Plasticna flasa preko biljke, kasni outdoor skunk#1 automatic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2009
2
1
0
46
Pozdrav svima ,

nisam bio dugo na ovom sajtu , ali evo zivot me naterao da ponovo svratim :)

Dobio sam sensi seeds Skunk #1 automatic female ( 10 kom ) . Planiram da zasadim za par dana. Znam da je kasno , zato sam uzeo automatic da izvucem bar koliko se moze izvuci u datoj situaciji.

Interesuje me nekoliko stvari :

- planiram da vec proklijalo seme stavim direktno u zemlju.I da stavim izrezane plasticne flase preko, da se stvori efekat staklene baste i da zastitim malu biljku dok nice od vetra , kise itd, dok ne porastu jedno 20 cm i ojacaju.E sad me interesuje da li treba , i koliko cesto , da dizem povremeno flasu ( da se ne ugusi biljka zbog nedostatka kiseonika) , ili da probusim nekoliko rupica na flasi da ulazi vazduh( ali onda bi se izgubio efekat staklene baste? )

- koliko otprilike mogu da ocekujem grama po biljci ( sajt ima 4-5 sati direktne svetlosti ) , klima je severnoevropska ( okolina Copenhagena ), davacu im tecno djubrivo za vegetaciju i kasnije za cvetanje)?

- za koliko bi trebalo da se zavrsi cvetanje od dana sadjenja ( napisao sam klimatske uslove)?

- do koje najnize temperature smem da drzim biljku , praticu uredno vremensku prognozu pa da znam sta da radim?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
-izbusi rupe obavezno jer ce ti se na suncu skuvati biljke u toj "staklenoj basti", mozda jos najbolje da odseces vrh
-sto se tice grama, proizvodjac je napisao:"Medium Yield", pa kolko god da bude, tvoje je ;)
-sto se tice cvetanja, i to pise na zvanicnoj stranici:"Short flowering period (60 - 65 days)", pa ti je to neki orijentir, +/- koji dan u zavisnosti od vremena
-ne razumem bas pitanje za najnizu temperaturu, pa leto krenulo pre neki dan
 
17.06.2014
24
7
0
brate nemoj ih pokrivati na duze vreme!evo ja sam ove godine to uradio napravio par rupa i skinuo cep al bile vrucine velike i skuvale se!al jbg.ja ih ostavio tako 10 dana a non stop na svetlosti!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ja licno sam isto stavljala flase ali samo na one nanje biljkice koje su skoro bile presadjene na sajt i nisam imala nikakav problem ..ali ja nisam drzala tako non stop ,vec ono kad vidim da ce neka kisurina da pada odem i stavim na malene biljkice ali sutra ili ti prekosutra vec skinem te flase..:)
 
11.05.2014
30
10
8
U potpunosti se slazem s Sparrowom, jer kao sto kaze da cannabis raste u prirodi i to nije neka novost za neke koji vole da citaju, vec vijekovima je tako i stvarno ne vidim razlog zasto bi sada bilo drugacije ! Zastiti od insekata je nemoguce jer toliko biljaka raste vani i nisu zasticene pa opet uspijevaju, ali to ne govorim bezveze nego to znam iz vlastitog iskustva ! :vb_whip:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Slazem se Jack sa tobom ,i sledeci outdoor ni ja necu nikakve flase i to..ali cu zato biljkice presadjivati na sajt kad su malo vece znaci minimum da su 20tak cm i necu imati tih briga ali i ovako je proslo sve Ok ,samo uz malo vise setnje do sajta..:)
 
20.04.2014
21
45
0
Svako ima svoj plan rada, pa tako i ja svoj. Ja cim malo pukne sjeme i krene da izlazi klica posadim u posudu sa zemljom, i kad imaju tri para listova ja ih presadujem direktno na sajt, tako sam do sada radio i nije bilo nikakvih problema. A problem sa vjetrom nije toliko velik, bar u mom kraju. I te plasticne boce nisam nikad koristio nit cu. To je moj plan rada, siguran sam da ne radim neke velike greske.
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Zašto radiš to sa flašom? Ako hoćeš da ti brže narastu ili nešto, onda ti ne bih preporučio nikakve flaše, samo pusti majku prirodu da odradi svoj posao...a ako ih želiš zaštiti od kiše dok su male, flaše su u redu, ali izbuši par rupa kao što je PoweerSeed rekao. Ali najbolji način za zaštitu od kiše ti je ovaj: Štaviš 2 bloka na jednu stranu, 2 bloka na drugu stranu, preko tih blokova staviš prozor i ipod ti biljoze budu :D Ovako nešto:

013_zpsd60fd997.jpg