Plijesan ili Budj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes led bateriju i posveti u vrh. Trihomi se bjelo svjetlikaju i vidiš pljesan.
Ako te brine uzmi citronsku kiselinu ili limun, pola limuna i pola vode. Nasipas na
Zaražene hedove, vrhove. Promuckaj, pustiš 2 sata, izmedju muckas. Pljesan se raztopit i krepne. Par puta dobro izper sa vodom i ususi na brzaka. Ovako možeš spasit ako nije previše zaraženo.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
i kod mene se pojavila budj zajedno sa gusenicama...mislim da sam ih skinuo bar 100 u zadnjih 4-5 dana...
jedna biljka je na susenju i nju je zahvatila po nekim krajevima, pa sam poskidao hedove sa grana, iseckao ih na sitnije delove i ocistio juce, i danas mi se cini da nije napredovala budj,a i vec je skoro suva tako da je ona izgurala nekako.
brine me vise ova sto je nedelju ili desetak dana pred berbu...svaki dan joj skinem gomilu crva, a evo danas sam joj morao osakatiti i nekoliko vrhova...negde sam ovde nedavno procitao o nekom preparatu iz pet shopa, samo sam zaboravio kom, medjutim, ne znam ni da li je pametno bilo chime prskati sad pred berbu? brine me sad vec i susenje iste, jel ce biti mozda bolje da je brze susim onom susharom by bizzo, kapiram, sto se brze osusi, manje ce stici da se ubudja...?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahahahaha da, ono sredinom 90ih kad se koristila kao lek protiv pts-a i kad se nije bas znalo koja je koja nego samo smejalica ili filozofska, jedan od nacina da dokucimo sta je prilikom nabavke je bilo ako mirise na budj to je za stoniranje :D
 
03.07.2015
58
25
8
42
Nisam 100% siguran da li ovo bacit. Gandja je bila u tegli, stara nekih 3 mjeseca. Na velikom headu može se primjetit bjelilo na par mjesta. Nisam siguran jeli to plijesan ili kristali, ne izgleda kao paučina. Unutra mi ne izgleda sumnjivo. Ali opet nisam siguran što učiniti, a razlog što ovo sve pišem jest da me u zadnje vrijeme muči kašalj. Doduše uzroci kašlja mogu biti razni, kao npr. centralno grijanje ili neka viroza. Zato bi volio čuti druga mišljenja. Poz.
 

Prilozi

  • DSC_0443.JPG
    DSC_0443.JPG
    342,9 KB · Pregleda: 84
  • DSC_0450.JPG
    DSC_0450.JPG
    274,4 KB · Pregleda: 81
  • DSC_0451.JPG
    DSC_0451.JPG
    344,3 KB · Pregleda: 79
  • DSC_0453.JPG
    DSC_0453.JPG
    346,8 KB · Pregleda: 78
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt