Pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.06.2015
3
17
3
34
Pročitah negde pre nekoliko meseci da šećer obara high pa me zanima koliko je to tačno? Na netu nisam našao ništa o tome :ajnstajn:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pa neznam baš da se netko totalno otpušio od šećera, odnosno nečeg slatkog. Druga stvar kad toliko poduvaš da ti bude loše, onda pomaže da nadođeš, bilo šta slatko, od običnog šećera, nekog bombona ili čokoladice. Unošenjem šećera dolazi do niza kemiskih procesa u organizmu a i istog trenutka ti dolazi do povećanog lučenja adrenalina i noradrenalina uz podizanje krvnog tlaka. U medicini je poznato da adrenalin "diže i konje iz mrtvih" što bi rekla moja baba, a pušenjem se sužavaju krvne žile i pada tlak. Tako da se može svakako reći da je slatkiš za smokere uvjek dobro imati pri ruci jel može izbalansirati tlak, prokrviti organizam što bi se reklo, a uz sve to slatko potiče i žljezde na povećano lučenje sline pa samim time je i riješen problem suhih usta. Dvije muhe jednim udarcem ;) . Ja uvjek u džepu imam tubicu Werther's bombončića za nedaj bože :D.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Ja se sa vrimena na vrime dobro priiden slatkim kad sam high i i dalje sam high narednih sat-dva. Tako da bi reka da je to šta si pročita teška glupost. :D
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Kod mene high obara šećer, ali podiže apetit.:)
U ovo da šećer "trijezni" ne vjerujem.
 
20.04.2015
36
34
18
45
Šta znam... mene svako "ždranje" nakon konzumiranja ispravi... izbegavam da išta jedem nakon što se navarim...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja skonta pitanje u ovom pogledu...
Pitanje ima smisla ali se odnosi na šečer koji sama biljka sebi proizvodi za hranu a ne konzumni šečer koji jedemo. Tokom noći biljka šečer koji proizvede preko dana seli iz listova (i cvetova) prema korenu, tako da u gornjem delu biljke ostaje mala koncentracija šečera. Zato i Cervantes preporučuje berbu pred jutro,prije nego proizvodnja istog ne počne u gornjem delu a razlog je taj da veča koncentracija šečera u osušenom cvetu menja temperaturu gorenja i samim tim se dekarboksilacija ne odvija kako treba i gubitak thc-a je veči.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt