Plijesan ili wtf?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ima je ali nije strašno, dalo bi se to odstraniti iz tih hedova, koliko vidim nije na svakom hedu prodrla plijesan unutra. Malo pincetu i male škarice i laganini očistiš samo zahvaćene dijelove a ostatak je dobar za konzumaciju.
Morate shvatiti ako već nemate mogućnosti sušiti u grijanoj prostoriji, onda budove treba odstraniti komplet sa grana, ukloniti što više grana i grančica i samim time sušenje ide i 50% brže, te su manje šanse da će se stvoriti plijesan.
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Vidija sam vamo nešto" Jorge Cervantes" govori da se moze uroniti u otopinu Hydrogen peroxide i vode. I okupati budove u tome i kasnije osušiti. Jel maknuo sam većinu toga škarama ali uvijek te plijesni malo ostane ,zavuće se. Što misliš o tome, jel to overkill?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vrhovi na fotkama su cisti, ako se nesto i "zavuklo" od tog neces umreti, jedino napravi dobru ventilaciju dok se bude susilo. ja to ne bih potapao u peroxid, a za onih 50 gr. sto si odstranio ne znam sta reci, ja licno bacam jer imam dovoljno cistog
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Pozz. Hvala na savjetima, bio sam malo "panic mode. Ma odstranio sam mozda 5 g od 50 g što je bilo sve zajedno.
Zasad ću ostaviti par dana da se suši, da vidim kako se razvija situacija, pa vam javim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
On je htio reći da je zajedno bilo 50 g skupa sa tim šta vidimo na slikama. Meni je isto teško reći da li je ovo smečkasto po budovima normalno ili plijesan (buđ).

Neće ništa biti i ako se i popuši malo plijesni? Sitno šta ostane nakon odstranjivanja.
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Bio sam još malo pregledao sve i maknuo sve što mi se činilo sumljivo. Izgleda sada dobro, zapalili 2, čini se i puca dobro.
Još 1-2 dana sušenja pa cu u tegle na curanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader