Pitanje za veličinu grow tenta i jačinu svetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
najsigurnije bi bilo pozvati strujica, posebni osigurac i kabl za klimu dovesti do box-a, silikonski vodici za povezivanje balasta i lampe, kvalitetni ventilatori s regulacijom brzine, termostat. to je za toplinu a treba i vlagu rijesit ( tamara ima zgodno rijesenje )
Hvala 1310...ovo sa strjićem je super ideja , imam jednog bratića koji duvka malo a ne prića ništa i baš se bavi strujom..osiguraći itd...još samo retoričko pitanje LED daje "hladno svijetlo" jel tako mislim u temp. celzijusa...?....nemam 2 much mjesta i idealna mi se kombo tiće imat 2 boxa u kojoj bi 4 vegala a u većoj 4 bloomale ak se tak izraziti mogu....počeo mi se oformljivati plan napokon u glavi pomalo....za mene samoga bi i 2 bilkjoze u bloomu i 2 u vegu dosta bile brijem jer malo donacija a drugo sve za mene osobno da nikad više ne moram plaćati i čekati a možda bude i legalizirano ako u R.Hrv dozvole da i lječenje od Horsa (sada sam 17+godina apstinencije) mogao bih reči da sam izlječen i to odista kanabisom....kad sam se lječil u zatvorenom u Vinogradskoj medicinske tehničare ni Sakomana nije smetalo da duvamo naprotiv, bolje to od apaurina i leponexa...ali o tom potom....isto tako mogu reći onda da me redovna konzumacija trave drži dalje od horsa i alkohola o da bijah i alkos ali davno...sve je "popoeglala2....ta divna biljka :banana_rasta::D:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Superfly 2 box-a i berba svakih cca 2 mjeseca. vegam pod stolom inace,kemijam s kartonskim kutijama ili kao Pow. prekrijem bocno biljku i lampu zastitom za sajbe i oko stola deke,guse svijetlo a ima zraka,sad vegam u box-u i imam problema s vlagom, big problem lisce se frce, tri venta,rucnik, 5 carapa i posude s vodom, suho i dalje. rijesit cu i to. dilerska bratja ne pusta olako, ne kupujem vise od godinu al se jave, ostave broj, ha ha, evo im prosti prst, za koji dan uplacujem prvu donaciju ovom klubu,sad ima i za to. sto da ti kazem? guraj ovo,super je, sanatorij doma, lijeci sve ovisnosti al se zakacis za uzgoj. ako je za tvoje potrebe, smanji kolicinu, 1-2 u cvatu konstantno, kaj ce ti vise. jedini savjet. mentor. znaju sve. o led rasvjeti neznam nic. aha jos i ovo moj mentor veli: mali box, veliki problem, veliki box mali problem. ma kreni jablane kreni, ucis uz put, mladi smo dok se tako osjecamo!
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Pošto ne pričamo o cipelama, zanima me da li je taj LED dovoljan za normalan, zdravi uzgoj 4-5 biljaka u šatoru navedenih dimenzija. Hvala unaprijed na odgovoru.

Edit: specifikacije LED-a

Why choose us?
1. High power 3w Branded Epileds to ensure the Par Value. Energy saving, environmental friendly and high brightness
2. Professional light proportion with best ratio of red ray and blue ray, providing better light environment for plants growth and improving the growth speed and output of plants.
3. Including IR(infrared) with the function of stimulating cell division and increasing the yield. ( not so brighter than other leds, but it's normal and not quality problem)
4. UL approved Fans, high quality IC, well designed fan blades, anti-noise, powerful cooling performance ensured, lifespan extended
5. 9 band: 430~440nm, 450~460nm, 610~615nm, 620~630nm, 650~660nm, white, IR(730nm) , UV 380~400nm, 470nm
6.Revolutionary Heat Aluminium PCB, Run 80% cooler than high intensity discharge (HID) lights long life time,
7.Zener, works as capacitor, protect the light keep working if there’s one LED out of work.

Product info:
Size:308*208*60mm
View Angle of LEDs: 90°and 120°mixed
Worldwide Voltage: AC85~265V
Frequency: 50/60 HZ
Certificates: CE, ROHS, FCC
Spectrum of Light : Vegetated Stage - 430-475nm, 620-630nm, 660nm and White
Spectrum of Light: Growth & Bloom - 430-475nm, 620-630nm, 660nm, 730nm and White
Working Environment: -20℃~ 40℃
 
30.01.2013
142
145
43
Pc grow box. Sjeme domaće.
2 venta 12cm, unutra/van.
Vege zamisljen 3x 23w cfl, plavkasto,
A cvjetanje 2x 32w cfl , crvenkasto.
Zanima me hoće li to biti dovoljno rasvjete? Box je predviden za 1 , evwntualno 2 biljke.
 
22.01.2014
47
36
18
Oprostite ako postam na krivom mjestu,ali zanima me koliko biljaka stavit u box 60x60x160? Mislim koliko je najbolje 1 ili 2 ako je svijetlo 250w?
 
22.01.2014
47
36
18
Bump na ovaj thread. Ako imam box 60x60x160 cm i planiram staviti Speedy Chile od Royal Queen Seedsa na Hps 250 w s cooltubeom. Koliko da ih stavim u toliki box posto su fast flowering? Koja velicina saksije bi bila optimalna da se box popuni u visinu? Koji trening i koliko duga veg faza? Ako je moguce molim vas pogledajte specifikacije straina prije odgovora...Prosla biljoza WW je bila visoka svega 60 cm a mislim da s ovom opremom mogu imati više uroda ako znam sta radim.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Jednu ili max 2 biljke. Vegetiraj dokle ti pase dok ne popuni jedan dio boxa, pa na cvjetanje. Daj svakoj barem 12-15L cca sa dobrom zemljom. Treninge i vege fazu ces odredit kako ti biljka raste. Ak ides sa jednom biljkom, ja bi vjerojatno napravio 2 topiranja pa vidio kako se ponasa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and tman19

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
drugari imam pitanje. imam 3 automatika u indooru, preneti sa outdoora zbog objektivnih razloga. tek ovako. u cvetanju su 20ak dana, uradjen dobar LST, grow box je dimenzija 40x60x150cm. spakovale su se njih 3 nekako. e ovako. svetlo je 150w hps son t philips, nema CT, na 20-25cm je od vrhova, za ventilaciju sam iskoristio vent od sobne grejalice one male da izbacuje vazduh na vrhu, isto tako jedna ubacuje vazduh u dnu i duva po biljkama. temperatura vazduha u visini vrhova sa strane mereno 29c, direkt ispod lapmpe na vrhovima 45c ali kad stavim ruku nije prevruce. nocu temperatura ne pada ispod 20c. dajte ako sam negde pogresio dajte savet sta i kako.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ajde probaj oba ventilatora stavit kao ispuh pa vidi da li ti je pomoglo. I jos jedan vent unutra da hladi krosnju ispod lampe. Pa fokalna temp. je temp ispod lampe u razini biljaka.