Plan za sadjenje napolju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Blizi se vreme za sadjenje pa sam i ja krenuo da se pripremam.Nemam kola i ne zelim da za ovo zna bilo ko,pa cu sve sam da uradim sistem pun ranac na ledja i planinarenje.Ovako imam 2 moguca sajta,na prvi bi mogao da odem na nekih desetak dana(7 km od mene),drugi je planina iznad jednog sela(30 km) daleko.Posto ima mnogo stvari koje treba da se ponesu na sajt,planiram da prvi put kad odem na sajt odnesem dve boce po pet litara vode sa kojima bi pomesao hidrogel kad dodjem sledeci put i oblozio rupe(1l smese po rupi),u drugom odlasku bih poneo 10 kg kupovne zemlje i biljke koje imaju bar 2 internode.znaci kad dodjem drugi put,kopam rupe sa asovom(imam onaj vojni mali na rasklapanje za ranac kao stvoren),stavim smesu hidrogela,pomesam pola kg kupovne zemlje sa obicnom,stavim u rupu a drugih pola kg zemlje stavim odozgo i direkt u nju presadim iz saksije biljku tako da ima hranljivu zemlju odmah oko korena.Nece imati redovno vodu i kad je budu dobijali to ce biti oko 10 litara za sve biljke,znam da je ovo malo ali drugacije ne mogu.Sta vi mislite o ovome,i dali imate neki savet ako gresim negde ili ako sam nesto preskocio?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Meni se sviđa sve što si rekao, samo mi nije jasno, što stvarno misliš pješačit 30km jednom u tjedan-dva?

:thumb: ako da..... :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
jbg daleko je al sta da se radi teraj polako.kad bi mogao pored da ukopas bure od 50l u zemlju i dovuces vode i miran si mesec dana samo dopunjavas

ja sam iskopao rupe i nek cekaju
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
taj sajt sto je daleko 30 km, do 20 ide bus a 10 peske :) to bi bila neka gerila sa par odlazaka tamo jer je mnogo daleko,predost je sto na otprilike 2 km od sajta ima izvor vode pa ne bi morao da nosim vodu svih 10 km :) na ovaj blizi sajt bih isao jednom u 10,15 dana i vodio kuce sa sobom da ne skrecem previse paznje...Ne znam samo dal ce to biti dovoljno da prezive do jeseni,sta vi mislite?zato sam i uzeo hidrogel da im pomogne ali ne znam dal ce biti dovoljna pomoc
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
MrLaki je napisao(la):
...drugi je planina iznad jednog sela(30 km) daleko...

pazi laki, nastavis li samo pravo zavrsices u drugoj drzavi :rofl: pa jel' moguce da nemas nista blize od onih 7 a ne ovih 30km... naravno, moz ti zasaditi tamo pa turisticki otici jednom mesecno, mislim ne vidim nikakav problem, mozes ti da zabodes pa odes tamo tek na jesen, zasto ne bi prezivele u outdooru, ne kontam uopste, pa outdoor je prirodno staniste biljke
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Nemam brate,zivim u sred grada a najblize livade i njive koje se obradjuju su na 2km,kuca nema tek preko 4,5 km pa planina ali ima mesta gde ljudi seku drva pa sam veoma ogranicen.Ima brdo mesta pored reke ali ima pecarosa kupaci prolaze ne bih se bas igrao sa tim,tako da sam odlucio da to mora da bude daleko i na planini.sad za vikend su javili 20 c pa idem na 2 dana da pretrazujem teren,nadam se da cu da nadjem nesto sigurno a ipak malo blize :0
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
MrLarki svaka ćast na trudu koji si spreman uložiti,moraš misliti i na to da ćeš kad pocijepaš biljke morati headove prebacit na sigorno sušenje (headovi smrde na vuju jako).Svaku sreću želim

EDIT ako to stvarno tako napraviš ima da ti repćinu parekselans dam,ovdje ima ljudi preljenih da proćitaju post dva a eto ćovijek spreman kilometre i kilometre proći piješke radi growanja.

BIG respect from Blade
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Dobro ti Oštrica veli!

Kaj buš za vrijeme berbe? Vreće za smeće ti neće palit, 20km u busu, hohoho, to bu se dinstalo unutra... ljudi budu popadali s **********e na beton dok ti izađeš van :evilking:
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
hvala Blade hehe ne razmisljam o berbi jos je to daleko za mene ali ako bude sve kako treba i rodi najmanji problem mi je da prepesacim 30 km :) Salu na stranu ja ne ocekujem nesto specijalno od ovoga,ako bude kolicinski preko zapremine mog ranca uzecu rent-a car ako do tad ne uzmem neki auto,ima do jeseni ohoho dana svasta moz da se desi :) Posto je seme nepoznato posadicu bar 10 komada za svaki slucaj...Do sad u indoru sam imao srece od 7 biljki 5 zenskih nadam se da ce i out da me posluzi
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Laki ti si lik ludjak na dobar nacin :D hhaha sretno ti bilo mileni,

a ovo sa rent a carom je odlicno, ne diras vuvu sa rukama i ako te cope u tom autu kazes "to nije moje " hhahah
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
MrLaki je napisao(la):
Do sad u indoru sam imao srece od 7 biljki 5 zenskih nadam se da ce i out da me posluzi
zasto nedas koju kunu vise i znas na cemu si,znas da je feminizirana...tolke udaljenosti prelazit pa da bude muskih koji bi mogli nedajboze oprasiti ostale:icon_wink:
 
10.01.2012
10
0
0
35
Evo da se ja nadovežem, ja sam sadio vanka, obilazio sam otprilike 1 mjesečno i sve je ispalo totalno ok... :ridinghorse:
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Haha Pocetnik jesam lud ali u granicama normale :) Nema sanse da ih muske oprase za taj period pokazivanja pola sator spreman :p Ma bice sve ok,ove godine cu valjda i ja da omastim prste...Narucicu ja fem seme to je neizbezno,izabrao sam i sta cu,ali trenutno dajem pare da opremim sadasnji box,tempiram da mi seme stigne pred kraj indora,da odradim 7 dana vege i 4 cure napolje,u slucaju da mi dodje koverta ili da se nesto iskomplikuje ne bih da imam pun box kuci.Mora covek da misli na sve :)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Vidis kako je lepo videti da postoje ljudi koji misle unapred, skidam kapu :thumb:

A šta si odabrao od fem sjemena?
 
05.01.2012
14
1
0
44
laki ako to sve odradis,brate svaka ti dala i pitala jos..
evo ti savijet ako hoces poslusaj
kupi sistem infuzije koji kosta 0.50 eura i ima ga u svakoj ljekarni uz njega ti dodje regulator za kap po kap i iznad toga dodje filter(izgleda kao filter za gorivo za auto) otpilaj sam vrh filtera i on ti je sirok koliko i vrh od svake plasticne boce od 2 l,,izbusis cep i stavis ga na taj filter,obljepis malo selikonom ili sta ja znam vec sta imas i taj cep navijes na punu bocu vode i biljke su ti na infuziji brate dok tebe nema.

ps.u filteru za infuziju ima neka pamuk to izvadi jer se zacepi nakon par litara

http://www.cam.rs/kako-napraviti-kapljice-u-boji-2011-06/

eto pogledaj kako se to radi to isto cu ja sebi ove godine da napravim,,btw lik je fotograf i nesto slika sa vodom ali to nas nezanima :p
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Tako malo biljke covjece ti nece izdrzat same sta ti je. Ako to mislis napraviti, biljke ti moraju biti stare barem mjesec dana. Najmanje. Onda mozes s njima di oces