Pitanje za milijun kuna.Sto je poslo po krivu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nemam pojma šta komplicirate. Mada recimo baš Mandala ne preporuča stavljanje plastične večice preko posude, ja tako napravim i biljke su vani kroz 3-6 dana. Jedino što imam u početku mali problem sa pre velikom vlagom, pa se izduže, ali to me ne smeta pretjerano. To bih mogao vjerojatno izbjeći ako bih prvo malo ostavio da odstoji bez najlona, al ko će na sve te sitnice mislit.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
VenloNL je napisao(la):
Što vi brijete,majko mila.Kakvo sada svjetlo,ovo,ono....?
Za klijanje sjemena je bitna optimalna temperatura,te vlažnost medija u kojem klija.Kakve veze ima svjetlo kad je sjemenka u zemlji ili u papiru,osim što eventualno grije.
Shvaćam ovo kao prvo-travanjsku zahebanciju:icon_lol:
Ja sam držao vani na ''suncu'',ali šta vrijedi kad je temp +10,+15,pa čak jedan dan i +20....i oće-neće.
Za dva sata pored peći na pločicama,na podu...opala,prve izviriše.
Znači,da ponovimo gradivo...vlaga i optimalna temperatura.



temperatura je bitna i to su svi relevantni potvrdili,svjetlo je bilo u funkciji temperature a ne pukog svjetljenja to je i bila moja dvojba jer 28-30 stupnjeva ne mogu dobiti iz nicega

neznam što Mandala preporucuje,ja sam nakon 48h kad je provirila mala klica direkt u zemlju,održavam temperatur- vlažnost i šta im Bog da
 
01.02.2012
38
3
0
47
Blade je napisao(la):
"Pitanje za milijon kuna"....ja oćekivao pitanje nad pitanjima..kad ono...
Zao mi je sto sam te razocarao...hehe..ali tako stvari stoje.

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

Greenpower1 je napisao(la):
Pitanje za milion kuna-koje je sad svijetlo u boxu dok niču? Pod hps kad se sadi direkt u zemlju vani su za 3-4-5 dana a poslije 8-10 ako ne izađu piši propalo je.
Sada je neonka Phillips T8,a temperaturu sam podigao na 25C sa zaruljom za gmazove. Ovo da ce brze niknuti pod hps lampom,prvi put cujem. Da sam znao ucinio bih tako.Jos malo cu sacekati ,pa cu odluciti o daljnjim koracima.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa ja sam temperaturu i dizao s hps, o tome se otprilike i radi. Kad izađu iz zemlje a lampa ne gori moraš upaliti lambu, bla bla...
Kad lampa gori dok su pod zemljom i kad izađu ne treba par dana u box iči jer je i dalje sve na mjestu, period namješten...ako shvačate o čemu pričam. Jednostavno je manje brige i jednostavnije. Meni ne pada na pamet više klijanje u papiru ili vati jer mi je to samo dodatno opterečenje presaditi i opet čekati... pa gledam da jednim udarcem dvije-tri muhe riješim odmah:)
 
01.02.2012
38
3
0
47
ALELUJA!!!:banana: Vani su,sve,nakon 9 dana! Izgleda da ce na kraju sve biti OK. Jedino bih volio,posto puno pazimo na stres biljaka,da pripazimo i na stres growera. Bilo mi je uzasno. Bilo bi lijepo napraviti napomenu u dijelu "Unutrasnje uzgajanje"prednosti,nedostaci i rizici stavljanja kupovnog feminiziranog sjemena direkt u zemlju,bez predhodnog klijanja u zemlji ili casi vode. Ne moze se reci da nisam citao i citao forum,rasprave i sl.,ali na rjesavanje takve"problematike" nisam naisao(a vjerujem da ima negdje na forumu). pocinjem sa fotkanjem,tako da cu uskoro otvoriti dnevnik uzgoja. Zahvaljujem svima na pomoci. Zivjeliiiii....:respect:
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
pa i na povrsini zemlje ili papiru receno je da ih cekamo i do nedelje dana, ne znam zasto bi trebalo daljnje objasnjenje da im za izbijanje iz zemlje treba jos koji dan vise.. drago mi je sto su izasle i srecno dalje, a pazi i na sebe, umreces do susenja ako se budes potresao na svakom koraku
 
01.02.2012
38
3
0
47
Posto biljcice polako,ali bas polako,ali sigurno napreduju,primjetio sam jednu stvar. Ovdje,na forumu sam u vise navrata procitao da naj zemlja koja se preporucuje Substral Terra Magma. Kad sam pribavio mjerac kiselosti zemlje ph je bio nesto preko 8. Otisao sam ponovno u Baumax i provjerio(kriomice) ostale vrece i rezultat je bio isti ili jos gori. Zemlja nije uopce kakvom se deklarira(ph5.7-7). Uredjaj sam posudio od prijatelja sa poljoprivrednog fakulteta,nije ono kinesko sranje u pitanju. Da kupim zemlju sa ph vrijednosti 3-4 pa da stavim povrh moje da pokusam srediti stvar? Ili ima neko drugo rjesenje? Zato,ljudi oprez sa zemljom.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Off topic:

U Baumaxu je skladištenje zemlje neadekvatno, barem ovom tu kod mene, tako da je meni osobno Teramagma upropastila grow, ali ne zato što generalno ne valja, nego iz tog razloga što sam naveo.
Vrh vrhova, ako mene pitaš, je Compo Sana univerzalna sa perlitom i agrosilom. Biljke ne da rastu, nego RASTU u njoj :) Dobra se pokazala i Compo za ruže, ali joj fali N, pa vrlo brzo krene žutilo na donjim listovima. Minus je cijena, jbga...Skupa je da boli glava.
Još jedna fenomenalna zemlja je Tera Brill, također univerzalni supstrat (crvena vreča), ali u njoj nema nikakvih dodataka, pa je potrebno mješati perlit ili mrvljeni stiropor. Dobra stvar je što pregrmiš nekako to ribanje stiropora ili čišćenje multi praktika :) jer je jeftina. Naj skuplje što sam naišao je cca kunu i nešto sitno litra (45l=50-tak kn).

On topic:
Di su slike? Di je milion kuna? Ko je osvojio milionće? :icon_razz:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
andre linoge je napisao(la):
ALELUJA!!!:banana: Vani su,sve,nakon 9 dana! Izgleda da ce na kraju sve biti OK. Jedino bih volio,posto puno pazimo na stres biljaka,da pripazimo i na stres growera. Bilo mi je uzasno. Bilo bi lijepo napraviti napomenu u dijelu "Unutrasnje uzgajanje"prednosti,nedostaci i rizici stavljanja kupovnog feminiziranog sjemena direkt u zemlju,bez predhodnog klijanja u zemlji ili casi vode. Ne moze se reci da nisam citao i citao forum,rasprave i sl.,ali na rjesavanje takve"problematike" nisam naisao(a vjerujem da ima negdje na forumu). pocinjem sa fotkanjem,tako da cu uskoro otvoriti dnevnik uzgoja. Zahvaljujem svima na pomoci. Zivjeliiiii....:respect:

Iskreno ne vidim kako je rizik veći ako se stavi "kupljeno fem sijeme direkt u zemlju",koristeći bilo koju metodu klijanja postoji mogućnost da neko sijeme ne proklija,svaka metoda je uspješna ako održavaš sijeme vlažnim,na optimalnoj temperaturi i ako sijeme valja.Nevidim tu nikakvu problematiku za riješavati iskreno...
Čestitam na 9 biljkica sretno :)
 
01.02.2012
38
3
0
47
Ah...ovo mi je skola i drugi puta cu drugacije....ziher cu drugacije. Imam nekih slicica,ali kad sve malo uredim,objavit cu u dnevniku.

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

Ma ja sam se uplasio da nece izaci,a nisu bas jeftine te sjemenke. Iskreno,bila mi je frka...Hvala na iskrenim zeljama PS 3 biljcice su u pitanju.Pozzz...
 
01.02.2012
38
3
0
47
On topic:
Di su slike? Di je milion kuna? Ko je osvojio milionće? :icon_razz:[/QUOTE]
DSC05881.jpg Starost u vrijeme fotkanja:30.dan.visina:15 cm.
 

Prilozi

  • DSC05873.jpg
    DSC05873.jpg
    158,2 KB · Pregleda: 11
  • DSC05874.jpg
    DSC05874.jpg
    140 KB · Pregleda: 11
  • DSC05876.jpg
    DSC05876.jpg
    131,5 KB · Pregleda: 7
  • DSC05877.jpg
    DSC05877.jpg
    137,9 KB · Pregleda: 9
  • DSC05878.jpg
    DSC05878.jpg
    128 KB · Pregleda: 10