Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala momci.
Pa nece trajati puno duze nego ovaj grow..i ovaj se rastego skoro na 11..ali siguran sam da ce ovaj grow proci puno brze jer sada mogu da cekam i duze jer teglice nisu prazne :D
...pogotovo sto znam da se cekanje isplati i to valjano.
I leto je dugo pa valja se opskrbiti :)
Jao bre al sam ponosam na sebe!

Jos samo da ovaj put ne bude tripsa, aphidsa i slicnih gamadi.
Razmisljam kako da proveravam donje slojeve potova bez da radim flush..sad sam 100% siguran da su bube dosle iz larva koje su bile ili u zemlji ili u glistenjaku..pre bi rekao u glistenjaku jer nema nikakve kontrole.

Jedino sto mi pada na pamet da napravim rupe promera 3 cm na svakom potu i odatle vadim sample za proveru..
Ili varijanta da u svaki pot stavim 30 tak cm crevo za zalivanje pa ujedno tako i zalivam i proveravam dali je zemlja suva pa i tako da uzimam uzorak za mikroskop.
Ako neko ima dobru ideju koja nije prezahtevna za izvodjenje neka podeli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ako baš voliš glistenjak, uzmeš kupovni glistenjak tipa Mega Worm.
Nikako domaći neprovjereni.
Onda nećeš morat vodit brigu oko provjeravanja mikroskom .
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
hej! evo me!
Nis strasno.
Druze...
Ne volim ja glistenjak nego prija biljozama..vole glistenjak pa reko..ne stvarno..aj sad ozbiljno..
Ma ne znam sta je kupovni a sta ne kupovni ..nema kod mene taj Mega Worm...ja zvao coveka i na farmu kod njega da vidim posto me zanimalo.I tako.
Postoji prevencija..i jos puno toga.
Hvala sto brines.
Ok razumeo si vidim :)
Hteo da pisem..A da.Dnevnik!

Nakon flusanja i dobrog susenja od tri cetri dana biljoze sam teskog srca morao da sasecem i eno ih vec 4-5 dana u boxu obesene a cirkulacioni vent skoro non stop negde sa strane lagano pirka zidove boxa i biljoze malo vrckaju.

Tek juce sam prikopcao karbon filter..ceo grow bez previse problema oko mirisa osim 3-4 puta ali uskace Ona gel i za 5 minuta nestane nepoznati cvetno medni miris :) cudna stvar kako su pocele da mirisu..pogotovo Mazar ufff...smolast miris i verovatno ukus.
Verujem da je Mazar jedino zavrsena kao sto valja jer su listovi kao prepecene paprike suve i masne..mirise na has..definitivno hash miris.I menja bolju..calyxi su kafejafkasto zuckavi.
Nadam se da je kasno da se tek sad pojavi budj pa proveravam i vidim na Mazaru kao da je pocela da hermi ali kada bolje pogledam vidim da je ustvari pocetak kalyxa samo smezuran i jos malo mokar i sav ljubicast.
Znaci sve menjaju boje.

Morao sam da razdvajam nesto od vecih headova i da pojacam cirkulaciju jer bi mogao da bude problem i na srecu koja me ovog puta nije zaobisla pa se nije budj javila..fala meni i biljozama!
Steta sto se mirisi ne mogu opisati..
Kao kada sam prvi put u zivotu kao klinac nasao ocev Sagamore od Lancoma..taj miris neke letne svezine dok se kao klinac od 10-11 godina vucaram u kafeima u Grckoj trazeci flipere i upoznajem grkinje a bogme i grke:) aaauu da..ima ih prilicno pederasticnih.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Jack skinut i stavljen na susenje.
Grow zavrsen, napokon.
Sve u svemu pre zadovoljan kako su se stvari odvijale, osim lockout i bube na kraju koje su bile samo kod WW.

Yield je za mene licno ooodlican i izaslo je 10 dupke punih tegli i pola kutije od cipela popkorna, a Jack se tek treba susiti i trimati, i slobodno mogu reci da ce dati jos najmanje pola toliko ako ne i vise jer je ogroman.

Smoke report sledi samo za BB jer se par head-a kjuraju u vakum kesi(navodno se kjuring time skracuje duplo) nekih 15 tak dana.
Ostalo se sve dobro isusilo i stavljene su takodje u vakum kesama i izvadjen vazduh..videcemo za par nedelja sta ce biti, ali cenim da ce rad biti fantastican jer ovo sto sam do sad probao je veoma veoma dobro.
To bi bilo to, hvala vam na pomoci i svima koji su ispratili dnevnik.

Nisam mogao odoleti iskusenju pa narucena Gavita 6/750 e DE/FLEX..
Taman jos nedelju dana za ove cure od Sanija i sledi bloom i nadam se grow report.

Hvala svima, moze lock i u zavrsene!


gg.jpg
cuf.jpg coped.jpg
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Evo za kraj i za one koje zanima yield uspeo sam da izvagam na kuhinjskoj vagi.
Sve tri biljoze dale su 320 gr headova i oko 80-90 gr popkorna koji je takodje odlican dim.
Ocekujem od Jack-a jos najmanje nekih 120-30 pa cak i 150+ suvog jer je ipak velik kao dve, ali ima vise lisne mase.
Jos samo da izadje dim od Jack-a bar pola kao sto je BB ili Mazar(ww se jos kjura i nije testirana) i bicu presrecan jer imam 4 straina za varenje do letos.
Ne mogu da vam dolovim kakav je dim od BB..a tek ukus je fantastican.
Iako je navodno indica dominantna i rad trebao bi da bude vise couch lock meni je najbolji rad protehlih nekoliko dana bio u toku dana na suncu u prirodi..
A uvece je rad sasvim drugaciji i ako zavrsim ceo nakon sat-sat i po pogadja me nokaut i zastondiram gledajuci tv ili surfajuci..
Me very happy!

Mod please lock i prebaci u zavrsene jer cu spamati svoj dnevnik svakog dana! :)

U zdravlje i volite bliznje i ljude oko sebe a najvise sebe i cuvajte zdravlje!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Karamba!
Stigla Gavita ali ne ta koju sam narucio!
Umesto 6/750DE dosla 600Se.
Dobra stvar je sto mi nude 50% reimbursement jer sam malcice popizdeo i digao poveliku frku i kontaktirao nekog sefa u UK.
Bem ga..sta sad..vracati posiljku i cekati te izgubiti 2-3 nedelje od growa ili zadrzati i uzeti lovu.
Izadje mi jedan Hans free :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hansevi stigli jos pre Gavite ali jos nemam amparat da pokazem!A i nije ni tako bitno.

Mada..postao sam ovde neke fotke koje su napravljene sa nekim velikim Samsungom S5 ili S6 nije ni bitno.
Bitno je da su fotke bolesno dobre i da, treba mi aparat ali ne i to cudo od tablet-fona.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Posto je dnevnik jos otvoren mogu da dodam jos ovo..
Jack osusen i otriman te je iz njega izaslo dodatne 4 i po tegle ili 120 gr + 1 tegla full puna popcorna.
Ukupno dobio sam 440 gr hedovine i 110 popcorna ili ukupno 550 grama visokokvalitetne vuve.
Nisam ocekivao ovoliko mada sam se nadao da cu dobiti pristojnu kolicinu da me pokrije do sledeceg growa ali ovo ima da me pokrije sledece pola godine i vise.

U ovom growu koristio sam manje vise sve tehnike koje se koriste od lst pa supercropanja, lolipopa i dobrano defolijaciju.
Dali se ovo sve isplatilo procenite sami, ja mislim da jeste.

Za kraj moram pohvaliti Biobizz iako sam imao mali lockout koji sam jako brzo sanirao flushanjem.
Iako kazu da je yield manji nego sa mineralnim gjubrivima meni ne izgleda tako, verovatno jeste.

Licno mogu da potvrdim da organski uzgojena vuva ima neprevazidjen ukus i dim i nisam nikad imao priliku da probam ovako ukusnu travu.
Nije subjektivni utisak jer sam ja uzgojio.
Ukus i miris su fantasticni a rad je vrhunski.
Jedino mi se ne svidja ukus od Jack-a jer ima neki cudan miris(doduse nije uopste iskjuran) koji je vrlo verovatno cuveni Haze jer ne znam i ne mogu da isti opisem.
Sladunjav, veoma pun dim.
Mogu da pogodim taj miris i ukus pa da je jedan od hiljadu.

Proslo je mesec i nesto od kada su Mazar, BB i WW na kjuranje pa sada mogu reci da su koliko toliko spremne za smoke reporte koje slede.
Za samo mesec dana kjuranja ukus i rad su neverovatno razliciti..
Kako ce tek biti za par meseca to ostaje da se vidi.

Pozdrav i cuvajte se.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala sto je dnevnik otvoren pa da ne otvaram novu temu, postiracu ovde.

Grow je u 8.5 nedelji od 12/12 znaci realno negde oko 6-6.5 nedelja od preflowera jer u sam ih drzao veoma kratko u vege, nekih 3,5 nedelja pa nisu mogli da da bace preflower jer su ovo vecinom Haze hibridi, pa tako treba malo duze da se prebace na flower.
Strech je minimum x2 a negde i x3.
Jack se i ovaj put strechao do 5 nedelja i prve pistile pustio tek nakon 3, ali zato za naredne 3.5 nedelje napumpao je budove kao mazar za svojih 10 nedelja..
Miris je..neopisiv ili jednom recenicom: opojan.
Sugar Punch zaista mirise na onu secernu vunu koju prodaju po vasarima..kod ostalih uglavnom je sladunjav Haze miris, dok Choco Rain mirise na mesavinu kakao sa primesama diesela.
Herijuana ima neki posebni zemljani miris i hint cokolade i neki miris egzoticnog bilja..ne mogu da prepoznam tacno taj miris ali definitivno idu sline na usta.
Hteo bi da dodam i ovo:
Dok sam citao opise strainova gde je breeder napomenuo kako je dobro da jos na pocetku floweringa stavite bamboo stapove ili slicne potpore kako se ne bi cole savijale od tezine hedova mislio sam XA mozes misliti trebace mi malo morgen..
Pre par dana otvaram uvece box i vidim dve kole savijene skroz do poda ali nisu se polomile niti napukle!
Ne bi da reklamiram ali ovo je izgleda zaista fantasticna genetika.
Evo par fotka, ostajem duzan za bolje fotke kada grow zavrsi.

Pozdrav i svako dobro.

DSCN1395.jpg DSCN1399.jpg DSCN1401.jpg DSCN1403.jpg DSCN1410.jpg DSCN1411.jpg DSCN1416.jpg
Desno dole..
Chocolate Rain ili Somin Lavender 3 nedelje nakon 12/12.
kafe.jpg Brko