planinarenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
nisam znao da li da stavim ovaj thread pod sport, pod putovanja, ili pod prirodu, jer je kombinacija svega trojeg...
zanima me bavi li se tko planinarenjem? ja sam pred nesto godina bio dosta u tome, a onda sam nekako prestao... no ovog ljeta sam s dva frenda isao na veliku biciklisticku turu kroz hrvatsku i bosnu koja je zavrsila penjanjem na dinaru s hrvatske strane (vrh sinjal, 1831nm) i opet sam se jako zapalio za planine. proveli smo gore dva dana. nevjerojatno cist zrak, tisina, grmovi divljih malina i raznog drugog bilja, prastare bukove sume... dinara je fantasticna, no ima na podrucju bivse juge jos hrpetina nevjerojatnih mjesta...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nisam nikad probo a i bojim se visine ali volio bi jednom biti na nekoj planini samo što sam u nikakoj formi pa je to neizvedivo a i umro bi od visine sam bi se onesvijestio ladno
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
Šaman Šandor je napisao(la):
Nisam nikad probo a i bojim se visine ali volio bi jednom biti na nekoj planini samo što sam u nikakoj formi pa je to neizvedivo a i umro bi od visine sam bi se onesvijestio ladno

ma ima tamo kod vas u slavoniji finih malih planina za koje ne treba kondicija (ova recimo: http://www.pp-papuk.hr/) :)
a pretpostavljam da strah od visine nije bed... ipak to nije isti dozivljaj prostora kao kad stojis na visokoj okomici pa pogledas dolje. pod uvjetom da se ne penjes po stijeni ili nekom uskom grebenu, naravno. na normalno laganim planinama prostor je puno siri, pogled panoramski (nema ogromne rupe ispod tebe od koje se useres), a tlo pod nogama ipak cvrsto.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
meni je bilo najjače kad sam se šetao stazom po gorskom kotaru, da bi kasnije skužio da je to planinska staza, pa se od onda smatram planinarom, u najmanju ruku volim planinarenje ako je to to:sun2:
mjesto mrkopalj kod delnica, pre pre pre pre krasno mjesto
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
kanehbosem je napisao(la):
mjesto mrkopalj kod delnica, pre pre pre pre krasno mjesto

da, mrkopalj je super... u blizini je i onaj spomenik dvadeset i sestorici partizana sto su se smrznuli na -30 u marsu od jasenka do mrkopalja... ne znam jesi to vidio... jednostavan je, dugacka kolona 26 kamenih blokova na prekrasnoj sirokoj poljani. stvarno je dojmljivo, streses se kad pomislis sto se tamo dogadjalo. a naokolo samo suma i prekrasna priroda....
 

Zeo

13.10.2009
11
0
0
50
u povijesti, svaki čovjek koji je malo šire razmišljao, tražio je mjesto za to, pa su se ljudi ostrvili po samotnim mjestima kako bi mogli u miru sagledati stvari, tako su činili mnogi ljudi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ljudi u gradovima odlaze u prirodu koja im je najbliže prvo, to mogu biti polja, mjesta pored rijeka, a i lokalna brda kao što je u mom slučaju, ja sam to nazivao planinarenjem, ali planainarenje podrazumijeva penjanje na strmije planine što baš i nije ugodno za svakoga, hodanje manjim brežuljcima je mnogo prihvatljivije, sad ovisno o naseljenosti, nekome odgovara potpuna izolacija, a netko voli sresti nešto u prirodi....priroda očekuje svakog...