početak growa, help

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
postepeno veliku lampu podizat kako ide biljka, a odozgo sa velike šipke objesit jedan kabel i na njega grla za male štedne svako 40-50cm po sredini boxa
tako da bi velika lampa odozgo svijetlila, a ove 2ili 3 po sredini biljaka
lampe bi stavio neke manje od recimo 18w, takve sam danas našao
oće to bit dosta ili?
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
pnda bolje philips tornado 23w ima ih i za veg i za cvijetanje (865 i 827) svaka baca oko 1500 lumena

...pevec
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
reko ja na pocetku brate nije da se pravim pametan al ubaci ti lepo jos jedno 4 stedne cak mozes i vise i cak mozes kombinaciju malo 2700k i malo 6500k tu envirolite odgore naravno a ove ispod vrha bilke tj. nize negde na polovini kad je biljka u punoj visini .. envirolite ima lumena al nema vervatno jacinu koja bi svetlost pobacala na sve strane biljke ,, obavezno kombinuj sa jos par stednih i nece biti problema
negde procitao da su stedne dobre al ne na daljinu ... imas dobar prosto iskoristi ga brate... to ce najverovtnije biti dosta svetla al ne i davoljno.. sa tom jednom sijalicom.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
uzet ću 827 za cvijetanje jer za vegetaciju mi netreba puno svijeta, neću ih dugo u vegetaciji, možda 2-3 tjedna
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nije vazno kolko ces u vegetaciji drzati nego biljki je potrebno i tog spektra bice bolje veruj mi brate
uzmi bar dve plavog spektra puno ce pomoci da se ja pitam ja bi mozda i vise uzeo plavog sa tom enviro i naravno jos bi dodao crvenog al to sam ja ....
ma skontaces vremenom samo furaj...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
znaći kažeš uzet 2 x 865 i 2 x 827 po 23w u peveca
ili ako nebude baš te onda bilokakve plavog i crvenog spektra

samo reci na koje visine bi stavio njih 4 da stoje?
na različite ili po sredini

pošto je buđet zaključan još 2-3 tjedna dok s ne prikupe dodatna sredstva, hoče li biti ikakvih problema bez štednih plavog spektra za vrijeme vegetacije?

ja bi tamo kad se prebaci na 12/12, nakon 3 tjedna stavio još te 4 da osvjetljavaju sve

otvaram novu temu s dnevnikom, ali možete i tu odgovarati na dosadašnja pitanja
thx


Dnevnik :: #1 - Lemon Skunk [indoor]
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa te plavog spektra stavis kod dna(iznad saksije) u pocetku posto ce biljka biti mala i u vegetaciji, a crvenog iznad plavih al ne pola metra :) posto imas i envirolite.
mada mozes i sve cetiri u istu vsini pa ih onad dizez po potrebi namesti tako da mozes visinu menjati nemoj fixirati ... al za pocetak obavezno plevi spektar nize...
ja bi te cetiri stavio iznad biljke al tako da ostane mesta i za envirolite milim da svetlost slobodno dopada sa nje... do biljke.. pa kasnije naprimer stavis od saksije na jedno 30cm sa jedne strane plavag spektra a sa druge crvenog i onda jos u visinu 30cm isto tako stavis te stedne al obrnuto stim da odgore imas jos envirolite ..
neznam dal si me razumeo?
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
cfl lampe brdo gube na daljinu

i glavna fora kod njih je da ih držiš što bliže (normalno ne da ih doslovce diraju )

nemoj ništa fixirati i nemoj da budu dalje od 10 cm od biljaka

vjeruj mi probavo sam i probavo, tad sam svatio

i skonto zašto je npr. scrog izmišljen
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Stvarno ambiciozan i lijep projekt.
Cestitam, bravo!

Samo bih ti preporucio da razmislis ipak o rasvjeti od 400W.
Barem kupi propaljivac i prigusnicu koja podnosi 400W, pa lako za pocetak userafis 250W zarulju.
Ja imam 400W jer su mi isto ovdje preporucili tu snagu i zaista sam zadovoljan.