Planiranje GrowBox-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2016
7
5
3
34
Zdravo ekipa i pozdrav ama baš svima :wave: , čitam vas dugo i nevjerojatno je koliko informacija ovdje ima ali opet volio bih čuti vaše mišljenje oko konkretnog :

1.) Box : Šperploča 1,0m*1,0m*1,50m(dšv) + iznutra obloženo Mylar folijom ili mat bijelom bojom.
2.) Rasvjeta: HPS 400W Dupli spektar + prigušnica i naravno reflektor u kompletu.
3.) Ventilacija: VKO 150= 260m3/h za ispuh + spojio bih ga s potenciometrom/dimmerom .
25*40(cm) za pasivni upuh + mrežica ( ni presitna/preotvorena)
4.) Miješanje zraka: Clip fan- promjera 19-25 cm

Box če biti u prostoriji koju mogu i ne moram grijati , ide zima , zanima me :
1.) Trebam li se brinuti zbog temperature 400W-tnog HPS-a uz ovakav setup ?
2.) Izračun ventilacije po kojem god proračunu mi govori da mi je 260m3 okej , slažete li se ?
3.) Da li je bučan VKO 150 ako ima netko? (ako ima bolja solucija za te novce slušam :))

Isključivo bih sadio automatic sorte uz LST , recite mi da sam lud ali kontao sam posaditi 4 biljke .
Svi komentari su dobrodošli i rado ču pročitati sve :))

BOX nacrt.jpg
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sve dobro zvuci. Neces imati nikakvih problema sa temp. jer ionako dolazi hladnije vrijeme, ali bez obzira dovoljan je taj vent.
Jedino mislim da ces morati grijati prostoriju dok je HPS iskljucen jer ce biti preniska temp. u boksu. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
13.01.2016
7
5
3
34
Venlo , upravo gledam na stranici taj strain , izgleda mi odlično barem po napisanom..daj mi odgovori samo kakav je BlueMammoth što se tiče mirisa . svjestan sam da miriši :) zanima me jel strašno ? Pošto neću imati filter kontam se oboružati s kojekakvim osvjezivacima prostora/neutralizatorima DIY.
 
13.01.2016
7
5
3
34
I mislio sam , visina 100-120cm nije šala mora miriti . Još molim nekoga da mi kaže za taj VKO150 jel probija zvučni zid ili nije strašno?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Najbolje bi bilo da ti zrak iz boxa ide van iz prostorije,a ulaz bude pasivan.Mozes ti ostaviti ispuh u sobu,malo ce te vlaga zahebavati.Ja nekada tako ostavim preko zime kada su jako niske temperature kako bi levelirao temp.Ali ako ikako mozes furaj to vani.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RampionMark