Pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2007
24
0
0
42
Pozdrav svim prisutnima,

Novi sam na ovom forumu, pa me interesuje jedna stvar koju nisam mogao pronaci a trazio sam :watchplant:

nabavio sam sve sto se tice box-a i krenuo u realizaciju, medjutim, nigdje nije spomenuto naravno ukoliko smo sa mjestom ogranicenim :) tj, ledenim podrumom u kojem je temp u ovim mjesecima 0 i manje. Kako rijesiti grijanje kada se lampa ugasi i u boxu se temperatura poravno s podrumom na 0. to vjerovatno ce ugroziti moj prvi uradak :D
dali je pootreban kakav grijac? ili nest drugo da bi temperatura ostala na tih nekih 20-26 stepeni?

izvinite ako je dupli topic ali ja sam stvarno trazio ali nisam mogao naci odgovor na ovo pitanje ;)

THNX

Smoke Free!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/2847-pitanje.html


Ovisi ti koju lampu imas i u kojoj su ti fazi biljke.. vjerojatno ih nisi zasadio jos.. tak da mozes dva - tri tjedna drzat u vegetaciji pa ti je dosta grijanje od lampe 24h dnevno da njima ne bude ladno.. a onda ce vec bit toplije valjda

Ja imam slican slucaj; drzim biljke na tavanu koji nije izoliran, dakle nema betonski pokrov, 400w hps, vegetiraju vec jedno tjedan dana i unutra im je bas ugodno.. nisam nista izoliro a ni ventilaciju nemam bogznakakvu.. skroz lagano pasivno strujanje zraka..
 
07.02.2007
24
0
0
42
Brus je napisao(la):
http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/2847-pitanje.html


Ovisi ti koju lampu imas i u kojoj su ti fazi biljke.. vjerojatno ih nisi zasadio jos.. tak da mozes dva - tri tjedna drzat u vegetaciji pa ti je dosta grijanje od lampe 24h dnevno da njima ne bude ladno.. a onda ce vec bit toplije valjda
QUOTE]

a jel lampa onda bude upaljne nonstop???, zar ne treba stimat nest da bude dan-noc u boxu?????? biljkke jos nisu usadjene, tek su sjemena stavljena na klijanje, - ovo je moj first grow ;) pa gledam da ne zeznem
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa da si uzeo malo da citas video bi koje rezime svetlosti u kojim periodima trebas primenjivati...


P.S Nov na forumu?Registrovan si kad i ja...:vb_whip:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
@mrzux

Dao sam ti simbolicnih 10 kaznenih bodova za neprikladan avatar koji istjecu u roku 10 dana ako ga zamjenis necim prikladnim.. u suprotnom ce morat intervenirat netko drugi, a to vjerovatno znaci ban.
 
07.02.2007
24
0
0
42
LucidDream je napisao(la):
Pa da si uzeo malo da citas video bi koje rezime svetlosti u kojim periodima trebas primenjivati...


P.S Nov na forumu?Registrovan si kad i ja...:vb_whip:

dude, registrovan, ye, al nikad bio od tadda na forumu do danas ;)

P.S. Citam, ev necu vise nista pitat, kada vidim da necu dobiti odgovor nego nest bezze, bolje je traziti u hrpi informacija ;)
 
07.02.2007
24
0
0
42
elephant0r je napisao(la):
@mrzux

Dao sam ti simbolicnih 10 kaznenih bodova za neprikladan avatar koji istjecu u roku 10 dana ako ga zamjenis necim prikladnim.. u suprotnom ce morat intervenirat netko drugi, a to vjerovatno znaci ban.

Dude, nemoj se samo sikirat, ovaj avatar koristim svugdje ;) al ev sikuno sam ga, nemoras me kaznjavat, napustiti cu forum odmah, tako da mi mozes izbrisat profil u potpunosti.

PEACE!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Gle.. netrebas ti napustat forum.. zato sam rekao da su bodovi simbolicni.. cisto da skines avatar.

Dobrodosao i samo polako i strpljivo!
Sve potrebne informacije su vec vise puta ispisane po forumu.

Za pocetak cu ti reci da podignes biljke na drvene stalaze.. dakle da posuda zemlje nije u direktnom kontaktu sa hladnim tlom podruma.


Pozdrav
 
07.02.2007
24
0
0
42
Tooo druze, sorry ako sam i ja bio ruff ;), znam i ja da je previse informacija, al ono jedna za drugom pa se malo zagubi covjek, pogotovu kad je otkinut i jedva gleda u ekran :)

Eh sada, ako smijem :) :

ja sam sklopio box i stavio ove fine sjemenke od skunka koje sam dobio prije sedamn dana.... a danas ga casno oproba :), medjutim samo me je zanimalo da biljke nece dozivjet kakav shock kada padne temperetura na nlu, heb'ga ja dozivim shock :) to je to u sustini, ostalo sam skuzio, valjda necu zeznut, jer kriza je ovdje slab se ima naci :D

Peace....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Neka donja granica temperature za malene biljcice je 15C.. velike i jake biljke mogu izdrzati dosta nize temperature.

Ovo je naravno okvirno i ovisi o sorti canabisa takodjer..
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
kalorifer s termostatom. i dobra izolacija da se
sto manje pali. cirka 100kn.
samo ja nebi nikakve grijalice drzao upaljenima
dok me nema blizu. neznam kolki je box, al nemoj
da blizu tog ima nes zapaljivo.
 
07.02.2007
24
0
0
42
box je metar sa metar, sklopljen od spere, sto znaci da ce box da ohladi za sec :(, cim da izoliram? imam staklene vune, vrijedil ona sta????

hmmm moram to rijesiti, inace puno para sam ulozio u projekat ;) ne zelim da propadne
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
moguce je da biljke reagiraju stresom pa da utjece na broj zenki
tako je bilo kod mene, pisao sam vec o tome
daleko veci broj zenki bude u toplo vrijeme
ne kazem da je tako 100% ali bar kod mene je bilo tako.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
mrzux je napisao(la):
a jel lampa onda bude upaljne nonstop???, zar ne treba stimat nest da bude dan-noc u boxu?????? biljkke jos nisu usadjene, tek su sjemena stavljena na klijanje, - ovo je moj first grow ;) pa gledam da ne zeznem


Vjerojatno sprocito odgovor u medjuvremenu ali da ti pomognem jer si nov (kao i ja uostalom).


Ugl na poicetku drzis bilje na rezimu svjetlosti 24/0 ili 18/6 ili kak ti vec pase... to cinhis da se zdebljaju, tj da imas veci urod.. a i ne moras to radit ak neces.. onda ti biljke brze rode al dobis manje.. Tebi bi bilo pametno ih drzat nekoliko tjedana na 24/0 jer ti to znaci i grijanje od lampe.

Ma u biti sto ja to pisem, imas sve na forumu, citaj, obrazuj se, ima jaaako puno pametnih postova koji ti mogu pomoci da skuzis kak tto sve ide..

Sretno i peace

EDIT: e i mozes s vunom izolirat, to ce ti pomoc.
 
07.02.2007
24
0
0
42
;) thnx for info, vec sam ev procito citav forum :) i mislim da je najbolje da ostavim lampu upaljenu 24-0, samo ove sjemenkice nesmijem zeznut jer su no#1, ako odu uhhh onda :(
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Ma evo imao samja ruderalisa pa mi jese mama od**bala, nisam je mogao zastopat u cvatnji. Ruderalisi sami cvatu nakon nekog vremena.
 
05.02.2007
41
0
6
mrzux je napisao(la):
;) thnx for info, vec sam ev procito citav forum :) i mislim da je najbolje da ostavim lampu upaljenu 24-0, samo ove sjemenkice nesmijem zeznut jer su no#1, ako odu uhhh onda :(

Moj ti je savjet da oblozhish box sa stiroporom za fasade super izolator (izvana i pod ), ak ti stane kalorifer (ima zbiljam malih za kupiti) rjeshio si problem grijanja u periodu 12/12 ,sam pazi da ti ne pushe direkt po biljkama i da nije blokiran ili napravi kao ja grijach za aqvarij + pumpa + hladnjak iz auta (onaj iz kabine manji) i 120cm ventilator, meni po nochi (vanjska -5) ne pada ispod 15 stupnjeva box 40*40*70.
 
07.02.2007
24
0
0
42
hmmm, nije losha ideja, ev dva dana isprobavam box, oblozio sam ga svim i svacim, sa sijalicom dostigne nekih 23 stepena, kada je ugasim nakon 4 5 sati, temperatura je vec na nekih 5-6, a napolju -7 :), a sjemenke proklijale, sam da ne propadne misija :( jer je kvalitetno sjeme