Pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
Evo ovako,kupio sam neke male saksije(pitare) nazovimo ih tako dubine 8cm prodavacica mi je rekla da su od kokosa meni izgledaju kao da su napravljene od kartonske kutije,rekla je da su u tu saksiju stavi zemlja i sjeme,kad sjeme pusti korijen i izbije biljka pustimo biljku da malo ojaca i razvije korijen kad bude spremna da se presadi sve to komplet(i saksiju i biljku)stavimo u drugu vecu saksiju u kojoj je zemlja i biljka je presadjena bez stresa rekla je da se ta saksija od kokosa raspada u zemlji,zanima me imal neko iskustva s necim slicnim.hvala
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
to ti se zovu bio razgradive posudice,i da ono nakon par poljevanja samose kao otope i razgrade,barem sam tako čuo,samo napravi kako ti je rekla i bit če dobro!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ok.hvala,jos da te pitam za koko start diskove,imas li iskustva s tim,receno mi je da disk ubacim u vodu u koju sam ubacio malo djubriva i on se napuse onda ide sjeme u taj disk,i da samo zalijevam dok korijen ne izadje kroz disk,sad me zanima dal taj disk sa sjemenom ide pod svjetlo il samo na toplo mjesto,cuo sam da sjeme nevoli svjetlo pa zbog toga.hvala
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ide u mrak,najbolje da ga pokriješ s nekom plastikom i na otprilike 23 do 25 stupnjeva celzijusa,ako ga pokriješ stvarat če se kondenzacija koja če ubrzati i poboljšati proces klijanja,nemoraš stavljati pod lampu dok klica sama ne izgura van ali slobodno možep držati ispod lampe ako ti godi,neče naškoditi,čekaj da isklijaju i čim isklijaju odma ih stavi u veče posudice sa zemljom da se korijen lijepo razvije
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
starter diskovi su odlicni i za seme iza klonove radio sam sa njima i mogu ti reci samo dobro o njima
diskove ubaci u neku posudu u kojoj je oko 6 do 7 cm vode i ostavi da odstoje izvesno vreme oko pola sata da se dobro nacimaju vode izvadis ih lagano i olovkom napravis rupu u sredini ne dublju od 1 cm ( za seme) u rupu ubacis semenku ( moze i prethodno proklijala za klijanje ti ne treba svetlo samo dosta vlage i temperatura oko 25 c) i nezno pritisnes vrh nabubrelog diska da zatvoris rupu.
seme brzo pusta koren tako da vec za par dana ces videti koren kako se probija kroz mrezicu cim probije oko 1 cm ubacuj u saksiju ali tako da zemljom pokrijes komplet disk.dok seme klija moras mu pruziti dovoljno vlaznosti tako da mora da stoji ispod neke kupolice npr zvono za tortu.
mada mozes da preskocis ceo ovaj proces pa proklijalo seme ubodes direktno u saksiju sto ti i preporucujem evo i nekih mojih slika da bi ti bilo jasnije







ja vise volim da seme ubodem u zemlju a diskove za klonove ali to je samo moje licno misljenje
puno srece sa biljkama ako te nesto jos interesuje slobodno pitaj cemu inace sluze forumi poz
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
starter diskovi su odlicni i za seme iza klonove radio sam sa njima i mogu ti reci samo dobro o njima
diskove ubaci u neku posudu u kojoj je oko 6 do 7 cm vode i ostavi da odstoje izvesno vreme oko pola sata da se dobro nacimaju vode izvadis ih lagano i olovkom napravis rupu u sredini ne dublju od 1 cm ( za seme) u rupu ubacis semenku ( moze i prethodno proklijala ) i nezno pritisnes vrh nabubrelog diska da zatvoris rupu.
seme brzo pusta more tako da vec za par dana ces videti koren kako se probija kroz mrezicu cim probije oko 1 cm ubacuj u saksiju ali tako da zemljom pokrijes komplet disk.dok seme klija moras mu pruziti dovoljno vlaznosti tako da mora da stoji ispod neke kupolice npr zvono za tortu.
mada mozes da preskocis ceo ovaj proces pa proklijalo seme ubodes direktno u saksiju sto ti i preporucujem evo i nekih mojih slika da bi ti bilo jasnije







ja vise volim da seme ubodem u zemlju a diskove za klonove ali to je samo moje licno misljenje
puno srece sa biljkama ako te nesto jos interesuje slobodno pitaj cemu inace sluze forumi poz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne stavljaj nikako đubrivo u vodu,pogotovo za sjeme!
Meni je objašnjeno ovako:
Staviti start diskove u vodu da nabubre.
Kad nabubri staviti sjemenku u sredinu u mali utorić za sjemenku.
Zatim disk ili diskove ovisi koliko sjemena imate staviti u neku posudicu i da stalno ima malo vode da vuće prema potrebi,ne treba više od 5mm.Naravno,bolje u mraku!
Kad sjeme počne klijati i proklija sjeme se ne dira ni vadi nego skupa s start diskom stavi u kantu ili u čemu već sadite,prekrijete zemljom 1-2cm i to je to.
Prednost je naravno jer se sjeme ne dira i ne daje se nikakav stres iliti ga moguče oštečenje zbog nepažljivog rukovanja.
Iduči put ču sigurno to ako bog da kad ih več imam.

Edit-koliko znam bar ovi diskovi šta ih ja imam imaju več rupicu za sjeme.
Uglavnom,i grudva reče svoj način pa biraj,meni je ovako rečeno.