Planovi pri kraju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
ZA KOJI DAN KRECEM U REALIZACIJU POKUPIO SAM DOVOLJNO INFORMACIJA NASAO HPS 400w prvo sam mislio uzeti 250 w ali sam od toga odustao sutra idem po MH 400w nasao sam sve na jednom mjestu .necu praviti box zivim u stanu koji uz kupaonu ima i mali wc koji vec ima ventilator ugraden znam da treba jos ventilatora i znam kako da to sve ukomponiram interesira me sljedece u wc-u nemam radijator sada je u njemu temp.19c dali ce HPS podici temperaturu na zeljenih 25-28c zidove sam oblozio bijelom folijm i da nezaboravim narucio sam sjeme white widow od vaseg sponzora lovu sam poslao danas.i jos nesto MH 400w za vegetaciju HPS 400w za cvjetanje a sta mi treba za sami pocetak dok su jos u zemlji nasao sam informaciju cool white je navodno ime te *****rije dali je to tocno?pozdrav
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
kolki ti je dimenzija wc??? ako je prevelik mozda je bolje da uzmes 600w??? i ja sam krenuo sa 250, a na kraju kupio od 600w mh za vegetaciju i 600w philips master green pover za cvetanje... mh ti je dobra od starta ali u pocetku napravi veci razmak bar 1m a kasnije kad malo ojaca smanjis na 0,5m. meni ova od 600w zadovoljava temperaturu za sada...
400w ti je idealno za prostor od 1m x 1m cisto da znas, a 600w 1,5m x 1,5m ali opet to sve zavisi od reflektora koji koristis.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
sinoc sam na forumu procitao da postoji HPS agro sada mi je zao sto nisam to kupio ali nema veze.wc ima 2,5 kvadrata mali je mogu ga pregraditi sa folijom mislim na onu semu "paravan" tako da bi to i bilo 1x1 ali visina je 2.40 pa sam zato mislio da ce hps dici temp.taman onoliko koliko treba
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ma to ti je super onda,visine nikad dosta... :))) doduse sve zavisi sta sadis... ja se nadam da moja ww nece preci 2m....
mogao bi da od onih obicnih letava sto se koriste za krova na kuci da drze crep,napravis ramu pa u nju onda zategnes mylar foliju. a predpostavljam da ti je ventilator u gornjem delu pa samo iza njega tj tamo gde izduvava stavis aktivni ugalj i eto ti odma i filter za ventilaciju.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
tako sam i mislio a i ovo za aktivni ugalj nesmijem zaboraviti jer je ventilacija spojena na zajednicku cijev i vrlo lako bi se miris mogao uvuci u sve kupaone u ulazu.Slobo sorry uvukao sam te na dvije teme sa istom pricom.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
bitno je da se razumemo... :)))
ventilacija ti je prva sporedna najbtnija stvar, i treba je dobro odraditi. kako usisne tako i izduvne ventilatore. i gledaj da ti onaj koji izvlaci vazduh iz boxa bude jaci.. (racunaj i to da ce ti aktivni ugalj malo ugusiti ventilator) mozda bi na vrata mogao da ugradis dva kompijauterska ventilatora fi12omm da ti ubacuju svez vazduh. a onaj gornji tj wc ventilator izvlaci.mislim da bi to bilo ok. eventualno da stavis da se zasebno pale,da imas sve pod kontrolom...
video sam u onoj drugoj temi da planiras dici na wc skoljku... u principu to je ok,jer saksija nije dobro da bude u direktnom kontaktu sa podom. posto koren nevole hladno...
jos nesto za miris,ja sam kupio vaportek. on se stavi u box kad biljka pocne da se oseca i bukvalno kamuflira miris. a zatim taj kamuflirani miris se prociscava preko karbon filtera...
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
slobodane hvala na savjetima necu vise daviti sa pitanjima kada sve bude spremno slikat cu a planiram zapoceti i dnevnik uzgoja.peace i hvala jos jednom