Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Uf ovo postaje napeto svakog dana..kazu da su zadnji dani na robiji veoma teski!
E pa dragi moji robijasi izvinite ali nisu samo vasi zadnji dani teski! :)

E da..jutros palo mi na pamet da ce mi par novih pasulja biti malo pa sam pristavio jos nekoliko strainova da se bubre :)
Da vidimo sta ce sve izaci pa stavljam fotke i nastavim dnevnik ili otvorim nov.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Cini mi se da sam skoro unistio grow prateci tablicu od BioBizz-a.
Iako sam bio vise nego oprezan sa doziranjem i davao im gjubrivo jednom nedeljno ili svako drugo-trece zalivanje.
Stavjao sam skoro pola nego sto BB preporucuje ali oni guraju N skoro u svaki njihov proizvod kao sto sam vec napisao.
Proslo je vise od 14 dana od kada sam im dao djubriva(samo Jacku dajem malo TopMax i BioGrow) i umesto da se ljubicasto-plavo povlaci izgleda da se vise i vise pojavljuje.
Vode piju sa istim intenzitetom pa cak izgleda mi kao da traze vise a temperature su malo nize.
Definitivno je bloom prekinut ili veoma usporen zbog trovanja i lockouta..moja sreca ako izvucem bar nesto od nesto.
Skolski primer kako izgleda trovanje N i lockout P i K.
Pogledajte samo listove od pola prema spolja kakve su boje..ne vidi se bas najbolje ali imaju boju kao mastilo kada se prospe sa petrolej nijansama.

P.s
Namerno ostavljam ove fotke
u orginalnoj velicini kako bi mogli zumirati i pogledati trihome.
Nije da ne verujem mikroskopu ali vecina su prozirni sa tek 10-15% milky a amber skoro i da nema.
Ako ima neko iskusniji koji moze ovako da bar delimicno da vidi trihome neka slobodno napise svoje misljenje.
Pozdrav

trovanjeN.jpg Ntro.jpg
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
E kolega prase, pitanje jedno mozda i sugestija . Si mozda razmisljao o tome da biogrow izbacis iz ritma hrane posto N tamo ima najviše..a biljoze ga imaju dosta ? A ionako cvjetas debelo..Imao sam sličan problem :):thumb::respect:
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
nekako sam mišljenja da doziranje gnojivom ovisi i o veličini posuda u kojem se biljke gaje, malo zemlje a mnogo korenja u posudi u kobinaciji sa gnojivom možda može doći pre do zasićenja
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
E kolega prase, pitanje jedno mozda i sugestija . Si mozda razmisljao o tome da biogrow izbacis iz ritma hrane posto N tamo ima najviše..a biljoze ga imaju dosta ? A ionako cvjetas debelo..Imao sam sličan problem :):thumb::respect:

Izbacio sam BioGrow nakon sto sam primetio prve simptome lockouta, ali nazalost kasno sam reagovao.
Mada kazu da organsko djubrivo je sporo delujuce pa je verovatno i to uticalo da se N nakupi previse.
Na svu srecu biljke pregledam svakodnevno pa sam uocio nedostatak P na vreme inace bi ih jos vise zatrovao.

Maximilijan naravno da velicina potova ima ulogu i brze dolazi do zasicenja, slazem se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Poceli su amber trihomi kod Blueberry ravno na 8.5 nedelja od pojave prvih pistila tako da je u okviru preporuke od breedera.
Planiram da je ostavim u boxu jos dan dva maximum tri da baci jos malo ljubicastih tackaka i ide u mrak na 24 h pa na susenje.

Mazar vecina milky ali ima i jos podosta providnih i jedva nesto amber tako da ostaje jos malo u boxu dok se kod White Widow vidi da ima jos najmanje 2 nedelje i svi koji su odgajali WW od Seedsmana su zavrsavali tek nakon 11-12 nedelja.
Zatvorenik Jack Herer polako ali sigurno jos pumpa pistile i po slobodnoj proceni ima najmanje 3 nedelje cak mozda i malo vise.
Jedan lep hedic nekih 5 grama od sredine Borovnice je stavljen u teglu nakon sto se osusio i trebalo mu je 5 dana da se delimicno osusi te se odmara u tegli i za jedno 5-6 dana sledi probni smoke report pa javljam utiske.
Blueberry je pocela da menja boju pre jedno 7-8 ili mozda 10 dana i ima sve vise i vise plavo ljubicastih tackica ali miris BB nema ni u naznake..nisam siguran da treba da mirise kao BB sada ili dok se dimi.
Stavljam par fotki kada se probude malo kasnije.

Pozdrav i cuvajte zdravlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Fo Ga

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mali headic Mazara. mazar1.jpg

I tek obran Blueberry od nekih pedesetak grama velicine par teniskih loptica.
Svaki hedic je kao loptica za tenis i jedva se odlepe prsti kada ga uhvatis sa dva prsta..
Onakva tri nabubrena kalyxa velicine nokta na palcu su dovoljna za jedan spliff od dva i po sata nocnog programa.
Me very happy! :)


hedic.jpg bb2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nije growanje tako bezizleno i lako kao sto nekima izgleda.

I pored svakodnevnog negovanja biljaka i svu paznju koje dobijaju problemi su kako meni izgleda sastavni deo ovog hobija.
Razni lockouti, zasicenja, trovanja, bolesti, nametnici, jako svetlo, slabo svetlo, previse vode, malo vode, slaba ventilacija, previse jaka ventilacija itd itd.

Vege faza je prosla bez problema i biljke su bile super ali negde par nedelja u flower fazi poceli su problemi sa rastom i usporavanjem za koje sam mislio da je posledica hladnih korena jer nisam nikako uspevao da zagrejem taj donji deo iako je temperatura sobe i boxa bila oko 25c pa su potovi na dodir uvek bili hladnjikavi.

Usledilo je N trovanje pa sam bio ubedjen da je to uzrog usporenog rasta i pumpanja budova jer su definitivno prestali da se pumpaju nakon prvih par nedelja kada su poceli explozivan rast i prestali.

Danas ceprkam po boxu i skupljam par osusenih listova i premestam potove kad vidim na tamnome potu nesto mrda.
Podignem pot i uzmem podmetac i sta da vidim..jedno 20 belih gamadi jurcaju levo desno..ono malo zemlje sto izlazi prilikom runoffa sam proceprkao i poceli su da gmize jos vise.
Prosunjam po forumu i netu i vidim da su Root Aphids..Znaci preventivno prskanje sa Neem-om nije pomoglo..
Zato su takve kao prepolovljene..takav ce biti i prinos..nije strasno ali nervira me to sto nisam ranije primetio.
Verujem da je sad pri kraju djaba i duvan i slicni pripravci.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Stvarno šteta zbog gamadi, treba bit oprezan kod kupovanja zemlje, često prodavači to jako neodgovorno skladište. A može bit i da je situacija ko sa svim proizvodima koji se uvoze na balkan, nama guraju robu 3 klase. Vidim da si koristio neki parfumirani pijesak za mačke i stiropor. Odkud ti ta ideja? Tu di ja živim perlit se može kupit u svakoj agrariji, a ima ga i u bauhausu, pevecu....
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Po velicini i broju gamadi su odprilike ne vise od 4 nedelje..Ako su starije mogu uraditi dosta stete.
Pogledaj na netu nekad videces.
Imam srecu sto nisam izgubio ceo grow.Mozda i preventivno prskanje sa Neem uljem je takodje pomoglo..nemam pojma.
Nije da nisam proveravao potove i zemlju..bar jednom u desetak dana ako ne vise.
A mozda i Neem ulje nije dozvolilo da se prosire na biljci..
Ljudi gube cele kropove od ovih gamadi..
Sreca moja.

Nema veze Poground je cist kao suza a verujem i druge is te klase.
Nisam koristio parfumiran pesak nisi dobro procitao..kupio sam pesak ali odustao kada sam isti otvorio.
Ideja je zato sto moze da se stavi pesak kao aeracija ili kao sloj na povrsini da ne bi larve ostavljale svoj porod.

Pise i u dneviku da nisam mogao naci manje perlita od 100 litra..ustvari samo to sam i nasao...nema a grow shop ni na vidiku..ni kod akvarista.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nemoj bit siguran da je potground čist ko suza. Nijemci na balkan šalju škart robu, to je opće poznato, i skladištenje zemlje je upitno kod domaćih distributera. Odakle su se stvorile root aphids ako ne iz zemlje u kojoj si sadio? Možda nemaš mogućnosti kupit npr plagron light mix, ili neki kvalitetan soilless mix, ali uložio si masu love u opremu pa da te sjebe loša zemlja to si ne bi smio dopustiti. jedini način da budeš siguran da u zemlji nema gamadi bi bio da ispečeš zemlju u pečnici ili nešto slično, pa ako ima gamadi spržiš ih i nema brige. puno je vremena, novca, i ljubavi uloženo u grow, stvarno šteta kad se tako nešto dogodi. Evo pročitaj ovaj link, možda ti pomogne http://bigbudsmag.com/stop-root-aphids-from-harming-your-marijuana-plants/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Znam da je cista ko suza jer sam proverio zemlju kroz mikroskop kada sam presadjivao biljke i ne verujem u te floskule da kao na Balkan salju robu skart kvalitete.
Sigurno bi se Nemci ili na primer neki Danci smarali da otvaraju posebnu liniju za supstrat samo da bi ovde poslali los kvalitet pogotovo sto iste floskule plasiraju ljudi koji nisu rukom dotakli te proizvode.

Jesi koristio Potground nekad?Otvorio vrecu i usporedio sadrzaj sa drugim supstratom?

Shvacam da ti zelis pomoci i to je u redu, ali u linku koji si stavio ima samo jedan odlican savet a to je:

One lesson is: disregard much of the advice you find on grow forums. Most of it is guesswork.
Lik daje savet da se koristi hydro..kao da hydro ne moze imati gnatse, bas suprotno ima.

Kako god ako su fungus gnatsi ne bi ostao ni jedan headic pa su vrlo verovatno springtailsi ili benefitial mite.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ok, provjerio si zemlju mikroskopom, ja ti samo želim da ovaj grow završiš uspješno. I stavio sam ti link vezano za root aphids, ne kužim odkud sad gnatsi.nije ni bitno, rasprava je otišla u krivom smjeru, neću ti više spamat dnevnik. Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brkato Prase

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ne vidim zasto mislis da je rasprava otisla u pogresnom smeru samo zato sto sam te pitao dali si ikad usporedio pot i neki drugi supstrat?
Ocigledno si nesto krivo shvatio jer ja nisam imao namere niti zeleo da te bilo kako uvredim pa ako si se tako osetio izvini.

Potground je po mom skromnom iskustvu vrhunski supstrat i nije nista losiji od Plagron koji preporucujes.

Ja forum vidim kao razmena iskustava u cilju sticanja vise znanja pa zato opusteno i slobodno pisi.
Ne vidim da to sto pises je spam zato slobodno opleti ako imas nesto da dodas, pitas ili slicno.

Grow je pri kraju, hvala.

Nisam u mogucnosti da uzmem Plagron i odgovarao bi mi eventualno Bat mix jer za sledeci grow koristicu Buffertabse ali sam zato uzeo par vreca Gold Label Light mix i Special Mix jer breeder koristi isti i navodno ima najbolju simbiozu od svega sto je probao, a verujem da je probao sve moguce supstrate.

Prebacio sam se na Fungus Gnatse ne znam ni sam zasto, verovatno kao usporedba kako ne bi ostalo od growa nista jer su stvarno terminatori.
Ne znam dali se mogu kod naci naci Nematode i dali se uopste mogu naruciti preko interneta jer su specificni za slanje i mora biti odredjena temperatura(hladno) i ako mogu naci svakako cu uzeti Nematode.
Za par dana grow je gotov i skidam biljke pa videcemo sta sve ima u zemlji.
Cak mislim da su ove zivinke u boxu od onda od kada se pojavilo ono belo na gornjoj povrsini zemlje.

Pozdrav
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ne vjeruješ da na balkan šalju robu loše kvalitete? Za supstrat potgrond h ne mogu tvrditi da je lošiji plasiran za nas balkance a za njih kvalitetniji. Ali mogu tvrditi jer sam se uvjerio u loše skladištenje zemlje, vidio kako u bauhausu vreće zemlje nabacane na utvorenom i mokre od kiše čekaju da ih netko kupi. Ako već misliš da su floskule ovo što govorim, možda bi trebao vjerovati gospodji koja je dala ovu izjavu:
"Pri ovakvom postojećem stanju, često dolazi do situacija da, ako se u EU proizvede nešto što nije pogodno za probavni sistem stanovnika zapadne Evrope, kao u slučaju afere Dr. Oetker, BiH postaje prodajno mjesto kontaminirane hrane. Uprkos opšteprisutnom stereotipu da sve što se proizvede u Njemačkoj mora biti dobro i kvalitetno, ovaj skandal dokazuje suprotno. Inače, u svim prehrambenim tvornicama širom Evrope se prave drugačiji proizvodi za domaće tržište i za tržište EU, a drugačiji za izvoz u zemlje trećeg svijeta. Zato dragi sugrađani, ako već ne želite da kupujete domaće proizvode kako biste ojačali bh. ekonomiju i kako bi više novca ostajalo u državi, onda bar počnite kupovati domaće proizvode kako ne biste bili kontejnjer u koji EU odlaže svoj otpad", navodi Esma Žuna-Zjajo, dipl. ing. prehrambene tehnologije
Ovo primjer prehrambenih proizvoda, a ne vjerujem da samo lošiju hranu šalju, to se radi i sa elektronikom, odjećom, automobilima itd
I osobno sam se uvjerio u drugačiji okus i miris raznih prehrambenih proizvoda na našem tržištu i njemačkom tržištu. Inače sestrična mi živi u Stuttgartu, tako da sam imao prilike "dotaknuti rukom te proizvode".
Kažeš da je klasman iste kvalitete kao plagron, 70l potgrond h košta 60 kn, a ja sam 100l plagron lightmixa platio malo više od 200kn.
Svako dobro
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mazar i Blueberry su u mraku od Utorka i ostaju tamo do sutra uvece i idu pod makaze.

White Widow u Boxu zajedno sa Jackom koji nema ni naznake za mlecnih dok je udovica skoro sve milky i tek poneki amber..verujem da ce i ona ici pod noz za maximum 3-4 dana, eventualno dan dva plus minus.

Mogu se pohvaliti da mi je prvenac pristojan bez vecih problema osim PK lockouta koji je saniran u roku od par dana i biljke su se oporavile veoma brzo.

Dali je lockout izazvan od previse N ili je posledica root aphidsa(definitivno su root aphids) ne znam, ali znam da je WW yield prepolovljen, dok su ostale najmanje 25-30% manje nego sto bi realno trebalo.
Sva sreca sto verovatno nije uticalo na kvalitet dima jer ono sto sam "iskjurao" desetak dana bilo je zaista vrhunski dim.
Smoke report sledi za jedno desetak dana dok se oni headovi koje sam ubrao pre 10 dana malcice iskjuraju.
U toku je vegetacija nekoliko strainova.
Krckaju se:
Soma Lavender, Sannies Jack, Herijuana, Sugar Punch, Shackzilla, Escobar Chocolate Rain i Chocolate Cheese takodje od Escobara.
Bice malo guzve i borbe oko njih ali nije strasno jer imam backup boxic za nekoliko biljaka ukoliko smetaju u Homeboxu.

Otvaram novi dnevnik odmah cim uzmem foto aparat iz servisa, ako se uopste popravlja.