Poèeo sam graditi grow box!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Evo prvi problem ako se to tako može nazvati. Listovi na biljci su se digli. Ovako:

E sad dali je to zbog prejakog ventilatora ili zbog slabog svjetla?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Bloodspiller je napisao(la):
Evo prvi problem ako se to tako može nazvati. Listovi na biljci su se digli. E sad dali je to zbog prejakog ventilatora ili zbog slabog svjetla?

Imao sam sluèaj ali nisam skontal zbog èega to radi, od ventilatora ti nije. (moja je bila pod suncem)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Inq je napisao(la):
DA da... To je Zivina sijalica i ona bi trebalo da na 175W ima oko 8000 lumena (valjda) pa ti vidi koliko ima ta od 160...

@ Baphomet
Ej secas se onog orange bud-a ?
Treba da stavim prvih par nedelja neko osvetljenje dok ne uzmem HPS pa te pitam:
Da li Zivine sijalice trebaju prigusnicu, starter i na koje grlo idu, obicno grlo E27 ?
Znam da nemaju dobar spektar ali da li je bolji za cvetanje ili vegetativni rast ?

Na forumu sam nasao da je bolji za vegetaciju i da sijalice od 150W ne trebaju dodatnu a da one preko trebaju a drugar mi je rekao sve obrnuto a na nekom sajtu sam citao polu obrnuto... Sve u svemu zbunjen sam!!!

Posto si koristio zivine sijalice prosvetli me (ne sijalicom) vec svojim znanjem :D

E da i koliko kostaju zivine sijalice (u evrima)
Hvala unapred na odgovoru
-da isto ti treba prigušnica,štarter ja nisam trebao kod 125W a grlo je E27.Možda i treba štarter za one malo jaèe,neznam.
-što se tièe barvnog spektra je bliže za vegetativnu fazu kao za fazu cvatanja.Boja je zeleno plava ali crvenog spektra skoro nema.
http://www.lamptech.co.uk/Images/Spectra/SPD MB.jpg
-koliko koštaju ti nemogu reèi jer sam ih imao kod kuèe.

A što se tièe mog iskustva sa njima ti mogu reèi da jako griju i biljke se ti previše izdužiju.
Ja sam ih imao 4 i grijale su isto kao sad sa 400W HPS sijalicu koju koristim.
Ove sijalice imam umjesto štetnih za prvih sedam dana kad radim klonove a poslije pod HPS.

lp
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
@ Baphomet
Tnx... I meni trebaju za prvih nedelju dana... Poz

@ Bloodspiller

Meni su biljke podizali tako listove kada im je bilo previse vrucina ili kada su imale premalo svetla... Odnosno los spektar... Ali sve u svemu mislim da to nije nista strashno. Probaj da im ugasis svetlo bar 2h dnevno, odmah ce ih spustiti...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Da,da previse je toplo i verovatno je vlaznost vazduha mala pa bi pored jos jednog ventilatora za svez vazduh(sto si uradio) bilo dobro da u box stavis neku posudu sa vodom,najbolje su tacne,tanjiri ili slichno posto imaju vecu povrsinu za isparavanje vode :wink: