Poèeo sam graditi grow box!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Evo poèeo sam raditi grow box kako i sam naslov govori. Naime radi se o mom sobnom ormaru koji nije pretjerano velik ali bit æe dobar. Koristim sijalicu za uliènu rasvjetu od 160w. Znam da je slaba ali ovo je više kao neki test da vidim dali je moguæe da biljka uspije pod ovakvim uvjetima. U svom prvom boxu koristio sam istu sijalicu za uliènu rasvjetu samo što je bila od 400w i biljka je sasvim dobro uspjela samo što je bila muška tako da nisam imao sreæe. Ovo mi je drugi put da uzgajam indoor i nadam se da da æe biljka doæ do neke faze i da bi trebala izbaciti nešto plodova, bit æu sretan ako da bilo šta pošto nemam dovoljno dobre uvjete!

Evo i slike:
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Od toga ti nece biti puno koristi uzmi hps 400 w i cooltube to ti je "mali" trosak a ormar ce biti full krcat i zetvica svakih par mjeseci tako sam i ja improvizirao ali se nisam usrecio zapni par tjedana kopaj kanale preprodavaj coca colu na plazi...skupit ces stotinjak eura i kupi cool tube t s njom si rjesio i ventilaciju i svijetlo i uzivaj....
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma otom potom. Samo da ovo proðe par tjedana da mi stara ne sere jer mi je poèela srat da previše uzgajam pa lako odem kupit HPS lampu ako uopæe naletim na tu rasvjetu u Rijeci! Uostalom mislim ugradit još jednu ovakvu lampu od 160w to je 320w i to je približno onoj prvoj lampi koju sam imao i dosta dobro je zadovoljavala moje uvjete. Jedino što je pretjerano grijala, ono nije bilo podnošljivo!
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
bas sam se slatko nasmijao ..reci mami da je bolje kupiti pravu rasvjetu nego zapaliti kucu... pa mozda i podjelite troskove takode je i ubjedi da je jeftinije saditi nego kupovati na ulici i jos dobiti robiju...
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Evo lijepo sam ubacio još jednu lampu. Sad sve skupa ima 320w. Mislim da bi to trebalo biti približno dosta. Zna li netko koliko lumena ima 1w ovakve sijalice. Dali se lumeni raèunaju kao kod neonke ili kao kod hps lampe?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Reci kako se toèno zove lampa koju koristiš pa možemo potražiti literaturu o njoj na netu, svaka vrsta lampe isijava razlièitu kolièinu lumena uz istu snagu.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
skuplaj novac odmah za ph metar ili listièe-btw ja sam dans bijo u trgovini sa merilnom tehnikom
komplet listièa za merjenje ph zemlje je manje od 3eura
obièni ph listièi takodje 100kom -3,5eura

ovakav imam ja -koji je oko 100eura i bas je za merenje
ph zemljista.pored ide i dodatna elektroda i tekuèina za kalibriranje...


takodje probaj odmah naèi neku jeftiniju vremesnku stanicu ili hygro +termometar...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
þrgovine poduzeca koje nabavljaju laboratorijsku opremu :wink: uvek najbolje,prilièno jeftine
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vremensku stanicu kupiš najeftinije u velikim robnim kuèama-kad je neki popust ili trgovinama sa mesanom elektrotehniènom opremom-bolje založene
sve zavisi koliko ces se sanci i imas novaca.

precizan mali hygrometar je oko 3-4 eura-onaj analogni-toliko i termometar

za 10/15 eura se može naci digitalni higro-termometar..
vi u Srbiji imate Kineze-tamo bi moralo toga imati jeftino ali radi :wink:
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ej ja sam raèunao da ova sijalicaa ima lumene kao i neonka 39 po watu. Tako bi recimo ovo imalo snagu od nekih 12480 lumena.
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
To ti je "High Pressure Mercury Vapor lamp" sijalica za uliènu rasvijetu i mogu ti reèi da imam ja 4 koje sam dobijo na poèetku ali jih poslije nisam koristijo jer nemaju spektar(*K)koji nama treba.
Mislim da mora bit negdije tu na forumu tema "Osram HQA"
koju sam tad otvorijo,ali moguèe je da se izgubila kad smo imali problem na vutri.
Uglavnom biljke èe rasti ali mnogo slabije kao kod hps sijalice.
A ti odluèi šta misliš da je najbolje za tvoje bebe;)
lp
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
DA da... To je Zivina sijalica i ona bi trebalo da na 175W ima oko 8000 lumena (valjda) pa ti vidi koliko ima ta od 160...

@ Baphomet
Ej secas se onog orange bud-a ?
Treba da stavim prvih par nedelja neko osvetljenje dok ne uzmem HPS pa te pitam:
Da li Zivine sijalice trebaju prigusnicu, starter i na koje grlo idu, obicno grlo E27 ?
Znam da nemaju dobar spektar ali da li je bolji za cvetanje ili vegetativni rast ?

Na forumu sam nasao da je bolji za vegetaciju i da sijalice od 150W ne trebaju dodatnu a da one preko trebaju a drugar mi je rekao sve obrnuto a na nekom sajtu sam citao polu obrnuto... Sve u svemu zbunjen sam!!!

Posto si koristio zivine sijalice prosvetli me (ne sijalicom) vec svojim znanjem :D

E da i koliko kostaju zivine sijalice (u evrima)
Hvala unapred na odgovoru
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Malo unaprijeðenje! :wink:
Stavio sam kompjuterski ventilator da baca zrak van. Treba mi još jedan moram ga nabavit. I stavio sam ventilator koji je dosta jak i buèan. Neznam kako da to riješim..

 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Dobro je ali te kabele stavi gdje nece smetati i gdje nece kapnut voda...ako hoces prigusiti zvuk ventilatora stavi izmedu njega i drva neku elasticnu gumu...ili ga vezi tregerima ..
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma koliko glup moram bit da mi voda kapne na kabel? A i da kapne nigdje ne vire žice tako da ne vjerujem da æe šta bit...