Plastika vs staklo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
pozz svima

vidim da se vecinom furaju staklenke ovdje kod vas
jel itko isprobao drzati cvijece u plastici... ja sam jednom isprobao manju kolicinu iste sorte , eto slucajno je ispao gorilla glue nr4 , drzati u plasticnoj posudici koju sam dobio kada sam kupio pertle za patike a na drugoj strani kao ljutog protivnika sam imao standardnu malu staklenku s gumom cepom i malom polugicom za otvaranje/zatvaranje. valjda sam bio dovoljno jasan
mogu reci da sam bio puno zadovoljniji okusom dima iz plastike i od tada uvijek drzim u plasticnoj posudici al samo takvog tipa kao tu koju imam koja se moze stvarno prakticki hermeticki zatvorit i ne propusta nikakav miris... nekako mi je dim u staklenci bio hm "pljesnivijeg" okusa dok je iz plastike bio nekako aromaticniji mada je mozda i do sorte i do stupnja osusenosti dima .

eto zanimaju me vasa iskustva ako ih uopce imate , inace foru sam pokupio iz cofeeshopova posto oni svi vecinom koriste samo plasticne posude...

stay high like giraffe pussy :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
omgds, dezavu :)
onda da i napisem ono sto sam sanjao :D
plastika je za milenijalce, prava stvar je staklo kao nekad za babin pekmez od kajsija, slatko od dunja ili pak paradajz sok za koji ja licno koristim neke stare flase od ulja, bar 40 godina stare, sad ces reci flasa ko flasa, ali nije, ove imaju shape, nabudzene su pa lepo izgledaju, reljefne, fensioldi, uh odlutah...
staklo, plastika je otrov, oni tamo to koriste samo jer je jeftinije i mozda prakticnije, mada ima i shopova sto drze u staklu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Cofeeshopovi drže u plastici eventualno na polici, dok kompletni curring rade standardno u staklenkama. Imam plastičnu teglicu u kojoj sam stavio dio i hedovi su suši, a vlaga je daleko niža u plastičnoj tegli nakon 9 mjeseci curringa. Imam osjećaj da plastika ne može držati tu savršenu mikroklimu za kjuranje, i kao da mi je ta plastika pojela vlagu. Što se tiče plastike ona jest otrovčina, i voda držana u plastičnoj boci apsorbira toksine već nakon 48 sati, tako da je bolje izbjegavati u širokom luku ;)
 

masan head

Aktivan Član
27.03.2012
768
15.808
333
Ja se u potpunosti slazem s @No Joke i po meni je staklo puno draze,nekako imam osjecaj da bolje odradjuje curing i plastika puno brze isusuje vutru mada je lijep osjecaj kad otvoris onu plastikicu iz cofeeshopa i zabijes nos unutra! Ja curam po 6 i vise mjeseci i mislim da plastika meni osobno nije za to.
 

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
hm neznam otkud vam ovi podaci da je plastika u tolikoj mjeri otrovna , da je tako vec bi pola populacije pomrlo :D salu na stranu sigurno nije zdrava al ovo mi vec mirise na nekakve zavjere , a i vutra nije tekucina , niti je voda tako jako otapalo da otapa toksine iz plastike koja je anorganska kolko sam upucen a ima i razlicitih vrsta plastike... razuvjerite me nekim dobrim argumentom , videom , linkom sta vec ...

slazem se s grouchyem da moze bit da je i radi prakticnosti tako kao i sa no jokeom da je okolis susi u plastici mada to moze zavisit i do propusnosti same teglice. nebi se slozio da cofeeshopovi kjuraju u staklu , mozda rijetki koji imaju mogucnosti , posto sam obisao stvarno puno njih i pricao s puno ljudi i zaposlenika i vlasnika , u nizozemskoj je uzgoj kanabisa ilegalan i cilj cofeeshopa je prvenstveno zarada. dakle 90 posto njih uopce ne kjura jer vutru kupuju od " kriminalaca" kojima je u cilju u sto kracem roku zaradit tako da ces cesto vidit vutru koja uopce nije kjurana , druga stvar potraznja je velika isto tako nema se vremena kjurat , znaci cim zavrsi grow to ide u prodaju , mjenja se lokacija i ide se growat na drugo mjesto bla bla ima jos masu razloga dakle cesto vutra uopce nije kjurana... par puta su mi vlasnici rekli da bi bilo odlicno kada bi oni mogli kontrolirati cijeli proces od growa do prodaje i u zadnje vrijeme se suska nesto da bi cak i mogao preuzeti americki model sto bi svima vise odgovaralo , osim marokancima naravno :)

moze bit da se meni pokazala plastika bolja bas zbog toga jer nisam kupio skroz kjuranu vutru i potrefilo se da je u staklu ostala duze vlaznija a u plastici se taman osusila na razinu da su se aktivirali neki terpeni pa mi se ucinila bolja ako me kuzite. to sam samo jednom probao napravit tako da moja metoda nije mjerodavna al eto iz tog iskustva mi se tako cinilo , mozda bi sa svjeze ubranom vutrom od pocetka do kraja kjuringa bio drukciji rezultat pritom mislim da "hermeticki" zatvorenu plastiku tako da ne propusta ajmo reci skoro nista van
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masan head

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
u nizozemskoj je uzgoj kanabisa ilegalan i cilj cofeeshopa je prvenstveno zarada. dakle 90 posto njih uopce ne kjura jer vutru kupuju od " kriminalaca" kojima je u cilju u sto kracem roku zaradit tako da ces cesto vidit vutru koja uopce nije kjurana , druga stvar potraznja je velika isto tako nema se vremena kjurat , znaci cim zavrsi grow to ide u prodaju , mjenja se lokacija i ide se growat na drugo mjesto bla bla ima jos masu razloga dakle cesto vutra uopce nije kjurana...
da, ali ne, minimum je mesec dana kjuranja, stim da bas brend name i pobednici kupova stvarno jesu kjurani par meseci pre ulaska u prodaju, mora se paziti na kvalitet i ponudu ili ode posao u pm, nije to balkan.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
dakle 90 posto njih uopce ne kjura jer vutru kupuju od " kriminalaca"
Tu se nebi slozio sa tobom..
mogli kontrolirati cijeli proces od growa do prodaje
A niti tu...
Mozda grijesim ali ja koliko imam iskustva sa shopovima to je toliko zakonski sredeno da je gotovo nemoguce krajnim korisnicima gurati Vutru od krimosa iz raznih skladista..Svoju Vutru koju kupuju vlasnici shopova uvijek u bilo kojem trenutku mogu ici posjetiti,vidjeti,provijeriti gnojenje,navodnjavanje...sve...Pocetni kapital za otvoriti shop treba biti ogroman bas iz razloga da se drzava naplati povodom nekih nezakonskih stvari..A da ne govorim kako je pojedinom shopu jako bitno imati nagradivane Vutre kako iz organskog,hidro..ovakvog,onakvog uzgoja..
Ne kazem da nema vlasnika koji to rade....ali jako riskiraju za malo..jer samo porez ne placaju,a riskiraju optuznicu za "zlocinacko udruzivanje"gdje je kazna do 15 godina zatvora.
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Staklo nema konkurenciju. Presavijem/preklopim pvc vrećicu par puta pa stavim na otvor tegle i zašarafim poklopac, višak vrećice odrežem škarama. Ko pekmez. Tak mi bude najslađa vutra. Pogotovo ak je presušena to dobro dođe ali i inače. Iako, kad bi našao onu staru plastičniu piksu od cedevite, ubacio bi badovine nutra, just for shits and giggles kak vele :)
1983.png
 

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
Tu se nebi slozio sa tobom..

A niti tu...
Mozda grijesim ali ja koliko imam iskustva sa shopovima to je toliko zakonski sredeno da je gotovo nemoguce krajnim korisnicima gurati Vutru od krimosa iz raznih skladista..Svoju Vutru koju kupuju vlasnici shopova uvijek u bilo kojem trenutku mogu ici posjetiti,vidjeti,provijeriti gnojenje,navodnjavanje...sve...Pocetni kapital za otvoriti shop treba biti ogroman bas iz razloga da se drzava naplati povodom nekih nezakonskih stvari..A da ne govorim kako je pojedinom shopu jako bitno imati nagradivane Vutre kako iz organskog,hidro..ovakvog,onakvog uzgoja..
Ne kazem da nema vlasnika koji to rade....ali jako riskiraju za malo..jer samo porez ne placaju,a riskiraju optuznicu za "zlocinacko udruzivanje"gdje je kazna do 15 godina zatvora.

gadno se varas to sto ti govoris to je u americi tako , al u nizozemskoj ti je cak i prodaja ilegalna , provjeri po netu ako mi nevjerujes , tj siva zona , policija zatvara oci na prodaju do 5 g , ima cak i jedan shop dosta poznat u amsterdamu grey area se zove :)
od cini mi se 2011 do 2013 nisam siguran sto posto ali se u 3 juzne pokrajine provodio jedan projekt "wietpass" gdje nije bilo dozvoljeno turistima kupovat gras , cisto jedan pokusaj da se vidi kako bi to funkcioniralo , ali je propalo jer su se pojavili ulicni dileri itd... posto dosta njemaca francuza i belgijanaca svakodnevno dolazi u nizozemsku po gras , inace maastricht jedan od gradova sa najboljim cofeeshopovima i dalje provodi wietpass znaci prodaju samo clanovima svog shopa , preduvjet je da ste nizozemski drzavljanin ili imate stalni boravak u nizozemskoj....tj imate wietpass.

sve sto se prodaje u amsterdamu ti je sa crnog trzista smiju imat do 300 g u shopu i prodat max 5 g po osobi i jako su nabrijani ako pokusas recimo nakon 10 min kupit od istog prodavaca opet 5 g , pod uvjetom da te zapamtio kako izgledas nece ti prodat jer moze izgubit licencu. neznam odakle ti ovo da shop moze nadzirat i posjecivati svoju buducu "robu" , posto sto posto iz prve ruke znam da je uzgoj vise od 5 biljaka ilegalan...
da je tako kako ti velis nebi bilo lose trave u nizozemskoj al vjeruj mi da ima jako puno fusheva , neisprane , nekjurane vutre pogotvo u damu , mada se zadnjih godina zatvorilo puno shopova sto drzavnom regulativom sto utjecajem konkurencije , sad ih ima manje trava je kvalitetnija ali i puno skuplja , morate znat da je tamo strasno puno turista kojima je lako uvalit bilo sta pod dobru vutru i naravno da se neki bogate na tome. sve sto pisem pisem iz iskustva i prve ruke ,da nespominjem sad gdje sam sve bio i kolko je to shopova i gradova al uglavnom jako puno, razgovora sa ljudima iz shopova i vlasnika , plus proucavanja zakonske regulative ... znaci prodaja je siva zona , ilegalno , al policija zatvara oci do 5 g , a uzgoj takoder ilegalan , osim do 5 biljki za svoje vlastite potrebe , a te price nije to balkan i to haha tamo je malo zesci kapitalizam i vlasniku cofeeshopa se j... kakva je vutra sve dok ju moze dobro prodat... ne otvara on shop da bih ja pusio kvalitetnu travu nego da bi zaradio :)
u amsterdamu postoji cannabis info centar di se mozete informirati koji su najbolji cofeeshopovi itd i donjeti uzorak trave na testiranje , puno testova se pokazalo naspricani s jwh 0-18 itd pune spider mitesa...jbg turisti dodu nikad nije vidio travu u zivotu i onda im uvaljuju svasta , jer je na dobroj lokaciji di prolazi puno ljudi itd... evo jedan link na njemackom ali ima i dio na engleskom di lik objasnjava , recimo kako su se trihomi smezurali od inseekticida itd , ugl znaimljivo
evo ovdje jedan klasicni grow u nizozemskoj , znaci odma iz cuttinga na cvjetanje sto krace sto brze sto manje prostors sto manje problema tokom uzgoja , nemojte me krivo shvatit nije losa trava tamo ali morate znat odabrat inace cete dobit sranje , tvrdnje da je to tamo strogo regulirano i da je sva trava vrhunska jednostavno nije tocno , ponavljam sve sto pisem govorim iz prve ruke. pozz svima
 
Poslednja izmena:

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
da, ali ne, minimum je mesec dana kjuranja, stim da bas brend name i pobednici kupova stvarno jesu kjurani par meseci pre ulaska u prodaju, mora se paziti na kvalitet i ponudu ili ode posao u pm, nije to balkan.

zabluda . bas i je fora u tome da nemoraju pazit na kvalitet posto godisnje kroz amsterdam prode milijun turista a vecina njih ne dolazi zbog sireva i klompi a 70 posto njih nezna sta je dobra trava , dobar dio ju nikad nije ni vidio u zivotu ako i je ,nije neki kvalitetni indo :)
sigurno da najbolji i najpoznatiji shopovi kjuraju za natjecanja jer su to multimilijunski poslovi ali vjeruj mi i da u najpoznatijima imas fusheva upravo zbog toga jer je potraznja ogromna a ponuda smanjena radi ilegalnog uzgoja, i nestignu svu robu kjurat a kamoli isprobat i testirat prije pustanja u prodaju , a i prodavaci su instruirani da kad vide newbia da ga oderu i uvale skart :) vjeruj mi . jednostavno nema dosta top kvalitetne robe kolko ima turista , vlasnici to znaju , kao i cinjenicu da su 90 kupaca totalne neznalice sto se tice kvalitete dima i naravno da to koriste:D
par puta sam se i ja opeko razmisljajuci kao i ti , al kao dugogodisnji gurman sam skuzio da su me oderali ko vuk naivnu ovcicu , i odtada uvijek proucavam gledam mirisem , kupim pol g pa probam pa onda jos itd iako prodavaci glume da to nevole zbog guzve i ljute se na to ali i to je samo jedna od fora da ti uvale losu robu , kao stres ,ajde, pozuri odluci, al ja se ne obazirem na to za svoje novce mogu kupit sta ja zelim, u nekim shopovima imas i mikroskop pa mozes i pogledat izbliza nakon sto kupis...gledaj da su cijene sad zadnjih god dvije u poznatijim shopovima tipa greenhouse izmedu 16-18 € po g nekad i vise , izvan dama cijene puno povoljnije
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zato ja samo u GreenHouse cofešopove idem :D mikroskop uvijek pri ruci, nedo bog da mi uvale šta, našo bi onog Arjana i razbio ga ko beba zvečku hahahaha Fora je u holandiji, što je tamo kriminal na većem levelu, jbte oni imaju čak bande/gang grupe isto ko u usa, Crips/bloods.. znači skroz drugi level kriminala, znači hodaš po ulici, i svako 10 min te pita crnac oćeš kupit vutre, a ti kao turista, nasjedneš i kupiš našpricano sranje..
I onda si sam sebi na kraju kriv, nije bitno jel holandija, njemačka, švicarska, bosna ili srbija.. komercijalnu vutru, aka kvantitet vutra je uvijek puna pesticida i sranja.. za to ne možeš krivit čitav kolektiv coffešopova.. ne kažem da su svi best of, ali trpat ih sviju u jednu košaricu..

p.s
i taj simon u tom prvom videu, živi 8 min udaljeno od mene, taj lik je žešći narkić, vidiš ga stalno na nekim tripovima, snima neke gluposti za youtube vani..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: chika Bika

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
@420Florist
naravno da ima cofeeshopova koji drze do sebe kao sto rekoh to su multimilijunski poslovi , nije mi bio cilj trpat ih sve u isti kos , ako je tako ispalo iz mog posta, samo ocu reci da je uzgoj tamo ilegalan kao sto ti kazes kriminal na skroz drugom levelu , nije kao sto ljudi misle da je to tamo sve bajno liberalno da je sve vrhunska vutra itd...
to je to sto kazes ak ti uvale ko ti kriv to sam i napisao u drugom postu samo ocu reci da ima jako jako puno fusheva i mora se pazit sta se kupuje

haha fora informacija za simona mada nisam poslo link radi njega nego radi onog lika iz info centra i sta govori...

razbio bi arjana ko beba zvecku hahahah umirem od smjeha hahaha , legendo!
 

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Po meni velika razlika.
Vutra iz plastične posude/tegle/tapervera bude suha ko barut,barem kad sam ja imao priliku čaditi. Netreba ni mrvilica,nekako pre prašinsta bude.
Nema do toga osjecaja kad iz staklenke izvadim hed nakon 6 mjeseci,on kao suh na dodir a ono i dalje osjecas svjezinu i sticky po prstima kad ga pucas. :drull:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ja sam čuo i drugu priču od bugara kaj radi na farmi koji mi je i pokazao farmu!Zakoni su im čudni i ima kofi šopova svakakvih,al brate ko sa balkana ide kao turist u nizuzemsku!Prije nego kaj sam išo točno sam znao di moram i po kaj moram,malo se makneš od centra i šou!Normalno je da u svakoj branši ima crnog tržišta i to svugdje ništa čudno a pogotovo za ganju.Crnci i postoje za "turiste" i oni nek kupuju kaj hoče i nek idu po muzejima di će vidjet travu iz 1800 i neke kog to briga,bitno je ak hočeš da možeš nać brutalnu stvar i u tim kofišopovima češ uvijek nać istu stvar pa čak i u par godina razlike!:D

Edit:Obavezno staklo,al ko voli plastiq samo naprijed.:thumb:
 

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
@ Lauba

ako si komentirao moj post...

pa evo ja recimo s balkana idem ko turist u nizozemsku i to ne samo radi trave ima tamo odlicnih stvari , kao , arhitektura , muzeji , voznja brodovima , nocni zivot , odlicni i poprilicno povoljni restorani iz svih dijelova svijeta , raznorazni ulicni performeri ..... itd , itd
ja nisam ni rekao da se nemoze naci brutalne trave vec da se mora jako dobro obratit pozornost di i sta se kupuje. evo ti kazes da si se pripremio i znao si sta kupujes , tako sam i ja kad sam isao ali moras znat da 90 posto turista to ne radi a shopovi to koriste naravno :)
ako pricamo o shopovima tipa greenhouse mozes naci istu stvar al ne kroz par godina , znam kakva je situacija bila 2008 i sada , puno je shopova zatvoreno , prezivjeli su samo najbolji (ili najprofitabilniji) i overall kvaliteta ja puno bolja nego prije , ali su i cijene skoro pa poduplane nego prije 10 g.
ovo sve sto sam napisao odnosi se na Dam , u drugim gradovima je drukcija situacija....
sto se tice crnaca , nebi nikad u nizozemskoj kupio travu na ulici pored cofeeshopa , to je glupost , ionako ti ulicni dileri prodaju neke druge stvari a ne travu :D (koje su takoder fush da se razumijemo)
po meni sta se ispalti od shopova u Damu su boerejongens , original damkring , grey area , greenhouse (mada su cijene prepucane) , katsu ... ima ih jos koji su ok da sad nepisem , iako kazem overall kvaliteta je bolja nego kad sam ja prvi put bio u Damu. u manjim gradovima je meni osobno bolje , mirnije nema tolko turista , trava je znatno jeftinija a u nekima i puno bolja negu u Amsterdamu

pozz zivio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63 and lauba