Pneumatoraks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.09.2014
4
3
3
Poz ljudi, po nazivu teme vec vidite o cemu se radi, ko ne zna sta je to, a zanima ga neka malo gugla. Inace, par puta nedeljeno sam pusio vutru, negde sam vec pisao da mi je cak i puno olaksala kod alergije, znaci nikakvih problema nisam imao do sad. Pre neki dan u teretani, osetim jak bol u ledjima i tu mislim da sam nesto ledja istegao i rek'o sacekacu malo da prodje pa nastavljam, ali ono sve gore i gore i doslo je to toga da sam vec bas tesko disao. Odem u hitnu, poslusa me doktor na brzinu, dobijem injekciju u dupe protiv bolova i posalje me kuci.Prodje 2 dana, bol ne prestaje, odem u ambulantu i doktorica mi posle slusanja pluca kaze da leva strana se ne cuje dobro. Posalje me na slikanje i eto uzasa za mene, kaze doktorica da sam se posteno sredio i da je pneumatoraks. Dreniraju me i transportuju me u drugi grad i evo posle par dana u bolnici, izasao sam i sad odmaram. Problem je sto sam malo citao i velike su sanse da se to ponovi, a jos vece za pusace(iako cigare nikad nisam pusio). Zanima me da li je neko imao ovakvo iskustvo, zdravlje mi je stvarno bitno i ne bih voleo da se to ponovi, ali krivo mi je ako cu morati da prestanem da duvam zbog toga, pored toga sto vec i na teretanu verovatno treba da zaboravim...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bilo ti krivo ili ne, ja bih ti savetovao da prestanes da pusis/duvas, sto ne znaci da ne mozes da je konzumiras na neki drugi nacin ;) sretno u lecenju, cuvaj pluca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
28.09.2014
4
3
3
Upravo to sto kazete sam i sam bio svestan, ali znao sam da mi ne skodi da se posavetujem. Jbg sta je tu je, kao sto kazete postoje i drugi nacini tako da nije smak sveta :) Hvala vam na savetima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš i kolačiće, čokoladu, nije samo čuvanje. Opušteno nije kraj sveta.
Slušaj tvoje tijelo, opusti se i krenuce pravim tokom.
 
28.09.2014
4
3
3
Nazalost posle tog lezanja u bolnici i odmaranja kuci otisao sam na kontrolu da bi mi rekli kako snimak nije dobar i da se ponovilo opet. Operisan sam i opet par dana lezao u bolnici, mogu vac reci nije to sve psihicki lako, sve se desilo u razmaku od 10 dana, ali sta je tu je, izgurao sam i rekli su da je mozda i bolje da se odma ponovilo jer operacijom su to uklonili i nece se vise ikad ponoviti i necu imati nikakve posledice, mogu da radim sve kao i pre :D Naravno da necu odma sve poceti kao da se nije nista ni desilo nego postepeno, ali bitno mi je da je sve uredu, sacekacu jedno 3 nedelje, tj kad se budem bas dobro osecao pa mozda malo zadimim da vidim kako ide ali otom-potom... Nego imam pitanje jedno, hteo bih sa ortacima po prvi put da napravimo neki kolac sa vutrom, recimo da je solidna, koliko po osobi minimalno treba gr ?