pitanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr. Hedaraa

Aktivan Član
18.02.2011
73
34
18
36
pozdrav ljudi!!
ovako zanima me dal je problem ako sam prebacio na 12/12 režim iako biljka nije pokazala spol ( fem. sjeme)

ugl.. kako sam radio LST na nekim granama je pokazala spol bar kolko sam uspio skuzit pa me sad zanima dal sam ja sad s ovim postupkoom sta promjenio

HVALA peace! :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pa ako je na nekim "granama" pokazala spol, onda to vrijedi za cijelu biljku, ne!

a to što si prebacio na 12 12 prije pokazivanja spola je logično, jer biljka ti počne kazati spol tek tjedan nakon prebacivanja na 12/12...... ja tebe stari nisam skužio ama baš ništa... ako je sjemenka fem, onda nemoraš čekat pokazivanje spola, vjerovatno već znaš da će bit ženska... ja ne kužim ništa
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
a zašto bi pokazala spol ako dosad nije bila na režimu 12/12? osim ako nemas neko autoflowering sjeme?
koliko su biljke stare? a veliš da je fem sjeme? ili nisi baš siguran?

daj nabaci neke slike da vidimo o čemu se radi
 

Mr. Hedaraa

Aktivan Član
18.02.2011
73
34
18
36
ja sam se krivo izjasnio... mislio sam dal trebam cekat pistile da izadju da mogu prebacit na 12/12, alo ocito nemoram...

jbg 1 put imam fem sjeme.. svejedno hvala i sorry na ovakvim pitanjima :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pa ako je ne prebaciš na 12/12 neće ni pokazat pistile pošto nije autoflower vrsta (nisi naznačio da je)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Neće ti nista pokazatz sve dok ju ne prabacis na rezim svjetla 12/12...ni pistile ni spol nit ce pocet pricat, drkat itd...kad ju prebacis na rezim svjetla 12/12 pa 10-ak dana nakon toga ce ti pokazat spol...ako je zenska bit ce pistili ako je musko jaja a ako je hermi jaja i pistili...jel sad kuzis? vise citaj!
 
13.09.2011
8
0
1
38
Pozdrav svima zanima me jel se biljka moze pocet koristit (lisce) kad je nekih pola metra visoka jel nemam mjesta za negdje drugdje je stavit a ljeto mi je proslo za vanjski uzgoj

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Svinjska gripa je napisao(la):
Pozdrav svima zanima me jel se biljka moze pocet koristit (lisce) kad je nekih pola metra visoka jel nemam mjesta za negdje drugdje je stavit a ljeto mi je proslo za vanjski uzgoj


ne znam gde zuris, leto jos nije proslo, bude jos odlicnih dana, uostalom, u zavisnosti od sorte neko biljke skida sredinom 9, neko krajem 9, neko sredinom ili krajem 10 meseca, daleko je do snega i mraza, samo je ostavi sto duze, to bolje, koliko je uopste stara, jel pocela cvetati???

a tvoje pitanje vezano za lisce (tacka pod 3.):

"The concentration of cannabinoids depends on the plant part, or more specifically, the concentration and development of resin glands to plant part. The female flower bracts have the highest concentration of resin glands and are usually the most potent plant parts. Seeds and roots have no resin glands. These shoe no more than traces of canninbinoids. Smoke seeds will give you a headache before you can get high. If you got high on seeds, then there were probably enough bracts adhering to the seeds to get you high

On the right are the potencies, in descending order, of the various plant parts

1. Female flowering clusters. In practice you don't separate hundreds of tiny bracts to make a joint. The whole flowering mass (seeds removed), along with small accompanying leaves, forms the material.

2. Male flower clusters. These vary more in relative potency depending on the strain. Growing shoots. Before the plants flower, the vegetative shoots (tips) of the main stem and branches are the most potent plant parts.

3. Leaves (a) that accompany flowers (small); (b) along branches (medium);(c) along main stem (large). Generally, the smaller the leaf is, the more potent it can be.

4. Petioles (leaf stalks). Same order as leaves.

5. Stems. Same order as leaves. The smaller the stem (twig), the higher the possible concentration of cannabinoids. Stems over 1/16" in diameter contain only traces of cannabinoids and are not worth smoking. The small stems that bear the flowers can be quite potent.

6. Seeds and Roots. Contain only traces (less then .01 percent) and are not worth smoking or extracting."
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kakav terarij. Treba ti rasvjeta za biljku a ne guštere, zmije, gliste...
Čitaj po forumu i uči,pitaj, malo je smiješno šta pišeš da si tek posadio itd...