Pitanje za milijun kuna.Sto je poslo po krivu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.02.2012
38
3
0
47
Boks 100X50X180(ŠxDxV),napravljen od iverice 18mm,iznutra crno bijela folija,na dnu stiropor radi izolacije. Na bocnim stranama jedan gore,a na drugoj strani dolje ventilatori 120mm
kontrolirani termoregulatorom sa filterima protiv prasine i buba. Sjeme naruceno iz Nizozemske,sorta Royal AK automatic , feminizarani 3 kom. Pristigli u originalnom prekrasnom tvornickom pakiranju.
Posadjeno u zemlju Substral na dubinu od 1,5cm u tegle promjera 25 cm(preporuka proizvodjaca). Prilikom sadnje,temperatura je u boksu 24C,a po noci 20C,a relativna vlaga izmedju 50 i 60%.
Nije niknula niti jedna sjemenka vec 6.dan. Nije mi prvi grow. Rok trajanja sjemenki nije prosao. Dok sam uredjivao boks bile su skladistene na tamnom i suhom mjestu. Nije bitan novac ili da cu ja odustati niti me neuspjeh plasi,ali bih zbog sebe i drugih volio znati ili barem donekle dokuciti sto je posli po krivu. Pozzz...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
kako je klijanje proslo? mislim jesi ih pustio da proklijaju u maramici pa onda presadio ili si ih odma piknuo u zemlju? mora ti bit povrsinski sloj zemlje stalno vlazan (mokar) da moze sjemenka probit na povrsinu... mislim da ti nista nije lose i da ce izac one, samo se strpi 2-3 dana jos :D ako ne... onda kupuj nove sjemenke jer ocito nevaljaju te xD
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...dosta duboko si gurnuo sjemenke,ja osobno ih stavim na nekih pol centimetra a neki ih samo prekriju
malo zemljom i izađu za 2-3 dana,sačekaj još koji dan dosta duboko si ih zabio,samo strpljenja budu one izašle:)))))))))
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
jesu li "bacile" klicu pa si ih stavio u zemlju na1.5cm?

to je dosta duboko,izaci ce ako si siguran da su proklijale
 
01.02.2012
38
3
0
47
makisplit je napisao(la):
jesu li "bacile" klicu pa si ih stavio u zemlju na1.5cm?

to je dosta duboko,izaci ce ako si siguran da su proklijale
niasm ih stavljao u maramicu i vrecicu. Po preporuci prodavaca sam ih stavio drito u zemlju i stalno lagano vlazim zemlju. Danas je 6. dan.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....onda te netreba nista cudit.......2-3 dana da proklijaju i jos tolko da izadu, kod tebe malo vise jer su dublje u zemlji.....bude to sad za koji dan......strpljenje je najveca vrlina kod ljudi koji growaju.....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pitanje za milion kuna-koje je sad svijetlo u boxu dok niču? Pod hps kad se sadi direkt u zemlju vani su za 3-4-5 dana a poslije 8-10 ako ne izađu piši propalo je.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
Pitanje za milion kuna-koje je sad svijetlo u boxu dok niču? Pod hps kad se sadi direkt u zemlju vani su za 3-4-5 dana a poslije 8-10 ako ne izađu piši propalo je.

se zezaš?

treba li palit dok ne niknu ikakvo umjetno svjetlo?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
makisplit je napisao(la):
treba li palit dok ne niknu ikakvo umjetno svjetlo?

Pa zapravo ne. Meni uvijek stoje negdje na toplom dok ne izbiju na površinu, pa tek onda pod lampu. Preko zime pored radijatora (ne na njemu-pored), a inaće je sobna temperatura ili osunćani prozor sasvim ok.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
treba li palit dok ne niknu ikakvo svjetlo?
Zajebaješš me?:))
Gle, jednom sam stavio da klijaju pod neonkom, to tako sporo raste i niče. Sa hps-om poludi, i izlazi jako brzo kad je direkt iz zemlje pod hps. Bitno je da svijetli ali hps je dobar jer jako grije, neka je 28 u boxu i jednostavno nema da neče izači za 4 dana...

EDIT-evo zlo je dao svoje mišljenje ali ja opet kažem s hps-om to izlazi odmah, je rasipanje struje ali to je kao da su na ljetnom suncu a onda biljke luduje. Ja uvijek direkt i hps odmah(i to 600) tako da...i proklija i izađe iz zemlje u 4-5 dana maxxx!!!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
Zajebaješš me?:))
Gle, jednom sam stavio da klijaju pod neonkom, to tako sporo raste i niče. Sa hps-om poludi, i izlazi jako brzo kad je direkt iz zemlje pod hps. Bitno je da svijetli ali hps je dobar jer jako grije, neka je 28 u boxu i jednostavno nema da neče izači za 4 dana...

Ne (*___*)

dumam o tome vec dva dana,postavim pitanje u svom dnevniku i onda mi x osoba sjebe 48h s krivim odgovorom,mogle su mi vec biti vanka na suncanju

hvala

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

zlo&naopako je napisao(la):
Pa zapravo ne. Meni uvijek stoje negdje na toplom dok ne izbiju na površinu, pa tek onda pod lampu. Preko zime pored radijatora (ne na njemu-pored), a inaće je sobna temperatura ili osunćani prozor sasvim ok.

LOL :flamed: znam da je 1.APRILA al nemojte me vozati:ridinghorse:

cini se obodvoje ok samo da je temperatura u redu
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Gle, nadodao sam gore post na odgovor od zlo&naopako. Sa svijetlom dok niče češ samo poboljšati, jednostavno ne možeš naštetiti a moja preporuka jednom za svagda je klijanje pod hps kad je direkt u zemlji jer je najbrža moguča metoda, nikakav pamuk,wc papir i te gluposti, gubljenje vremena.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
VladTheInhaler je napisao(la):
Ja sam Satori (Mandala) po preporuci proizvođača stavio drito u zemlju, mislim da su izvirile nakon 10-14 dana. 100% germinacija.

dva tjedna je previše ja bi maknuo glavom i otkopao da vidim koji se k.... događa,zato i jesam stavio u vatu da sam siguran oko bacanja klice.
logicno je da trebaju ugodnu temperaturu,u dio oko direkt svjetla neznam što da mislim al nije ni važno glavno da izađu, dan gore-dole...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
polako ...ja sam stavio 4 kom u svaku u poseban kalj nakon 3 dana posto nisu izasle samo u isti kalj bacio jos po 2 u svaki i nakraju rezultat u slijedecih 10 dana ...neznam di s njima ....zadnja mi je izasla tocno nakon 30 dana vege prve sto je izasla u tom kalju ..skuzio sam ju kad sam radio flush....strpi se jos malo vjeruj u nju samo sto nije...veliki je kalj mozda ti je zemlja bila iz vana pa joj je temp.manja od potrebne treba joj dok se malo ugrije pa da krene klica :cow_yellow:....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Što vi brijete,majko mila.Kakvo sada svjetlo,ovo,ono....?
Za klijanje sjemena je bitna optimalna temperatura,te vlažnost medija u kojem klija.Kakve veze ima svjetlo kad je sjemenka u zemlji ili u papiru,osim što eventualno grije.
Shvaćam ovo kao prvo-travanjsku zahebanciju:icon_lol:
Ja sam držao vani na ''suncu'',ali šta vrijedi kad je temp +10,+15,pa čak jedan dan i +20....i oće-neće.
Za dva sata pored peći na pločicama,na podu...opala,prve izviriše.
Znači,da ponovimo gradivo...vlaga i optimalna temperatura.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dejan001