Pneumotorax/plucna maramica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.08.2014
4
0
1
Drugari, imam jedno pitanje , naime pre 2,3 meseca mi je pukla plucna maramica na desnoj strani i uradjen mi je dren i sve je proslo ok. Pre nedelju dana sam prvi put malo dunuo i bolela su me pluca 2,3 dana posle i proslo je, sad je sve normalno.
Zanima me da li je neko od vas bio u slicnoj situaciji sto se tice pneumotoraxa i kako je postupio sa vujom? Da li ste ostavili vuju skroz ili ste nastavili ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ako su te boljela pluca onda pneumotorax nije rijesen...koliko znam nesmije boljeti poslije drena.Ali se poslije dreniranja moze vratiti..jedino operacija rijesava Pn trajno.
Ta bolest je spontana i dodje nenadano.Vjerovatno znas da se to moze ponoviti.Prema tome..ako te boli odi kod lijecnika opet i neka te slikaju ako postoji nekakav šum postoji mogucnost za jos jedan pn
Vjerovatno si visok i mrsav...prestani pustiti i malo se udebljaj ;)
A duvanje nije jedina opcija ..kuhaj ulje i Bog te veseli ;)

edit:
Znam ponesto o tome jer je moje sestra sa 21 godinom imala prvi Pn...nije nikada pusila.
evo ja sam bio strastveni pusac...zbog tlaka sam promjenio navike.Sve se moze kad se hoce :)
 
23.08.2014
4
0
1
Bolela su me ali dan nakon pušenja. Ovako me nikad nisu zabolela i svestan sam toga da mi se može vratiti sve morase ne uradi operacija a ne mora da se vrati više nikad, to sve zavisi. Samo me je zanimalo da li par duvanjenja mogu da doprinesu tome da pukne opet, što je logično ali opet sam pročitao negde da ne može samo pušenje da izazove to pa sam hteo da čujem ako je neko imao iskustva sa tim, čitao sam da je neko čak i vario dok mu je bio prikacen dren :-D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Kada se sestri to dogodilo ..onda sam razgovarao sa nekolicinom ljudi istog problema..kojima je maramica pucala i vise puta ..navodno poslije drugog ide operacija.Uglavnom svi su bili pusaci i svi su rekli da je lijecnik preporucio smanjivanje pusenja..niti jednom nije rekao da mora prestati.
Svejedno je dali je marihuana ili duhan.
Nekako je vaznije da je ta marihuana susena kako treba..nedo Bog da je pljesniva sto vecina sa ulice i je.Zbog pakovanja i metoda susenja ;)
Mozda da se raspitas kod svoga lijecnika o tome..ovako na forumu to izgleda neozbiljno.Nemoras reci da duvas.zanima te inhaliranje dima a ja mislim da nije bitno kojega.
Doktor google je opasan i nije dobro po tome se ravnati ;)
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1 and CilI

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
slobodno duvaj kume, ali nemoj se "prepusavati" :D

Mom dobrom drugaru se desio isti slucaj prije 4-5 godina. Visok je i mrsav i znam da je on nakon izlaska iz bolnice prestao pusiti cigarete ali vuvu nije :) Nakon par godina je ponovo poceo pusiti i duhan, a "silju" konzumira bar 2-3+ puta sedmicno i eno ga hvala Bogu ziv i zdrav..:)

Sto vise vjezbaj onaj udisaj i izdisaj sa onim "aparatom" sto si vjerovatno dobio za disanje, jer znam da drug nije to popustao iz ruku, a vjeruj da smo znali i plivati po 200-400m, 3-4 mjeseca po izlasku iz bolnice. :D

U zdravlje...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
Imam isto pitanje ,imao sam spontani pneumotorax pre 14 dana pusten sam pre 7 dana iz bolnice ,ne pusim cigare vec 14 dana niti mislim da cu ih vise ikad zapaliti cak sta vise receno mi je da ih vise i ne pusim bolova nemam sve je reseno drenazom nisam imao nikakvu operaciju i sve je proslo super i snimci su super...ali pusac sam "vuye" vec 8 godina i pusim svaki dan ,sad nisam pusio vec 14 dana , da li smem da pusim "vuyu" cisto bez stavljanja duvana ili cu morati da kazem i njoj cao , ili da predjem na cajeve ulja mleka ??? ako neko moze ko je imao slican problem da mi pojasni kakva su mu desavanja i da li je imao problema sa tim , i da li treba da sacekam jos malo da prodje vremene posto je proslo tek 7 dana od vadjenja drena ..hvala unapred
 

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
Ljudi posto sam ja pomalo lud i ne stajem u nekim svojim zamislima otisao sam predaleko sto se tice pneumotraxa i svega vezano za maru i plucnu maramicu
ukratko saznao sam sledece :
Upravo su kanabinoli kanabisa ti koji će pomoći da se sve vrati u normalno stanje. Batali svu hemiju koju prepisuju lekari. Oni ne umeju da leče. Da umeju ne bi ljudi umirali od bolesti... umirali bi od starosti. Bilo bi idealno da napraviš RSO ukoliko si u mogućnosti ili bar tinkturu - isti recept kao RS ali bez dodavanja solventa (bez kuvanja), već sve to isto u hladno ceđenom maslinovom ulju (pomešaš cvetove i ulje i dreniraš dok ti ruka ne otpadne, pa procediš) koje će pokupiti thc/cbd iz cvetova. U celoj priči je, dakle, bitno uneti kanabinole kanabisa. Tinktura je čak možda najprirodniji način. U svakom slučaju nargilu bih preporučio pre lule, ako već razmišljaš o pušenju. Improvizuj, samo batali svu hemiju i koriguj ishranu na što više alkalne hrane a što manje kuvane. Meso da ni ne spominjem. Natrijum askorbat bi ti takođe bio od velike pomoći i lako možeš sam da ga napraviš. Proguglaj malo o tome...
Pušenje Marihuane nargilama ili na lulu nikako ne može da škodi. Govorim ti iz ličnog iskustva. Naprotiv, vrlo je lekovito.


Sto znaci da sam ja sada dobio vise misljenja ...
Mnogi od vas su mi pisali DIM JE DIM sto to da radis sebi ,neki su mi govorili da uzmem vaporizatore sto i on sam rece da je dobro ali je prekupo da bi se uradio onaj pravi rad 100 do 400 eura sve zavisi koliko je dugo pusite..
covek vec godinama leci ljude sa marom i kaze da je vec imao slucajeva pneumotraxa gde su ljudi pusili ulje ili cvet na nargilu i obnavljali svoju plucnu maramicu ..zelim da cujem jos vasim misljenja i sta mislite na dodan tekst sa moje strane...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pomalo je nepismen, jer je kanabinol samo jedan od kanabinoida.
Onima koji su toliko samouvjereni u svojim tvrdnjama, a nisu u stanju provjeriti jesu li uopće točno rekli ili napisali svaku svoju riječ ne vjerujem (pritom ne mislim na gramatičke pogreške).
Pušenje je štetno, bez obzira dali je dim ohlađen i to je moja zadnja. Ohlađen dim je manje štetan, s time se jedino mogu složiti. Kažu da su koristi od pušenja kanabisa daleko veće od štete. S time se također mogu složiti.
 

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
Da li se slazes sa njim u zdrastvenom smislu da mogu posle pucanja plucne maramice pusiti na nargilu ?
i da li ce mi ona pomoci u obnovi ...
 

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
idem gandzi dici spomenik bem ti zivot 8 godina pusenja i sad cao zdravo pravi ulja kolace bem ti ulja i kolace ......(i to treba kolicina i strah da necu zavrsiti na robiji)
kad ja ne mogu uz kafu sesti i svariti bux ...
hvala momci na svemu bili ste fer i korektni i ponajvise iskreni..uzivajte dok mozete ,jer ne znate sta ce bude sutra..poz svako dobro..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nisam nikada koristio nargilu, tako da se nebih upuštao u rasprave oko korištenja iste. Onako, zdravorazumski, pošto vidim da se neki ugljen za nargilu prodaje, kontam da između tog ugljena i vutre postoji neka barijera, jer udisanje dima od ugljena je ipak nešto što nitko normalan nebi napravio. Dakle, nekom logikom, nargila bi trebala biti naj bliža vaporizeru, odnosno neka vrsta low tech vaporizera, ako baš hoćeš ;)
Bong je drugačija sprava i njega sam koristio, te ga nebih nekome sa oštećenom plučnom maramicom preporučio.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Toliko toga bi vam napisao ali sam na poslu trenutno, na hitnoj radim. Onak čisto da se nabrzaka osvrnem a kasnije cu detaljno. Pluća kao organ ne bole, boli maramica ..odnosno vezivno tkivo tj sve okolo pluca, tj ukoliko je prvi PN prsni kos bude rasturen prilikom dreniranja i infiltracija je neupitna pogotovo ukoliko je nekoliko puta ponavljan. PN uzrokuje bula. Bula je sitni balončić ispod maramice na plućima koji pucanjem uzrokuje prodor zraka i dovodi do promjene tlaka ,odnosno drapanja maramice koliko se marama podere toliki je PN.
Imal sam ih ,7 kom...i operiran sam i lijevo o desno i opet nakon op ista stvar. Pušio ili ne pušio, sudbina je takva da je taj defekt ne owisi diretkno o tom faktoru. Nije dobro pušiti nikako ali nije uzork. Napravi CT prsnog kosa,i znat ćeš na čem si. Meni su preporučili transpl. pluća...s obzirom na stanje pluća, i provjeri alfa 1 antitripsin ukoliko je on u pitanju da se riješiti.. uh pisali bi ali pacijenti me čekaju... ;)