LED PLAVO - CRNO - BELA RAPSODIJA (Blue Dream, Black Sugar, White Widow; Lumatek ATS 300W)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.641
256
UPDATE
84. dan 12/12 režima
eto nas na samom kraju avanture :)
PSX_20230430_161402.jpg

Blue Dream danas ide pod nož, a White Widow kad se još malo osuši supstrat, računam sreda ver


WHITE WIDOW
PSX_20230430_161500.jpg

PSX_20230430_161858.jpg

PSX_20230430_161958.jpg

PSX_20230430_162233.jpg


BLUE DREAM
PSX_20230430_162329.jpg

PSX_20230430_162414.jpg

PSX_20230430_162602.jpg

PSX_20230430_162511.jpg


Prethodno posečeni Black Sugar ide u tegle na dalji kjur
PSX_20230430_162854.jpg
Tvrdi bud-ovi, vrlo pristojan yield
Mirisom je ipak povukla na "Slatkicu" (dnevnik "Crni Šećeri"), dakle miris četinara se skoro potpuno povukao, a naziru se tu dizel, biber i još nešto, videćemo posle kjura - što me je potpuno oduševilo, jer mi se zaista svideo fenotip a ludo nisam klonirao..pa čak i izgledom malo podseća
PSX_20230430_162759.jpg

To bi bilo to drugari
Vidimo se u finalnom update-u za završne reči, smoke report, generalne utiske i tako to :)
Ljubi brat!
:vutra:
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.641
256
FINALNI UPDATE :banana_rasta::mario:::skot::

E pa familijo, vreme je da završavam ovaj dnevnik :)
Poslednje dve posečene (WW i BD) idu danas u tegle posle cca nedelju dana sušenja
Neću vas mnogo daviti slikama, ima ih već podosta u ovom dnevniku :D ali bih voleo da podelim par stvari uopšteno o ovim Seedsman kultivarima


WHITE WIDOW
PSX_20230508_110350.jpg
Iako drugačiji feno u odnosu na prošlu (videti par stranica ranije), odnosno malko zagasitije boje bez toliko narandžaste - opet je to onaj, prepoznatljiv 'kiseli' vonj sa primesama karamele, koji se uvlači u sve i ostaje zauvek :D
Odličan yield (u ovoj turi je zapravo dala najviše), masni, kompaktni, tvrdi bud-ovi, mada maaalko kasnije ulazi u cvetanje posle flipa na 12/12, i to treba uzeti u obzir svakako
PSX_20230508_110157.jpg
Zastrašujuće lepljiva, dušu sam ispustio dok sam je otrimao jutros.. dakle makazice čistio medicinskim alkoholom posle svake otrimane grane haha
Jak, potentan rad - ili bar na mene tako deluje - ošašavi me i zaglupi skroz naskroz, ne znam da l' sam poš'o il' sam doš'o :)) najbolje od oba sveta, odlična za popodnevne časove - meni barem, ako počnem dan sa njom, izuje me iz cipela, ništa ne pozavršavam
Ali, kako rekoh i prilikom prošlog harvest-a, klasik ostaje klasik, to se negde i očekuje :)
PSX_20230508_110238.jpg
Izgurao sam dve, treća je trenutno u boxu, tako da ću u tom dnevniku reći par reči o stabilnosti genetike i slično, kad steknem još bolji utisak (taman dok se ova izkjura lepo, pa da se uporedi i sa prošlom)
ali rekao bih da je Seedsman verzija ovog čuvenog kultivara sasvim dobar deal


BLUE DREAM
PSX_20230508_110620.jpg
Overall pobednik. Definitivna preporuka od mene.
Miris, ukus, boje, brzina rasta, izdržljivost..ma sve je na mestu! Opet ponavljam, nije među najjačim sativa dominant strain-ovima koje sam probao, ali je apsolutno za sladokusce i odlična preko dana! Drži dugo, udara prilično jako, i tera u kreativnost i socijalnu interakciju
PSX_20230508_110532.jpg
*Da se ogradim, pojedinim ljudima oko mene je pak mnogo jaka, kažu da ih izlomi potpuno, ali ova koju sam skinuo ranije, i to jedno desetak dana ranije sigurno (evo je posle cca mesec dana u tegli) -
PSX_20230508_133039.jpg
Rekao bih da sam jedino izgubio na prinosu malo, i naravno na izgledu - iako na oko drugačiji feno, čini mi se da ne bi bilo velike razlike na kraju u izgledu/boji cvetova, da sam je ostavio do kraja i izvukao u fejd, ali čak i da grešim high je - dva dima Hirošima!
A taj miris borovnice ne može se opisati, mora se osetiti!
Takođe i izgled cvetova :drull: ponekad mi bude žao da mrvim odmah, nego tako gledam par minuta hahaha
PSX_20230508_110450.jpg
Kad se zapali pušta težak miris spice/bibera, sa primesama meda.
Stabilna linija, sve rastu brzo i gotovo identično (sa izuzetkom te ranije skinute, tu je hejz gen baš preuzeo primat), dobar prinos, zahvalne za svaki trening, uključujući i high stress (ni ne osete, samo piče dalje), trpe i pune doze đubriva bez problema, milina za uzgoj :)
Jedino se nikako ne opuštati tokom streč faze (kao npr ja :rofl:)


BLACK SUGAR
(na slici poslednja skinuta, cca nedelju dana u tegli) PSX_20230508_132943.jpg
Ovde već ne znam šta da kažem, pomalo sam podeljen :D
Sa jedne strane, veličina cvetova, yield, miris u cvetanju koga gotovo ni nema (odličan kultivar za stealth grow, ko već želi maksimalnu sigurnost glede mirisa), žbunast rast uz minimalni internodalni razmak, pregršt trihoma, jak rad... dakle sve su to plusevi bez sumnje.
Međutim pomalo nestabilna linija, nekoliko različitih fenotipa (od kojih se Slatkica (videti dnevnik "Crni Šećeri") razlikuje do te mere da deluje kao potpuno drugi kultivar), pomalo i osetljiva na đubrivo (ili možda bolje reći da ne zahteva mnogo hrane) i okolne uslove, a zbog patuljastog rasta (i izrazito debelih i drvenastih grana) ne baš zahvalna za trening, puca kao staklo. Više je za kvazi-SoG, tj više biljaka u manjim potovima, sa kraćom vegetacijom, po mom mišljenju makar.
Meni lično je najveći turn off zapravo terpen profil, tri su (opet, sa izuzetkom Slatkice i ove poslednje skinute) imale izrazito dominantan "haš" miris, dakle miris četinara i to je otprilike to. Nije to ništa loše, ali meni je to nekako previše bejzik pa mi nije neki gušt haha
Sa druge strane Slatkica (i ova sad skinuta) imaju predivan terpen profil (malo dizela, malo čokolade/karamele, spicy, slatkast miris, isti takav ukus, gotovo da osetim šećer u aftertaste-u) - ali nisu toliki couchlock, zapravo mogu preko dana bez straha od onog galopirajućeg stonda kad se pretera, a vidi, ljudi smo - ponekad se i pretera :D

Seedsman je pokazao da je među tim, nazovimo ih komercijalnijim bankama, vredan ukazanog poverenja.

To bi bilo to drugari!
Dnevnik može u završene, a mi se vidimo u nekim novim avanturama ::banjahanje::

Ljubi brat!
:vutra:
 

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
87
361
53
Pozdrav familijo!

Mislio sam da napravim pauzu do sledeće godine, tegle su pune zimnicom što se kjura, a i u procesu sam renoviranja prostora, no đavo ne da mira što kažu :D a i nekako mi čudno da gledam prazan šator, nedostaje mi terapeutska vrednost growanja (a znam da znate na šta mislim!) tako da ćemo ipak opaliti jednu laganu jesenju rapsodiju :)

SEME:
- Blue Dream
- Black Sugar (x2)
- White Widow
(Sve je iz Seedsman kuhinje)

POTOVI:
- 1L plastic (germination/seedlings)
- 12L fabric (vege)
- 40L fabric (preflower/flower)

PROSTOR
Grow tent 100 X 100 X 180
-TT 125 vent (outtake)
-CAN carbon filter
-TT 100 vent (intake)
- Stubni vent, clip on vent x2 (mešanje vazduha)
- ovlaživač vazduha (gotovo sam siguran da neće biti potrebe za njim, ali neka ga za svaki slučaj

SVETLO
Lumatek ATS 300W

Pogledajte prilog 453599

ZEMLJA
-Klassman Potgrond H
-Plagron perlite
(odnos 4:1)
Pogledajte prilog 453597

ĐUBRIVO
-HESI (Root, Power Zyme, TNT, Bloom, Phosphorus+)
-Growth Technology (Green Fuse Bloom, Liquid Silicon, PH calibration liquid, PH probe refill/storage)
-Advanced Nutrients (Sensi Cal-Mag, Carbo Load, Voodoo Juice, Nirvana)
-Bakterije, Mikorize, Spinosad

Pogledajte prilog 453600

Od dodatne opreme - mehanički & digitalni tajmer, merač temperature/vlage x2, PH merač, PH tester kapi, Clonex gel, hidrogen peroksid, limuntus, magnezijumova sol, mikroskop 100X

Seme prvo potopljeno u čašu vode sa par kapi hidrogen peroksida, i posle cca 24H prebačeno u starter potove pod Lumatek (20% jačina, oko 40cm udaljen za sada) u sredu 21. 09.
Malo hladnije temperature su uzrokovale sporije klijanje, plus mi je i supstrat bio hladnjikav obzirom da je mesecima u podrumu - jedan BS i WW su ugledale svetlost dana u petak, drugi BS juče i konačno jutros eto nam i Plavi Sanjar pokazao lice stidljivo - računaćemo današnji dan kao prvi !

Sledi nam dotezanje parametara (zapravo jedino je temperatura problem, ali bude to ok uskoro) i avantura počinje!

Pogledajte prilog 453595

Plan je da ih topiram jednom (BD zapravo dva puta vrlo verovatno, poučen iskustvom pretprošlog growa - preti da se pretvori u čudovište ako se ne ukroti), opalim koji LST, popunim prostor (stigao je i stubni vent, dakle po prvi put u životu imam priliku da odradim ceo foot print - samo da ne budem lenj) i da se pred Novu godinu opijam miomirisima u završnoj fazi cvetanja :)

Pogledajte prilog 453598

To vam je to za prvi input,
Gledamo se sledeće nedelje!
:vutra:
Pozz možeš možda rec na koliko ti je visina lampe od pota i na kolikoj jacini si lampu držao
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.641
256
@vutricaboy eto ti sad, ja 'vamo mislim da sam pedantan i da sve lepo zabeležim u dnevniku, kad ono... :D piše sve, kad sam šta menjao, kad nađeš vremena baci pogled :)

Sve zavisi od biljaka i uslova u growu. Leti kad su velike temperature ne idem preko 80% ali gledam da spustim 35cm ~ 40cm od vrhova, u zavisnosti koliko taj kultivar može da istrpi. Zimi već uredno 100%, a visina po njima. Uglavnom 40cm~50cm
Sad u trenutnom growu je negde na 45cm i 100% (Somina genetika, imaš dnevnik pa vidi i tamo)

Svaki panel se razlikuje, svaki kultivar, a i svaki prostor se razlikuje i uslovi u njemu - to je ono što gledaš. Za ovakve panele 50cm ~ 60cm visine je neki safe spot, a svakako gledaš specifikacije (par, PPFD) i šta proizvođač navodi za optimalnu visinu :)

U zdravlje!