plakati, flajeri, naljepnice...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.04.2008
39
0
0
34
Daj ljudi šta vam je!

Evo zamislite da se vutra legalizira! To više nebi bilo više zanimljivo!
Zar se nije ljepše skrivati po šumicama i pušiti!

Sjećate li se kad ste se skrivali od roditelja kad ste počeli pušiti duvane! To je baš bio gušt! a onda su starci skužili da pušite i onda ste počeli pušiti isprid njih i duvan je postao sranje i ostao navika!

Ako se trava legalizira nestat će ona napetost među nama, nećemo više jesti zabranjeno voće koje je najslađe!
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Greatboy je napisao(la):
Daj ljudi šta vam je!

Evo zamislite da se vutra legalizira! To više nebi bilo više zanimljivo!
Zar se nije ljepše skrivati po šumicama i pušiti!

Sjećate li se kad ste se skrivali od roditelja kad ste počeli pušiti duvane! To je baš bio gušt! a onda su starci skužili da pušite i onda ste počeli pušiti isprid njih i duvan je postao sranje i ostao navika!

Ako se trava legalizira nestat će ona napetost među nama, nećemo više jesti zabranjeno voće koje je najslađe!

LOL
:kackepieksen:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Greatboy ti si neki sado mazo freak, salis se ili ti nisu bas sve na broju? Mislis da je nama zajebancija to sta mozemo zavrsit 3 godine u zatvoru radi nicega?

Sto se tice ideje sa naljepnicama svidja mi se genjin dizajn, kao i sve ideje do sada, ali ja bi nadodao da to treba ubacit u sanducice svih TV kuca i novina takodjer.. pa ako su oni u ikakvom kontaktu jedni sa drugima znati ce da su na isti nad diljem zemlje svi dobili iste letke.. a to nije mala stvar pa mozda odluce tome posvetiti odredjenu minutazu i istraziti materiju malo bolje..
Inace ja sam tu za svoje podrucje. Nemam to kako isprintat, ali za podijelit nema beda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ti flajeri vise zagaduju prirodu nego sto educiraju. ljudi to samo bacaju naokolo niti ne pogledaju a ako i pogledaju bacaju svugdje. svima su sanducici puni reklama i pizdarija to samo penzijoneri citaju u nadi za povoljnom akcijom u najdrazem supermarketu.

pricali smo glossy i ja o tome malo bas ovaj vikend i eto momak bacio ideju o naljepnicama. i to me sjetilo na jednog mog frenda koji je organizirao neki festival u rijeci i povodom festivala mjesec dana ranije dizajnirao naljepnice sa kul dizajnom, djelio ih je sakom i kapom i ljepio gdje god je stigao, kao i ostali...

rezultat? rijeka je bila obljepljena tim naljepnicama, svi su na kraju znali o cemu se radi i + besplatna reklama.

da se mene pita ja bi rade ljepila naljepnice po gradu gdje god stignem, autobusne stanice, kolodvori, kante za smece, skole, rasvjeta, izlozi... na taj nacin one zjape i mame pogled, svatko baci oko i prode dalje, nesvjesno spremi informaciju negdje u mozgu :) krasno zar ne :p

a kao bonus reklama javni wc-i, klubovi... svatko pisa i sere pa dok sjedi na skoljci ili bleji u zid neka gleda u kul naljepnicu i pita se, sto je koji Qurac ovo???! a to trazimo, reakciju!

think about it :goldmaryjane:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
RedSh je napisao(la):
ti flajeri vise zagaduju prirodu nego sto educiraju. ljudi to samo bacaju naokolo niti ne pogledaju a ako i pogledaju bacaju svugdje. svima su sanducici puni reklama i pizdarija to samo penzijoneri citaju u nadi za povoljnom akcijom u najdrazem supermarketu.

pricali smo glossy i ja o tome malo bas ovaj vikend i eto momak bacio ideju o naljepnicama. i to me sjetilo na jednog mog frenda koji je organizirao neki festival u rijeci i povodom festivala mjesec dana ranije dizajnirao naljepnice sa kul dizajnom, djelio ih je sakom i kapom i ljepio gdje god je stigao, kao i ostali...

rezultat? rijeka je bila obljepljena tim naljepnicama, svi su na kraju znali o cemu se radi i + besplatna reklama.

da se mene pita ja bi rade ljepila naljepnice po gradu gdje god stignem, autobusne stanice, kolodvori, kante za smece, skole, rasvjeta, izlozi... na taj nacin one zjape i mame pogled, svatko baci oko i prode dalje, nesvjesno spremi informaciju negdje u mozgu :) krasno zar ne :p

a kao bonus reklama javni wc-i, klubovi... svatko pisa i sere pa dok sjedi na skoljci ili bleji u zid neka gleda u kul naljepnicu i pita se, sto je koji Qurac ovo???! a to trazimo, reakciju!

think about it :goldmaryjane:

ja sam za neka ih netko dizajnira tako da budu upadljive i lako pamtljive! da se svima usade z glave
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
par mjeseci radim u marketingu i mogu reći da su se flajeri pokazali izuzetno isplativim
neznam kako bi to bilo u ovom slučaju
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bravo red! Ideja je zbilja fenomenalna!!

Ko one naljepnice sta popovi ljepe ljudima po vratima..haha.. Meni se cini da su ove genjine savrsene za tako nesto! Nenametljivo, misticno, inteligentno..
http://www.incolo.us/images/naljepnice.jpg

Uz dodatak: Saznajte/pitajte sve sto vas zanima na vutra.org forumu. Tako da znaju da to nije samo obican portal, vec da tu postoji zivuca zajednica u obliku ovog foruma.
Dakle samo toga treba naprintat i poljepit uredno na logicna mjesta.. jedno od tih mjesta mislim da je na poledjina prometnih znakova gdje prolazi puno pjesaka, pothodnici, stanice za vlakove, autobuse, javne wc, random stupove na dobrim lokacijama.. uu dalo bi se tu improvizirat, ali dok god je to ucinjeno u jednoj pristojnoj i urednoj maniri da se vidi kako to nisu ljepili neki balavci vec ozbiljni ljudi kojima je stalo da to lici na nesto i odasalje poruku.
 
09.04.2008
15
0
0
33
Dobra ideja.Slazem se sa elephant0rom,osim tog nekog slogana trebalo bi staviti i neke cinjenice o vutri koje bi se trebale znati...informirati ljude...preodgojiti ih:eyebrows:
I naravno link stranice...samo valjda nece biti problema s policijom...
 
29.03.2008
28
1
0
37
Ja sam kod staraca pao na pola kile. Ima li kakva shansa da se odmah legalizuje da me ne crnjace vishe sa onim. Sine sad cesh ***** pushit nashli plantazu u Trebinju itd... Nish kad se skontate shta cete i kako cete holla da poguramo svi
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
onaj dizajn bas i nije najbolji za naljepnicu. mozda da za naljepnicu u sobi na svom monitoru ali nikako ne za prizivanje ociju. sto se tice dizajenerskog aspekta te naljepnice: pretamna i neuskladena sa doljnjim logom. nije da mi se ne svida vec nije za na cestu dovoljno atraktivna.

ako smo vec za neku naljepnicu onda treba da bude jednostavna slika/logo, bez puno fantazije na njoj. mora da bude jasna/ zagonetna :) a opsirnije o travi i cijeloj ideji treba doci na sajt, dakle natjerat da netko ukuca vutra.org u google :)

postoje pravila boja. dakle ako zelimo istaknut neki text/logo treba da bude najvise dvije do tri boje u kombinaciji crno/žuto, zeleno/žuto, bijelo /crno. te kombinacije iskacu iz sivila...a ovakva neka mracna naljepnica bi se uklopila u sivilo. mozda da se pokrene neka tema Dizajniraj naljepnicu pa nek se ljudi malo igraju ;)
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Moremo se mi nadat k****, od legalizacije nista. Pre jaka ja mafija u nas balkanaca da bi joj se samo tako oteo posao.
Nemojte zaboraviti da je direktno nas premijer Ivo Sanader sudjelovao u pranju novca Splitskog škvera i Hypo banke...
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Prije svega potrebna nam je dobra organizacija ovdje na forumu. Zato predlažem da se u svrhu toga otvori Root topic "Projekti" u kojem bi se onda pokušale realizirate neke ideje. A recimo da je ova sa Lecima jedna od njih.

Evo kako sam ja to zamislio:

Projekti
Leci
Rasprava​
Preuzimanje zadataka​
Dizajn​
Grad X​
Grad XY​
Čakovec :cow_yellow:​
...​

Znači javljas se u Topic "Preuzimanje zadataka"... Recimo da želiš radit dizajn.. Satviš gotov prijedlog za dizajn letka u topic "Preuzimanje zadataka"... Adminu je tvoj rad OK, on ti daje dozvolu za ulaz u "Dizajn" topic gdje onda možeš postat i raspravljat sa drugima koji su dobili dozvolu.

U svakom slučaju treba postojati podjela zadataka, ograničenja i mogućnosti ako zaista želimo nešto sprovesti. Jer će inaće :signs040:

Teme:

Leci - naziv projekta ili kako god vam paše
Rasprava - opća rasprava vezana za projekt: kad počinje projekt, problemi. Tema otvorena svima
Preuzimanje zadataka - ovdje se pojedinci javljaju za zadtke dijeljenja letaka u svom gradu ili za dizajn. Tema otvorena svima
Dizajn - ovdje je odobrena grupa za dizajn. Tema otvorena samo članovima grupe.
Grad X - ovdje se nadležni za svoj grad i pomočnici dogovaraju.. Tema otvorena
svima

:bananallama:​
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ali ja opet naglašavam da istaknuti sajt treba biti legalizacija.org!

ko se zainteresira doči če i ovamo, a onako bi bilo šljama masu!

a i legalizacija.org je lako pamtljivije u tom kontekstu legalizacije
 
17.02.2008
12
0
0
44
šta se tiče ideje....super.....Ali....
u Hr nema teorije da se to radi jer je zakon po tom pitanju vrlo jasan a to je da je svako promicanje ili propaganda opojnih droga (u što još uvijek spada i draga nam travica) zabranjena, tj. kažnjiva kaznenim prekršajem, a to baš i nije zajebancija.
I mislim da bi se takav letak mogao naći i u sandučiću od nekog zadrtog plavca, e ako je još k tome i neka njuška....uf....zajebancija totalna. I nedaj bože da te ulove s takvim letkom, mislim da bi naje...
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
uh nisam na cisto bas sa tim.
jel promoviranje legalizacije/dekriminalizacije trave nelegalno?
jer to nema smisla nikakvog. nikad se nista ne bih promijenilo onda.
trebao bi netko u teoriji razraditi postupak kako to u politici ide. kako uopce dati prijedlog nekome.
jer na legalizacija.org su postavljene cinjenice i vijesti iz svijeta, a ne aktivizam i stanje u drzavi.
ove naljepnicame su dobra ideja, da ljudi vide da je nekome stalo do toga.
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
OK mozemo i preko pm-a. Ali dajte samo dizajnirajte letak, pomogucnosti crno bijele boje i dogovorimo se kada pocinjemo. Netreba obljepit cijeli grad... a pogotovo ne po skolama i slicno...
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Greatboy je napisao(la):
Daj ljudi šta vam je!

Evo zamislite da se vutra legalizira! To više nebi bilo više zanimljivo!
Zar se nije ljepše skrivati po šumicama i pušiti!

Sjećate li se kad ste se skrivali od roditelja kad ste počeli pušiti duvane! To je baš bio gušt! a onda su starci skužili da pušite i onda ste počeli pušiti isprid njih i duvan je postao sranje i ostao navika!

Ako se trava legalizira nestat će ona napetost među nama, nećemo više jesti zabranjeno voće koje je najslađe!

Koji si ti lik, pa nismo djeca da krademo kod komsije visnji i tresnje... Pa da nam je zanimljivo hoce nas uhvatit il nece... puska te ubila.... :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ne zelim ispast glavna BIČ na forumu ali moram vam razbiti iluzije :)))

UVIJEK se pojavi netko nov na ovom forumu i hoce spasiti svijet. potpali vatru pricama o dekriminalizaciji/legalizaciji putem javnih okupljanja, djeljenja letaka i izradom majica. i onda se raja uzbudi pocne trkeljat na dugo i siroko i tema zapadne u grejvjard :))) a istina je priznajte! tako je bilo sa majicama, dogovori 5 dana i 5 noci i zamrlo.

iz principa NECU se petljat, u proslosti sam uvijek ja bila ta koja je u nekim situacijama pokretala druge i organizirala nesto sto se nikom nebi dalo. nije ovo ego trip, ali cinjenica je da smo mi vise babe koje kafenisu i pricaju uz kafu sta bi one radile a akcije nula. tako se pokazalo do sada... nije da pljujem ali relano tako je bilo svaki put kada se nesto organiziralo. tesko je cijelu zemlju dignut na noge...

ali mogu pojedinci. netko :) netko moze da pocne. za pocetak neka netko hrabar osmisli dizaj i pokrene temu samu za sebe. bas me zanima koliko vas ce se ukljuciti :vb_smash:

ako se pojavi brdo dobrih ideja idemo na voting poll Koju biramo :)

a kasnije... globalno printanje, tko hoce. kao svi hoce...pa ako SVI hoce ajde :)

posto je sajt pomalo osjetljive tematike nitko nece davat adrese i otkrivat gdje zivi, tako da opet ne mozemo printat pa slat drugima. tako da opet ostajemo u rukama pojedinca koji su sada napaljeni a za jedno par dana... mlohava kita :icon_smile:

eto samo sam spik maj majnd, no hard filingz...u biti nadam se pobuni :) mozda se onda nesto i desi!

sto se tice dizajna, drage volje cu se prikljuciti :)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Gle Red.. ja zbilja ne vidim problem sa genjinim dizajnom jer znam da bi upravo takva naljepnica mene zaintrigirala i potaknula da saznam vise.

Ali evo.. napravio sam sa desna isto to samo kako se meni cini jos bolje.. neka ostali uzmu ovu istu sliku, pa ostala mjesta popune sa svojim potencijalnim dizajnom koji moze biti potpuno drukcije tematike.. ako se ne smisli nista bolje od ovoga ja cu drage volje poljepit ove naljepnice jer bolje ista nego nista, a smatram da veliko kompliciranje oko ovoga nema smisla.. ideja je jednostavna, pa smatram da bi je svi trebali i sprovesti u djelo na jednostavan nacin.