Plantella Balkonia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ja je koristim i zadovoljan sam zasad. Šta reć.. 5komponenti ima, dodan perlit i vlakna neka, pognjojena je i ima nešto više magnezija ima i sve mikroelemente, povoljan pH... Netko na forumu... nemrem se sjetiti tko... i nije baš prezadovoljan. Inače probao sam još i Substralovu zemlju i ona je JAKO dobra, isto tako puno ljudi hvali Compo zemlju (Compo gnjojiva su isto prva liga). Tak da rađe probaj s ove dvije koje su sigurne a za Plantellu ću ti moč više reči kad završim grow :sun2:
 
03.02.2007
13
0
0
42
Problem je jer ne mogu naci nista provjereno u okolici osim ove a ova ima duplo jacu strukturu npk i magnezija kao i micro-elemenata od obicnih supstrata.
Ako nije prejaka prvi mjesec onda treba da sve stima jer se ovaj substrat ne nadohranjuje prvih 4-6 tjedana!
Karakteristike su mi oki osim ako nije prejaka..
Daj mi plz. samo reci koliko ima biljkama (vremenski) da su u ovom supstratu jer kazes da si zadovoljan?
A najvise me privlaci jer ima perlit i biovlakna..
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ehm, eto problema. Prva tura biljaka mi je u balkoniji i bio sam ih pogledati malo ovaj vikend. Biljke dobro rastu ali su jako svjetlo zelene boje, odlučil sam ih ostaviti kako jesu i bacam ih van ovaj tjedan.
Imam i 2 biljke u onoj zemji iz žute vreče terragal ili tak nešto.Zemlja je blato ali su biljkepuno ljepše boje makar sporije rastu pretpostavljam zbog toga što korjen teže raste.
Druga tura ide ovaj tjedan u Substral zemlju i onda sam konačno gotov s ovim malim biljkicama.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
I ja sam kupio tu zemlju baš prošli tjedan, nije još u uporabi, ali u svakom slučaju je dobro čuti tuđa iskustva.
Pa ako bude još nekih informacija...samo pišite.

Peace! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bartzg

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Izbjeljivanje (žućenje) biljki u platelinoj zemlji se nastavilo, sutra ide flush(čaše od 0.5lit isprane s 1.5 lit vode) i transplant u veče pitare da budem siguran da su zdrave prije izbacivanja van.
 
04.08.2008
8
0
0
58
jeli iko vise koristio ovu zemlju ?
ja sam kupio istu i obradovao se sto sam je nasao ali imam iste probleme kao i superangel. od 4 komada 2 su u startu krenule slabo a 2 odlicno ali za 15-ak dana i one su usporile i pocele gubiti boju. sad su stare oko 25 dana. donji listovi se suse a i na onim iznad se na samim vrhovima lista pomalo pocinje susiti. malo sam gledao slike na forumu i cini mi se da je zemlja prejaka. zaboravio sam npk sastav a na netu ga ne mogu naci. kao i superangela privuko me sastav zemlje. u sebi ima vec dodane mikroelemente,guano,perlit,biljna vlakna i jos ponesto i ucinila mi se odlicna.
deset dana kasnije posadio sam jos par biljki i vec su skoro stigle ove u plantellinoj zemlji.
rastu odlicno i imaju super boju.
pola njih sam posadio u substralovu zemlju a drugu polu u mjesavinu substrala i plantelle.
imate li kakav savjet sta da radim sa ovim prvim biljkama. hoce li im pomoci samo ispiranje i cekanje da potrose visak hrane ( cini mi se da je u pitanju prejaka zemlja ) ili ih moram presadjivati u novu zemlju.posude su od 25 litara pa se bojim da ce to dugo trajati.
 
08.03.2011
13
0
0
29
e sad mene zanima koju zemlju preporučate ,jer ja sam imao neku zemlju nema imena nego neka bijela kesa i piše na njoj zemlja za lončanice i imao sam isti problem, prvi par listova je bio tamno zelen, ostale su sve gubile boju da bi nakon nekih 7 dana u vege fazi počeli donji listovi žutiti i savijati se i tako swe prema vrhu

ako tko ima neku provjerenu zemlju neka kaže

hvala unaprijed
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
po meni Substral terra Magma najbolji izbor koji se kod nas moze naci i relativno je dostupna u svim bolje opremljenim vrtnim centrima,jedini problem je sto je malo skupa ali ipak prihvatljivo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bartzg

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Već sam se opskrbio s Plantellom , ali planiram se opskrbit' također sa Substral Terra Magma-om i usporedit' rezultate.
Meni Balkonia djeluje ok, baš je rahla zemlja i čini mi se da je dobra za mlade biljke.
Našao sam u njoj dosta kojekakvih grančica i komada drveta i to me malo nervira.
No sad sam locirao Substral Terra Magmu pa nabavit nekih 100L bit će taman za bolji growing. :icon_mrgreen:
Peace
boz :sun2:
 
26.03.2010
45
3
0
47
plantella- musica ko blata,
prehrana vec nakon 10 dana jer su pocele zutiti.
moje iskustvo.
jednom i nikad vise.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Isprobano svasta... Od terramagma, plantella, "noname", .................................ali najbolja zemlja do sad je bila COMPOSANA!!!
 
25.01.2012
4
0
0
37
Hvala...E sad se javio novi problem presadio sam biljku juce al nakon pet min od presadjivanja biljka mi je klonula sva se savila kao da se slogirala...Ne znam sta joj je bilo...MOzete li mi reci jel to stres ili nesto drugo?