako odbijete test oduzimaju vam vozilo u kojem se nalazite sa mogucnosti kaznom zatvora te ako ste pozitivni na droge takodje sankcionisanje kao po starom zakonu.

Sad ovo sam napisao navodno jer mi je to rekla sutkinja prekrsajnog suda .Tako da ako neko zna nesto vise volio bih da podjeli da li je moguce da mi uzmu auto a npr. da uopce nije moje auto?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Koliko sam ja čitao, kad te policija zaustavi imas dvije opcije prihvatit test ili odbit. Ako prihvatis, tj testiras se i uređaj prikaze prisutnost THC-a u organizmu, tek onda ides na vađenje krvi/mokraće i to je dokaz protiv tebe, jer sam uređaj i ona njegov papiric nisu dokaz za kaznu.

Ako odbijes test dobijes do 15k kn kaznu (obično to bude 5k kn) i 6mj bez vozačke, plus naravno prekrsajni sudac koji ti moze to malo umanjit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chocolate Milk.