Pitanje u vezi oprasivanja polenom, fem biljku kako bi dobio 99.99 sve fem semenke.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.10.2019
13
17
3
123
Zasto bi kupovao semena ? razmmisljam bas ( sem ako necu da isprobavam 100 razlicitih vrsti ) hteo sam i da imam 2 box-a. Jedan za majku drugi za 4 biljke manje klona ( oba box-a 60x60 cm ) pa da tako vrtim da imam stalno za sebe ... Necu to da radim, niti cu struju da trosim... oprasicu biljku koja mi se svidi, upotrebicu hloridno srebro da dobijem muda i polenom cu je maziti i dobicu 99.99% fem semena, 400-500 semenki, da gajim 2 veka :D

Iz iskustva znam da zavisi od sorte i prostora itd... ali onako +- odokativno 1 biljka u 60x60 satoru, koliko bi mogla dati semena ? ( pod cob 115w ili quantum board-om od 125w ) plan mi je to da uradim i da onda imam 400-500 semenki i godisnje da odradim 2-3 grow-a sa po 4 biljke u 60x60 dosta za licne potrebe, iskreno i 1g dnevno da imam mi je puna kapa, treba mi dim samo uvece posle posla da se ralax par sati.

Zamolio bi vas uz ovo gore ako znate, da me uputite oko oprasivanja, bacite mi linkove na tu temu da se malo obrazujem ( imajte na umu da moram i 20 postova uraditi da bi imao pravo na pvt ) pa moram da sam vise socijalan ovde, ali + stvarno me zanima ovo pa je win-win.
 
20.12.2018
35
179
33
Ovde i mozes procitati o koloidnom srebru, kako se primenjuje, iskustva... Takodje u temi se pominje i oprašivanje.
Ovo je tema na engleskom koja je odgovara na sva tvoja pitanja.
Ima jos tema o tome. U pretrazi kucaj “srebro”, “colloidal”.
Ja trenutno vrsim eksperiment sa jednom biljkom.
Čitajuci teme na forumu, napravio sam svoje koloidno srebro.
Vec 2 nedelje prskam cvetove.
Evo kako to izgleda za sada.
image.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sa po 4 biljke u 60x60
kako zamisljas 4 biljke da uguras u prostor koji je plafon za jednu. jedino da ih drzis u plasticnim casama od pola litre :D
treba mi dim samo uvece posle posla da se ralax par sati.
mislim da je 1 gr. vutre previse za to sto trebi treba. govorim naravno o brendiranoj vutri, ako pusis neko smece onda ok
da se malo obrazujem
ova ti je dobra. kreni sto pre da ne bi guro 4 biljke u 60x60 :)

Evo kako to izgleda za sada.
kasno si krenuo drug, prska se cim se pojavi preflower, i prskas listove a ne sam cvet. u svakom slucaju srecno, mozda ispliva neka banana
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel moze pomoć,imam u boxu ženku koju prskam vec 7-8 dana po 2-3x dnevno srebrom ,juče sam je prebacio na 12/12 jel sada trebam da nastavim da prskam po vrhovima ili se sada samo čeka da pohermi?
I još nešto me zanima kada pokupim polen jel mogu oprasiti 2-3 zenke u isto vreme ,ne znam jel mogu medjusobno da se oprase ako su već jednom na početku cvetanja oprasene?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.325
9.843
256
@Misko21 prskaš do treće nedelje, odnosno do formiranja bud sajtova (u tvom slučaju banana), posle ne moraš.
Tri puta dnevno je mnogo, dva puta je dovoljno, zapravo posle flipa na 12/12 i jednom dnevno je dovoljno.
Možeš oprašiti više biljaka, u zavisnosti od količine polena, samo gasi ventilaciju da se ne razleti haos će ti napraviti svuda. Najbolje četkicom, ili štapićem za uši premažeš jedan hed.
Ne mogu međusobno nikako da se opraše - polen kad padne na pistile, to je to, ali ako ti se razleti polen po boxu oprašiće sve. Svaka ta mikroskopska čestica polena bude seme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Misko21

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Planiram 3 različite sorte da oprasim ,samo ce one biti u boxu tako da ako se polen razleti nije problem ..ali ako bi oprasio po jednu granu i stavio plastičnu kesu preko grane jel ce samo ta oprasena grana biti puna semena ili se automatski cela biljka biti ,tj kako se računa jel onda budu hermi ili fem ostali budovi
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.325
9.843
256
Samo ta grana :)
Tamo gde čestica polena padne na pistilu, počne da menja boju u braon (odumire), povlači se i formira seme.
Moj ti je savet svakako samo jedan hed (od svake biljke), i bukvalno.
Prvo zato što oprašene biljke menjaju fokus na formiranje semena, prosto bolje da na ostalim granama imaš top cvetove, ne semenkare kržljave :)
A drugo, iz oprašenog cveta ljudi skinu po sto semenki, dosta ti je :D
Mislim, sve zavisi, biljke tretirane koloidnim rastvorom tradicionalno manje polena daju - ali opet, bude tu semenki "za izvoz" što kažu
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel moze objašnjenje ,od kolege na forumu sam čuo da je bolje da se radi sa regular ženskom tj sa njenim polenom kako sam razumeo,ako se radi sa Fem ženskom onda postoji rizik od hermica ,da li sam dobro razumeo ili je reč samo ako se radi nova sorta?
Imam u boxu purple haze tretirao sam je srebrom evo već ima jaja koja se otvaraju ali nema polena ,ubacio sam istu sortu Fem žensku u isti box i čekam da se oprasi sama ,sta da očekujem Fem 99% ili postoji rizik od hermica?
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Posto je bitna tema za sve nas koji volimo growanje , molicu fino :

Neka se jave svi koji su narucili fem seme i kasnije na njima otkrili jajca :watch:

Sto se mene tice , zadnje sto sam narucio pre 2-3 godine bio glookies od bf - od 5 sa 4 sam morao da se igram pincetom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21