Plijesan...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Gledam video jedan na yt., i vidim da lik ne prska ničim protiv pljesni i bolesti, vec koristi običnu vodu s visokim i niskim ph, nikad čuo ranije, dal netko zna o čemu je rječ.. Po njegovim biljkama očito je da sistem djeluje, nisam siguran gdje zaljepit ovaj link pa nek moderi il premjeste ili izbrišu ako misle da je suvišno, mene bas zanimaju komentari iskusnih na ovu vrstu tretmana
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Lose "zbrinut" poklon...

Dio je vec u vodi pa cu vidjet kako ce to ispast, a dio sam pustio da se susi u nadi da cu isusit i fungije ili bar da nece napredovat...
Pomislio sam mozda i u zamrzivac stavit?
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Prvi put of kad sadim pohavila mi se plijesan tokom curinga,vjerovatno jer nisam susio sistemom koji je uigran nego toplu vodu izmisljm,cini mi se da nije jako zahvatilo ali ipak sok i nevjerica, pa rekoh idealna prilika za water curing,vidim da se nema bas puno dobrog iskustva s tim,ali eto 7 dana pa cemo vidjet gdje smo
 

Prilozi

  • IMG_20200817_123300.jpg
    IMG_20200817_123300.jpg
    211,8 KB · Pregleda: 79
  • IMG_20200817_120442.jpg
    IMG_20200817_120442.jpg
    498,1 KB · Pregleda: 82
  • IMG_20200817_115620.jpg
    IMG_20200817_115620.jpg
    326,1 KB · Pregleda: 79

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Cisto da se i ja prijavim ovde, tekuca sezona ne obecava..automati su mi zapatili botrytis, jednig sam skinuo pre vise sedmica i taj je imao oko 15% stete. Druga dva trebala gurati bar jos deset dana ali vraga..jednog sam podrezao danas i izvukao jedno 10% roda. Druga biljka..oko nje se nisam ni trudio, spalio sa sve korenom. Tretirao jednom u vegi nekim random fungicidom ali vreme i uslovi za razvoj bele usrane trulezi su bili idealni.
Problem je sto imam fotosa koji lagano cvetaju ili ulaze u cvet..danas odradio stvar sa Switch-om, isprskao sam ceo sajt, pogotovo mesta gde su automati growali. Tuga pregolema, fotke za sad prave zveri, muka mi pripadne od pomisli da pobacam te rakete. Malo sam i strujanje vazduha omogucio, valjda ce i switch vredeti nekog djavola, videcemo.
 

mountain king

Aktivan Član
26.03.2018
71
258
53
38
Mislio sam da je moguce dobiti budj/plesan iskljucivo napolju, kad se radi out, ako je ventilacija dobra a vlaga niska,

Znaci kako sam ispizdeo...dinafem og kush.. poceli da se bele vrhovi reko SUPER, ostalo jos 20ak dana do harvesta mozda...posle 3 dana otvorim box kad ono budj kao da je pauk pleo mrezu. Ispizdeo ::ludak::

alkoholom obrisao i usisao sve.
e sad te spore, nadam se da preostale dve biljke nece zavrsiti u kanti, da se nije rasirilo po njima.

ps
og kush je naglo poceo da propada, trulo lisce i ostalo. pomislio da sam preterao sa hranom al nema veze harvest day je blizu izdrzace.. skidao sav trulez, kad ono.

sto je najgore moguce je da cu tek da se smorim ako propadne i tutankh/grejp

Jedno pitanjce
Da je filter zapusen, otvor za intake vazduha ne bi funkcisao uopste jel tako? proveravao sa dimom pljuge i vuce, oseca se kako pili kad stavim ruku u alu crevo
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@mountain king, neznam jel dobro usisavat. time si moza rasprsio spore svagde, a ne verujem da imas neki ultra skupi usisivac koji ima tolko dobre filtre da to nije izislo, ako uopce takvih ima.

pljesan, a i ostalu bolest je moguce svagde uzgojit ako su zadovoljeni uvjeti.

jedino pravo resenje je filtriranje zraka na usisu u sobu/box i stroga kontrola vlage.
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
trubabuba je napisao(la):
jedino pravo resenje je filtriranje zraka na usisu u sobu/box i stroga kontrola vlage.
kada pricamo o kontroli vlage, kolika bi trebala biti ona za vrijeme floweringa , a kolika za vrijeme susenja?
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Posto sam hedovinu ocistio od bele plesni, stavio sam sve u duboki smrz na nedelju dana. Svaki dan vadim i otvorim teglu da 'prdne' van friza. Vizuelnom proverom ne primecujem da se posast siri, a i zakurblao sam vise buksana od te hedovine. Ne znam da li je ovo dobar nacin da se skenja plesan od dalje manifestacije, videcemo. Pozdrav budjovani :joint2: