Plitvicka jezera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ane, voda je onak nestvarne boje. A kolko riba tek uz obalu. Al ne, nije mi savrseno, sve one stazice koje ogranicavaju kretanje, i horde turista....al ipak must see za svakoga, bio dva puta, po kaznoj zimi i u ljetu.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bio sam tamo takodje 2 puta.. predivno nesto i svatko bi trebao vidjet barem jednom.. ako bude prilike svakako idem opet..

edit: predivne slike.. radi ove sam downloadao full size i to mi je novi desktop.. thx:banana_dred:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa dobro, istina da je to ipak najljepši nacionalni park hrvatske i zbog toga ima tisuće turista, ali evo ja sam išao tamo sada dok još nije sezona i to radnog dana, tako da nije bilo puno ljudi, istina da gužva kvari doživljaj, ali dok si sam e onda je to druga priča... a što se tiće stazica, meni su cool, bez njih nebi mogao doći do mjesta s kojih se pogled fantastičan. preljepo je, pogotovo gornji slapovi
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nemoš se kupat u nacionalnom parku ;) I da, ima previše turista, tj. sad će ih biti previše jer dolazi sezona. Ulaznica je 110kn/15€, kupio sam ju al me nitko nije pitao za nju, niti ikoga drugog, a i bez nje možeš slobodno ići kuda želiš, ništa nije ograđeno... a vjerojatno će sada u sezoni gledati za karte, ja sam baš išao u savršeno vrijeme, vegetacija je probujala, sve je oživilo a ljudi još nije bilo.
Netrebaš ići po stazama za razgledavanje, ima i planinarskih puteva, ima sve, ideš kuda želiš samo pazi se vukova i medvjeda :) Možeš ići oko najgornjeg proščanskog jezera, ta staza nije u programu razgledavanja, ma kažem, možeš svugdje.

imaju dobru web stranicu pa pogledajte: http://www.np-plitvicka-jezera.hr
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Zamisli da se u najposjecenijem nacionalnom parku u hrvatskoj, gdje turisti stvarno dolaze u coporima, smije kupat. Voda bi izgledala ko najjadnija gradska plaza, smedja i zapisana i puna kreme i ulja za suncanje i smeca koje kupaci bacaju, a obala bi isto bila puna smeca.

A ono s ribama nisam mogao vjerovat, onak, valjda im turisti bacaju hranu jer ih se toliko okupi oko stazica, i pogotovo uz obalu veliog jezera tam kod onih brvnara di mozes jesti, jebote vise ima riba u plicaku nego vode. Probao rukom uhvatit desetak puta, neuspjeh. Taknem ju ali isklizne. Kak bi bilo zakon uhvatit ribu rukom :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja sam ulovio ribu rukom dosta puta u moru.. sjecam se kao djeca smo ih znali loviti.. jako tesko, ali da se nauciti.. zanimljivo mi je bilo u ta doba da su generalno djevojcice bile uspjesnije.. Kao i sa lavovima.. lavice idu u lov, a lavovi brane teritorij :))
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
ufff...plitvicka jezera...
bio sam tamo u osnovnoj skoli jos prije i stvarno bez rjeci....stvarno je nesto predivno za sva osjetilo a pogotovo za vid....sve sto vidite ima neku ljepotu u sebi....ja sam kao imao fotoaparat koji nije bio digitalni i starci mi spremili dva filma da ispucam tjekom cjelog izleta...naravno sve sam ispucao tamo jer ono...sve sto sa ugledao sam htjeo slikat...i naravno to sto sam uslikao nije ni pola od onog sto sam htjeo....

@kenjo to sto ti kazes kupanje pod slapom...
bio sam na slapovima krke isto jednom prilikom u osnovnoj skoli i sto rec...isto tako predivno i sve je za uslikati i isto tako neki djelovi su me podsjecali na plitvice ali moram rec da sam se tamo kupao i bilo je prejebeno....tako da svakako ti predlazem da ako budes ikako mogao da tamo odes idi jer stvarno je prekrasno... :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma ja sam plivo i na plitvicama.. dodjes tam i ko krapinjenzis.. voda te namami.. i samo BUC eto te... pijes, plivas, ronis, gledas.. sve odjednom.. osjetilna ekstaza :))
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Ovo je zivo iskusenje za ribiće :)

Bilo je to u 10tom mjesecu prosle godine i bilo je brrr hladno..poneki slapici su bili smrznuti. no to nije sprijecilo kineze i njemce da se motaju tamo.. :D
Sve u svemu divno iskustvo.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
jel znate za neko selasce kraj plitvica, isto su se smjestili na onako kutu planine, puno mi je ljepse nego cijele plitvice...izgledalo je nesto kao iz bajke...
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
Uuuuu Slunj je prelijep, s jedne strane Slunjcica, a s druge Korana, pa na pastrve njam njam i malo se okupati u ledenoj slunjcici