Pitanje za iskusne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
?

1134_DWC_19_11_spidermites1.jpg


1134_Spidermite_speckling2.jpg


?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
31.05.2012
41
7
8
Nemogu i necu stavit fotke.
Ak mozete otprilike rec sta je to pomocu mog opisa dobro, a ak nemozete opet dobro.
A isto tako meni se neda imat problema radi par muha, a ovak je to rekla kazala.
Ajd pozdrav, jer ako nastavimo diskusiju samo cu se posvadat s nekim i dobit ban.
Hvala ovim pojednicima koji su uopce procitali kaj sam napiso i odgovorili na bilo koj nacin. :D
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Često u prostorima za uzgoj možete naci : vinsku mušicu ona ima crvene oči i ne pomera-leti se bas okretno, U ovoj fazi nemas sta kako god bilo.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Jesen je i sve je puno plodova punih šećera koji fermentiraju i privlače ogromne količine vinskih i voćnih mušica.

Mušice se inače koriste kod istraživanja mutacija u genetici zbog svog kratkog ciklusa života i velike varijabilnosti. Tako su i crvene/narančaste/bijele/crne oči rezultat ekspresije raznih kombinacija gena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
nasao sam ovakova 2 3 lista na biljici radi se od donjim listovima jedan do drugog, sta mislite problem s nametnicima,gnjojivom ili ph ?
molio bi da samo iskusni clanovi odgovaraju

aq29.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
11.08.2013
20
3
3
Pozz clanovima

Cesljao sam po netu nisam mogao da nadjem, nesto slicno ovom problemu. Biljka je u odmakloj fazi cvetanja i zalivana punom dozom hesi, iz kompleta.

Pa bi zamolio, ako neko moze da kaze, usled cega bi mogle da se jave ovakve fleke? Manjka ili viska djubriva? Unapred hvala


20131229_164003.jpg
 
22.10.2013
24
9
3
joj :(
spržio si je đubrenjem(pregnojavanjem)
mislim da bi to trebalo dobro isprati čistom vodom(zemlju).pa šta bog da.
ali ipak sačekaj komentar nekog iskusnijeg.samo se nadam da će odgovor biti brz pošto izgleda da problem nije tako mali :(
pozz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
freakedways je napisao(la):
Pozz clanovima

Cesljao sam po netu nisam mogao da nadjem, nesto slicno ovom problemu. Biljka je u odmakloj fazi cvetanja i zalivana punom dozom hesi, iz kompleta.

Pa bi zamolio, ako neko moze da kaze, usled cega bi mogle da se jave ovakve fleke? Manjka ili viska djubriva? Unapred hvala


attachicon.gif
20131229_164003.jpg
ajd malo ovo sa punim dozama hesija iz kompleta....pojasni,koliko cesto si zaljevao sa hesijem? :)
iskreno meni ovo izgleda kao da nije vidjela nutrijenta cijeli svoj zivotni vijek ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
11.08.2013
20
3
3
Pa ovako..
Imam 6 biljaka koje dobijaju punu propisanu dozu bloom i fosfor od hesi svako zalivanje
saksije su oko7,8 litara i zalivam na 4 do 5 dana jel sam nedavno presao na LED pa sad imam problem sa niskom temperaturom pa redje zalivam.u nivou saksija je oko 21 C max nikako da se isusi zemlja pa zbog toga stavljam punu dozu djubriva
Od juce sam primetio da su listovi onako kao kanzde,verovatno zbog vlage, a opet merac pokazuje oko 50%
Inace ,problem sa zutom flekom je na jednom listu i samo na jednoj biljci,sve podjednako napreduju i imaju iste uslove.

Pomagajte..prosli grow su mi skoro unustili tripsi sad izleda opet nesto stalo..ne mogu da verujem...pozzz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Hesi je savrseno gnojivo jacky sta ti je ?
naravno da nije dobar ako pretjerujes..nije dobar ni AN a ni Plantela ako se zaigras :)
Hesi je stara skola i gnojivo koje svakako treba pohvaliti tako da je potpuno neopravdano reci da je Hesi shit :)

Znaci nema potrebe zaljevati sa hesijem svako zaljevanje ali je moguce.
ja recimo dajem hesi svakio trece zaljevanje..dva puta voda pa onda full doza ali da ne procuri dole i nema greske ni kod najosjetljivijih genetika.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Hesi je khurac od gnjojiva,znaci pricamo o "brendiranim" skupljim gnjojivama a u koja se ubraja i Hesi jel tako? Odgovorno tvrdim da je to jedno od lošijih gnjojiva u ponudi isto kao i Hesi program ko god ga slagao nema pojma o nicemu.
Plantelu i ostala "no name" gnjojiva nema smisla uopce spominjat u ovom kontekstu jer to su upravo "no name" gnjojiva....niže srednje kvalitete do neke mjere a nedostatke opravdavaju cjenom...
SKT je zbog Hesija skoro kompletni outdoor otiso u khurac...obicna zasecerena vodica iza koje stoji nekakvo ime koje so dobro placa...to je sve...testirao sam ga na 1000 nacina i svaki put bi mi bilo bolje da sam se popišao po biljkama nego ima dao Hesi...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
...ništa ja ne tvrdim...ali nije ni Plantela više baš jeftina...ili su se zabunili oko litraže....ako idemo tako uspoređivati...ali možda je s Hesijem ponekad problem u neoriginalnoj ambalaži...to mi je već prije palo napamet...i to s razlogom