Pneumotorax

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Eo pozdrav drugovi,

da podijelim svoju priču s vama koja i nije baš bajna ali držim do toga da me naš univerzalni lijek održo na pravom putu što se tiče psihe a i samog organiznma.

Naime ja mučim muku sa pneumotaksom , zadnje 4 godine - 8 puta su me krpali što od direktnih pneumotoraksa što od sporednih koji su nastali sa strane sasvim slučajno ,pod nikakvim naporima itd...

Ukratko da objasnim što znači ta bolest koja zapravo nije klasificirana kao bolest već kao defekt...jer naime ljek ne postoji ( tek kad mi maramica pukne,plucno krilo skolabira tek onda mogu kiruškim putem da skrpaju odnosno dreniraju...

2X su me kirškim putem otvarali i rucno krpali ali eto nakon njihovih tvrdnji trebo sam bit zdrav ali eto...priča se i dalje nastavlja.


Pneumotoraks je zračni džep između dva sloja pleure, a može nastati iz razloga koji je nemoguće otkriti.
Takav pneumotoraks liječnici nazivaju spontani pneumotoraks---> Takvi mene muče

Jednostavni spontani pneumotoraks je obično uzrokovan puknućem malog oslabjelog područja pluća (bula kojih ja imam naime preko 100 po cijelim plucima).

Stanje je najčešće kod visokih ljudi u dobi ispod 40 godina.

Većina incidenata jednostavnog spontanog pneumotoraksa nije izazvana fizičkim naporom. Neki se pojave za vrijeme ronjenja ili leta na velikim visinama, očito zbog promjena tlaka u plućima gdje dolazi do pucanja bula (bula -mali balončići na plucima)

Naime tokom boravka u bolnici cijelo vrijeme sam se dimio i mogu reci da sve lakše podnio jer me je prije svega manje bolilo ( nosil sam sa sobom aparat na negativni tlak koji je bio skopčan na dren a dren je bil u meni lol )

Ako je iko ikad ovjde bil dreniran znat ce o cem govorim...

I psiha je ostala čitava što je zapravo i najbitnije, jer vjerujte mi nije nimalno lijepo,dugotrajno je i kod mene je nažalost bilo usporeno kaj se tice oporavka.

Uspjel sam odgurat to neznam jel tko imao sličnih iskustava no naš lijek mi je definitivno pomogao.

Psihički i fizički...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Turf.

Gagiba

Aktivan Član
Brate, bio si putujući bong!!! :D

Nosio sam ja vakumsku drenažu u desnom plućnom krilu al nisam smeo da dimim, frka mi bilo da ne izađe dim u onu flašu, ne bi mogao nikako da ga objasnim!! ;)

Nadam se da ćeš sanirati te probleme. Moj jako dobar ortak se rešio napada astme koristeći marihuanu. (Preventivno i sad bije svaki dan iako nije imao napad 10 godina :vb_kez: ). Znam da je to kod tebe nešto posve drugačije ali svakako ti želim da se što pre sanirara situacija i da se rešiš tih neprijatnosti!
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Haha kako udje tako i izadje ,da izlazio je dim van ali dok sam se ja odvuko na odjel on je odavno vani bil...

Valjda ce prestat ,jednom XD Astmu,ibronhitis sam uspel rijesit prije par godina XD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.