Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Evo i mog prvenca ovde, prvi unutrasnji, malo ozbiljniji t.e by the book.
Ustvari ovo ce biti testiranje i nalazenje najboljeg metoda za moje potrebe(u principu trial and error) ali bez previse stresova i fluktuacija u setupu.

Pasuljcici su naruceni od Seedsmana, stigli extra brzo + pristojan stealth(mada sam za 11-12 eu ocekivao bolje i ostavili su originalna pakovanja iako sam izricito napomenuo da ih maknu).

U opisu dnevnika su strainovi pa se moze zakljuciti da preferiram Indike, mada ne bezim od dobre Sative, a Jacka ocekujem sa slascu.
Imam naruceno i dobiveno jos kojih dragulja-pasulja i planiram da probam jos neke ali o tome u drugim dnevnicima.

Oprema je sledeca:
Zemlja standardna zuta Florabella dok Klassmanov zeleni potground spreman ceka za vece potove.
Semenke su posadjene direktno u zemlju u one male posudice, a za presadjivanje i vege planiram 3-4l dok za cvetanje od 15-18l max.

Grow box (customiziran ormar 1x1 m2 a visok 180-185cm, ali moguce je da se ide negde do 2,40 ako zatreba)dovrsen negde 70%, mada i onako prvu nedelju ili max 2 vege faze planiram odraditi pod 200W CFL u PC boxu sa 2 PC venta.

Grow box bice sa mylar folijom ako uspem se iste dokopati, ako ne onda beli.
Fanovi za ispuh 1 pasivni, 1x100 i jedan isto 100 za usis svezeg vazduha + jedan ventilator na stipaljku(ventilacija podlozna promenama i sugestijama).

Osvetenje je za vege MH 250W a za bloom HPS 250 + u rezervi 400W HPS.
Mozda je 650W overkill i nemoguce ohladiti bez CT-a(imajmo u obziru da ide zima) ali sve je podlozno modulaciji pa se moze smanjiti ili ostaviti samo 400W.
Dodatnih 400W uzeo sam jer ubrzo planiram da nabavim komplet 100X100X200 grow box pa cu moci iskoristiti 250 za vege 400 za bloom, ili eventualno 600W za bloom.
Sta drugo...
Ph i TDS metar naruceni i stizu za koji dan, ali sigurno cu investirati u kvalitetniji PH metar dok analogni Hygrometer je pozajmljen iz Humidora koji vec neko vreme zjaji prazan :)
Djubriva...
E to je prilicno delikatno jer trenutno ne mogu naruciti na Cannu koju bih jedino hteo probati, ali ne planiram "bacati" novce na skupa i po mom misljenju preplacena gnojiva osim na Mikorizu koja ide u mix.

Koristicu worm castings caj domace proizvodnje, a od gnojiva imam na raspolaganju neka Grcka(Ledra) i Humic Growth Solutions(skuplji nego Hesi), te sva Fitofertova i ogromna paleta domacih proizvoda od Alkaloid Skoplje.
Vecinom gnojiva koja su mi na raspolaganju su omerom NPK veoma slicna sa brand name, a mozda i odradim ceo grow organski bez dodataka iz ducana.

Inace cisto za info zadnji mesec dana testiram na biljci(vidi se delic na fotkama) naj obicnije gjubrivo od 3 eura NPK 11.40.11 (1/3 od preporucene doze) + otopina od glistenjaka i kao test cupam listove cele biljke.
Dajem vode kad je zedna a djubrivo istog dana(uvece) nakon sto istog jutra iscupam sve listove, i ujutro novi listici od 2-3 milimetra dok za maximum 4-5 dana izrastu novi velicine 4-5 sm, kao da divljaju.
Listovi zeleni, zdravi, bez nikakvih naznaka problema.

Eto ja malo oduzio ali napolju neko nevreme pa se ne moze ici vanka :)

Sugestije dobro dosle ili bilo kakva pitanja, naznake ili pod pitanja.

Pozdrav
P.s
Napisao sam kako sam dobio freebies Og Kush a ustvari dobio sam Pure Kush( po naski isti drek drugo pakovanje):)ili ti fenotip od drugog.

Edit:
Pasulj je posadjen danas direktno, a verovatno sutra ili prekosutra za svaki slucaj bacicu jos po 1 Mazar i BB ali od DP.
jen.jpg
stiri.jpg
tri.jpg

 
Poslednja izmena od urednika:

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Semenke su posadjene direktno u zemlju u one male posudice, a za presadjivanje i vege planiram 3-4l dok za cvetanje od 15-18l max.
Preskoci ove od 3-4l i odmah u velike stavi, a sto se tice gnojiva nisam uopce skuzio sta ce biti na kraju :razvaljen:: al nezz zasto si neuzmes crvenu plantelu, najednostavnije, a za vege ti ni nettreba gnojivo ako je Pot H zemlja.
Sretan grow!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala Vam ljudi na lepim zeljama, zaista.

Evo rano jutro a vec se radilo(otvoren box 10 tak min i stavljen tik uz prozor da dobiju svezeg vazduha) te sam im rekao da sto brze izadju iz zemlje i dodje vreme za to dobice porciju tecnog cevapa :) te sam im pustio malo chill out za dobar vibe..
Stavljen u casu destilirane vode da odstoji jedno sat dva pa nakon toga idu u papirne maramice jos jedan Mazar i BB kao backup ako slucajno ne proklijaju ovi(mada Kush pasulj mi nije ulivao poverenja sto se izgleda tice, mada u zadnje vreme to nije nikakvo pravilo)..

D@ni to sam prvenstveno i ja hteo da uradim ali kazem sebi ajde prvi indoor neka bude by the book, mada sve zavisi kako ce ici prokljijavanje, bum videl.
Gnojivo...ne znam ni sam sto ce biti :)
Za vege naravno nista, eventualno Plantelica list ako budu zatrazili, a za dalje ne znam jos, ako uspem da narucim Cannu dobro, ako ne crvena Plantela je uvek tu, mada hteo bi da im omogucim sto kvalitetnije uslove.
Za sledeci grow obavezno buffer tablete i "orginal" mycoriza.

Uzdravlje
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mali update:

Cure su na suncanje i svez vazduh, ocigledno im prija :)

Jack i BB porasli vec 4-5 sm, Mazar ide sporo ali dobro, a jedan freebie Kush nece, onaj rezervni posadjen prekjuce, ocekujem sutra da se promigolji.

DSCN0431.jpg DSCN0432.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and Smells

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pazicu, hvala na sugestiji.
Pa nije bas tako slabo, evo ih od 8 ujutru do pre pola sata su bile skoro na 30 celsiusa, mada je tek od 10-10:30 pocelo bas da pece.
Ne znam dali da ih ostavim na 24/0 ili na 18/6?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Odavno su u boxu, slabo je da, tu su samo za fotkanje u zagradjenom prostoru gde sunce prolazi kroz 1 mm staklo pa verovatno zato izgleda slabije.

Uzevsi u obzir da su juce izasle, ko zna sta me ceka za 2 nedelje.