Pitanje za veličinu grow tenta i jačinu svetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Stipe ah, otkud znam šta sve može da bude. Mislim, sigurno grow box ne uzimaju baš ljudi da gaje paradajz. mada možda.

E sada, imam još jedno pitanje. Ovo je konačno stiglo, i konačno sam (veći deo) sastavila.
Ono što me interesuje je, da li CoolTube trebam da povežem sa "spoljnim" svetom i sa ulazne strane.
Evo priložene slike kako sada ovo izgleda, posto sam mislila da generalno vazduh iz boxa izlazi preko CT
20150926_101105.jpg

#UPDATE
Mislim da ja ovo nisam dobro povezala. Na kutiji od ventilatora piše da treba da se postavi tako da ne uzima topao vazduh od sijalice preko sebe već da ga "duva". A ja sam ga stavila u rupu od grow boxa da vuče topao vazduh preko creva iz CT-a
 
Poslednja izmena:
04.04.2014
267
230
43
Najbolja i mislim da je jedino ispravna varijanta ti je da ventilator vuce svez vazdu iz prostorije, "spoljnjeg sveta", duva kroz CT kako bi ohladio lampu i dalje kroz crevo ponovo u "spoljni svet". Sve ostale kombinacije su nula bodova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Sada malo testiram temperature, sa ovim sistemom da ventilator izvlači vazduh. Odprilike kada je sijalica na 600W temp je 30C. Što je možda malo previše za prazan box.
Onda ću da premestim ventilator, i stavim da duva u CT, pa ću da vidim temperature.

Nego samo ne znam kako da zakačim vent, sada sam ga nekako prikačina na rupu od grow tenta, ali je dosta težak da bih ga tako ostavila mislim.
 
04.04.2014
267
230
43
Ako ces da koristis vent koji gura svez spoljni vazduh kroz CT onda nemas drugo resenje nego da koristis dodatni vent za izvlacenje toplog vazduha iz tenta.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@komsijin mali A šta da radim kada budem imala problem sa mirisom, i eventualno potrebu za carbon filterom?

A uzmeš karbon filter ili dva ...moj frend ima više od tebe i ništa se nije osjeća čak i kad je cvejtalo ovo ljeto sad mu je drugi poče cvjetati grow već a imo je widow i amnesiu..kod sebe ...dodđem kod njega uđem u stan a često sam jer smo si blizu i miriši po travi jer mi je otvorio sa frulom u rukama..čim smo ugasili frulu i otvrili prozor na 3 min niš se nije osječalo ili jako malo i to dok smo sjedili točno pored "šatora", ja nisam expert ali po ovom što si napisala da nisi slučajno naopako ventilator stavila? Mislim odista nisam expert nego se baziram na što si napisala ali mislim da mora sve toplo a pogotovo vruč zrak koji se formira oko lampe mora evakuirati da nisu previsoke temperature...a što se nabavke tiće isto si u pravu ne uzimaju se grow boxovi za povrče ne isplati se, to je jedna status quo situacija ali i za drugi topic

Peace....& happy grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu
04.04.2014
267
230
43
Taj vent koji si dobila u paketu je namenjen za hladjenje CT-a, a ne tenta (preslab je) tako da ti za izvlacenje toplog vazduha iz tenta treba dodatno jos i turbina koja se montira skroz gore. Tu turbinu povezes sa karbon filterom i to ti je to. Karbon filter mozes da stavis ispred turbine pa da i njega montiras gore, ili mozes karbon filte da izbacis izvan tenta kao sto ja radim i onda ga naravno montiras iza turbine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Hvala vam na pomoći :rolleyes:

Evo trenutnog setup-a kao slike, da ne bih pisala mislim da je ovako preglednije (uprkos mom skill-u u paintu :makaze:)
1.jpg
Ventilator ima protok vazduha od 280 m3/h, ne razumem se posebno ali gledajući druge ne bih rekla da preterano slab.
Mislim da sam negde čitala da fan treba da ima mogućnost da "isprazni" box za 5 minuta, a ja imam recimo 2 m3, i ovaj bi trebao da je dovoljan.
I ovde je sada problem što nemam nikakav ventilator koji izvlači vazduh iz box-a

Moja pitanja su sledeća:
1. ako bih uradila sledeće nešto ovako:
2.jpg
Da li bi ovo bilo zadovoljavajuće?

2. Da li bi mi trenutna postavka, sa slike 1, bila dovoljna za prve 2-3 nedelje dok ne organizujem ovo ostalo?

Situacija sa jednim izlazom bi mi bila idealna, jer bih onda sve to mogla da preusmerim u odžak. Ako bih imala 2 izlaza (1 za box i 1 za CT) onda bi eventualno jedan morao u sobu da izduvava.
 
Poslednja izmena:
04.04.2014
267
230
43
Nije ti dobra postavka. Onaj dole intake fan premesti gore da izvlaci vruc vazduh iz tenta, a mesto na kojem je trenutno montiran ostavi prazno i imaces pasivan ulaz vazduha koji je sasvim dovoljan za sve faze uzgoja. Vruc vazduh koji ti dolazi iz CT-a preusmeri na bocni otvor koji ti po ovoj tvojoj postavci nije u upotrebi, a njegova namena i jeste za odvodjenje vruceg vazduha sa CT-a.
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Stavi posebno vent za ct i posebno za tent! I na onom za tent namontiras karbon filter jer ti na onom za ct ne treba karbonac ak ti zrak uzima iz prostorije samo moras da pazis da imas ct dobro fiksovan na spojima gdje ide cjev , da ti nebi zrak uzimo iz tenta!!
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@dragan1985 Da, to je i meni palo na pamet, tako bi mi trebao samo jedan carbom filter.
Međutim, kako imam jedan izlaz u odžak koji planiram da koristim kao odvod vazduha moraću da smislim kako ću onda ta dva izlaza da namontiram na jedan odžak.
Tražila sam neke "spojnice" ili kako se već te cevi zovu, koje bi imale 2u1 ali nisam imala sreće.
U svakom slučaju to ću da rešavam kada budem imala problem sa mirisem.

Sada sam uradila ovako:
1.jpg
(obećavam da više neću crtati u paintu :oops:)

Uglavnom, na CT nema ventilatora. Izgleda da je prirodno povlačenje vazduha iz odžaka dovoljno da hladi CT.
Kada sam testirala temperature gotovo su mi iste bile da li sam imala ventilator na tom sistemu ili ne.

A sada sam ovaj vent stavila da izvlači vazduh iz boxa. Nažalost, taj vazduh ide direktno u sobu, što možda i nije najsrećnije rešenje, ali za prvi period će raditi.
I sa ovim sistemom temperatura (praznog) boxa je oko 27C. I nisam sigurna da i mogu da postignem nešto nižu temperaturu ako je u sobi tipa 22-23C.
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Možes spojit obe cjevi skupa sa spojem Y imas ga u trgovinama al obavezno poslije venta sto ti izvlači iz tenta! Za ct nabavi vent vko 125 taman stane u cjev košta jedno 18-20 € vriča, i spojiš kak imas sad nacrtano!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
4 stranice tipkanja za pitanje koje se rijesi u 3 minute.
Neda mi se ni citat ponovo sve, pa cu bit kratak. Sta ce ti CT bez ventilacije? To nije CT onda i nepotrebno je tamo. Ako vec mozes ohladit box bez ct-a nemoj ga ni stavljat. Stavi normalan reflektor i imat ces vise lumena nego sa ct-om.
Ako vec zelis koristit CT onda stavi turbinu da izvlaci zrak iz boxa kroz ct i rijesila si 2 muhe jednim udarcem.
Izmjenu zraka moras imat u boxu, sa ct-om ili bez njega.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Evo jedno brzo čisto da potvrdim sumnje.... znači imam hps 250 wata :smoke: , box 60*60*160 je taman za to? A da li bi puno svjetla gubio kad bi stavio 1*1*2 metra box ali samo jednu biljku s kojom nebi popunio sve nego čisto jer imam box, a biljku bi napravio veličine za box 60*60 cm.

Ne znam da li sam jasan...:joint2:
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@dragan1985 Hvala ti, nisam bila sigurna kako se ta spojnica zove.

@Stipe CoolTube je povezan na odžak, koji ima "prirodno" povlačenje vazduha. Tako da iako nema aktivan ventilator, ima ovo pasivno povlačenje koje je izgleda dovoljno.
Sumjam da bi bez toga bile iste temperature, pošto aluflex koji vodi do odžaka bude poprilično topao.

@Blader moji, neiskusan, savet bi bio da u tom većem boxu, od kartona napraviš samo zidove manjeg boxa. Iskoristiš sve što imas u starom, a zidovi manjeg da ti služe samo da spreče nepotrebno rasipanje svetlosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Blader

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Da ne otvaram poseban topic, mene isto najviše zabrinjava toplina i mogućnost samozapaljenja instalacije kad nisam u kući a odem u 7h15 do 17h me nema radnim dano, želim biti hebeno siguran da ne će bit hot spotova jer bi mi onda stvarno bila skuplja pita nego tepsija...:(....ima li netko iskustva da je u zadnji čas sprejčio opasno pregrijavanje ili slično?...čisto skupljam iskustva da mi prvi grow ne postane roštiljada..thx svima..:rasta:
edit skoro napisah "samozapljene instalacije ":D
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
najsigurnije bi bilo pozvati strujica, posebni osigurac i kabl za klimu dovesti do box-a, silikonski vodici za povezivanje balasta i lampe, kvalitetni ventilatori s regulacijom brzine, termostat. to je za toplinu a treba i vlagu rijesit ( tamara ima zgodno rijesenje )