početak growa, help

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
evo popis stvari koje bi kupio, box imam oko 0.6x0.6 visine 1,5m, ventove od kompova, reflektirajući lim imam za stavit iznad sijelice,timer imam, i što mi je još potrebno?


ŽARULJA SYLVANIA SHP-T 250 W HPS - 170,00 kn
LEMON SKUNK - 270,00 kn
REFLEKTIRAJUCE PLATNO CRNO / BIJELO - 20,00 kn
PH - VLAGOMETER - 100,00 kn

Sve zajedno: 560,00

hvala

P.S. mogu li s ovom sijalicom lemon skunk držat 6 tjedana na 12/12 i 3 tjedna na 18/6 ili trebam štedne za početak
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
1. jel imaš armaturu za tu lampu (prigušnica, propaljivač)
2. ako je ph-vlagometar analogni, baci ga odma, nije ni zaqrac
3. koliko ventova imaš i koliko su protočni ?
4. valjda ih prvo držiš na 18/6 pa na 12/12, da možeš, ne trebaš štedne

fali ti:
- termometar
- hygrometar
- pitari
- zemlja
- prskalica
- gnojivo za vegu i cvjetanje
- neka mjerica da znaš koliko vode ulivaš

vjerovatno sam zaboravio nešto pa me nadopunite ...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
zemlje će bit :), prvo ću stavit 3 tjedna ili 4 na 24/0, zabisi koliko će narast,
sativa 60% indica 40% lemon skunk, mogo bi je oko 40-50cm pustit i onda tjedan 18/6 ili odma 12/12 5-6 tjedana

mislim da je vlagometar analogni, jbg zajeb, ali poslužit će

pitare naravno se ima, mjericu za vodu će se imat, nego koliko bi preporučili za ovaj skunk zaljevanja dnevno

prigušivać i starter će se kupit u nekom local shopu, pa usput dat da spoje, prigušivać i starter će stat u odvojenom djelu boxa, skupa s komp napajanjem na koje će bit spojeni ventovi od cerkulacije zraka, cool tube kasnije ako bude potreban

mislim da ništa nisam izostavio kao ni ti :)

pozz,thx

P.S. jedino je frx za dobar box sad nać, pošto ne fali love vjerojatno će se custom naručit box po mjerama
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Gaucho je napisao(la):
Sve zajedno: 560,00



Aha...
Samo ti lampa tolko dodje sa starterom i prigusnicom...

treba ti masu drugih stvari, i jos ak ces custom box narucivat jbt nadam se da radis negdje na managerskom ugovoru :vb_kez:

Radije si uzmi alat i neki materijal tipa drvo i sperploce il nekaj tak (knauf) pa si napravi box kako ga sam zamisljas, nije tesko ak imas alat..

Ugl zelim reci da si malo fulo u procjeni, sve to dodje vishe para.. i bolje dat vise para zza dobru opermu nego manje (sto na kraju opet dodje puno) za loshiju

al snaci ces se vec :D
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
promjena narudžbe je bila, jutros sam se ćuo s ovim s *********** pa mi je on predložio što kako, i od njega će doć pošiljka 1450kn + našo sam nakon cijelog jutra traženja i odlaženja okolo po stolarijama jednog lika koji prodaje 5 ormara jednokrilnih, 150kn komad, jer mu treba šta brže da riješi, inaće cijene ormara su od 1300-1800, tuda negdje, i još u ovih jewdnih moraš ćekat 2 mjeseca.

znaći ovako nešto je sad narudžba:
REFLEKTIRAJUCE PLATNO CRNO / BIJELO 3kom 20,00kn = 60,00
PH - VLAGOMETER - 100,00 kn
STARTER BOX GNOJIVA - 333,00 kn
LAMPA ENVIROLITE 200 W DUAL - 550,00 kn
REFLEKTOR LONG GLOSS - 120,00 kn
LEMON SKUNK - 270,00 kn
Sve zajedno: 1.433,00

+ 150 kn ormar, zemlja, mjerice, kabel i ostala sranja oko 200-300 kn, znaći

ukupno 2000kn u startu za sve novo i provjereno

u box 5 biljaka ide, kaže lik da oko 20g računam da izađe suhog po biljci.

šta bi vi još ubacili, meni izgleda ovo da je dosta za start, drugi grow samo uvalit opet sjemenjke i nova zemlja

kako da mutim zemlju, standard mix ili što, jer nisam vidio koja gnjojiva točno dolaze, pa možda dosta ide s njima
thx

P.S.: Uzeo sam štednu jer mi je on predložio, lakše za toplinu i dobra je za sve
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ambiciozno, nema sta... pretpostavljam ovo ti je prvi grow?

-ako da, mislim da si trebao krenuti malo lakse i eksperimentirati prvo. ovako, ako nesta ne napravis kako netreba ode u qrac 5 biljoza a vjerovatno i tvoja volja... ipak, ukoliko se stvarno potrudis i napravis kako spada, sigurno ce ti se isplatit. Drzim ti fige i jedva cekam update

:b_woot:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja bih ti onda posto si se odlucio krenut kak spada preporucio jos lumena, dakle jos lampi.. kad je bal nek je maskenbal :D
Barem za cvjetanje sa crvenim spektrom neke od manje wata
ova je ok za vegetaciju i cvjetanje, al kad dodje do cvjetanja mozes ubacit jos lumena crvenog spektra da ti iz biljke izraste jos vise grama :D


iako i ovo sto imas je sasvim respektabilno...
dobro si se opremio, sad jos "samo" uzgojit hehe


gl hf
:thumb:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok stedne al hps ona nece zameniti....
ja bi ti preporucio pored te envirolite da uzmes jos dve od 60w
i tro bar jednu plavog spektra koja ce ti koristiti u vegetaciji sad samo ja nemam pojma koje su to stedne al stoner jestalno o tome pricao ,, i naravno skucas neki reflektor ze nje pa bi to trebalo biti ok...
i onda imas pravi cfl grov tako da nema beda sa toliko svetla....
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
sutra se ide po ormar i montaža je djelomična sutra, a ostalo idući tjedan
nisam uspio danas pronać timer dnevni nego samo tjedni, pa ću ćekat dok ne dođe dnevni, ali računam da prva 3-4 tjedna ionako će bit 24/0 sa ovom 200W lampom

za sada sam premašio buđet lagano, ali ok, ove lampe dodatne za vegetaciju nemislim još uzimat, možda next grow,
ali ako nije problem napišite koje i koliko lampa bi dodatno na ovu od 200w preporučili,
jer u toliko vremena do cvjetanja se da skupit neka lova da ostale stvari.

venta za sad idu 2 bez ikakvih filtera, jer smrad nije problem, jedan vent out drugi in, oni od kompa, a unutra u box i ide staro komp napajanje za pokretat ventove, jer oni dosta često na normalne pretvarače izgore, samo još trebam nać shemu gdje je koja voltaža, ali to nije problem, stavit ću ih na ~6V oba tako da ne pregore i da lagano struji zrak
mislim da za hlađenje i nije neki problem, i sami znate kakvi znaju biti stanovi studentski, još mislim da će i temp bit ok ili će ćak trebat komp napajanje premjestit da lagano podgrijava, ali otom potom.

sad se baziram na odgovore koji će biti potrebni blizu, a to je kakav mix zemlje za start i šta od onog gnjojiva za start, iako mislim da će bit neka uputstva u tom packu.

znaći šta se tiće lampi ide normalno 200w štedna i po vašoj preporuci uzet će se neka kad dođe vrijeme cvijetanja i šibnut če se obe na 12/12
mislim da bi to bilo to
thx

P.S. reko je slovenac da je ova dual najbolja šta se tiče toga, da se s njom da ćudo odradit; ljepo je nekad i direkt popričat s nekim ko ima iskustva
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
evo ormar došlepali, slomili se ko **********e, kupili jednokrilni ormar, a dobili dvokrilni duplo veći
širina 76cm
dubina 54cm
visina: 190cm

unutra je gore jedna pregrada, donju nismo ni stavili da bude veće mista (visine)
od dna do one cijevi na kojoj će visit lampa ima 155cm
ako se oduzme visina pitara, pa gore do recimo lampe ima 120cm i to je ko neka max visina

znači vegetacija do nekih 40-50cm max pošto je 60% sativa, računam da će ić do 100-120 cm na kraju cvijetanja

u boxu ima mjesta točno za vaze 25x25cm i to 6 vaza, ali mislim da će ići valjkaste vaze pošto smo malo švrljali po gradu i nema baš četvrtastih

zemlja ide neka za cvijeće, nisam još kupio pa neznam detalje, ugl. piše 6-8 ph kiselost i rekla je žena da je to za direktno sađenje, još ću stavit 15% vermikulit i 15% perlit ravnomjerno po vazi

slike od ormara složenog postam kroz par dana, i to će biti zadnje, onda ide dnevnik sadnje i svega od starta
ugl neki rok završetka prvog growa je za 4+8 tjedana od sad, tj. oko 10.04.
pozz i hvala za help
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
aj bas me veseli sto netko roka taj lemon skunk jel sam si i ja to kupio i taman stavio klicu u saksiju pa cekam da izadje....
takodjer sam se dvoumio izmedju cfl-a dual i kompleta od plave i crvene s hidroponike (razlika 5okna) a vak ipak imas dvje lampe...
ugl bas me veseli sto ces ga rokatt
s sveseljem pratim ovaj dnevnik!!!
sam udri!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
u prelepo sad pamet u glavu i sve lepo uredno sloziti da nema problema joj da je meni jedan takav pa da me vidi svet :)
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
pih, ormarcina... mozes i malog jamajkanca stavit u box da ti 24/0 cuva biljoze... jedva cekam updejt

p.s. slomij nogu :hehe:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma zasto svi oceda piche do jaja
ma batali malo sa tim u urama
ebem su sisu daj barem malo odmora
bilo chemu:crash:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Kako ces rjesit Ventilaciju?koliko ja vidim jedina ti je solucija busit ormar pa onda PC ventove stavit ili nesto drugo probat....Ako nemas problema da neko od ukucana zna onda slobodno po danu drzi otvoren ormar 10min da svejzeg zraka udje biljozama :DHoces stavljat Reflektore ?to ti daje barem 10% ako ne i vise svetla,a cim ga je vise to je bolje...Jesi razmisljao da prefarbas unutrasnju stranu ormara u bijelo ili mozda stavis onu reflektirajucu "krpu" za aute kakvu je koristio laid na pc growu...Sta ces poduzet po pitanju mirisa?Napravit neki filter,ili kupit or Ne smeta miris :D?dok zbrojis svu cijenu nece bit ispod 800-900kn.....I daj kupi neku dobru zemlju nemoj na tome stedit....napravi mix imas na forumu kolko cega stavljat i kako :DRespect:chef2::chef2::hotpants::b_hop::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
vidim da nis pričita sve šta se poviše pisalo, piše ti i koja zamlja ide i reflektor kupljen original za žarulju, miris nije problem, napajanje uze danas od kompa, sad treban nač neku šemu, jer kad ga se spoji na struju onda nije odma upaljen, treba neke žice spojit da se pokrene, bit će 2 mala venta, ili 1 za ulaz zraka sa stražnje strane ormara, pošto toplina neće bit problem pa netreba velike ventove stavljat, a unutar svega će bit jedan malo veći vant koji će se vrtit, i puhat u biljke da ne budu jadne i da se obise, da malo strukturu čvršču imaju
obloga oko ormara ide prava, naručena s *********** dovoljno kvadrata
zemlja ide neka najbolja šta smo našli za direktno sađenje 15% verma i 15% perlit; pisa san ovo već
danas se ide zemlju i sve ostalo kupit, a sutra dolazi ovo pošton, tako da ili sutra ili subota je sve spremno, u funkciji i sadi se
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
obzirom na lampu koju imaš bolje bi iskoristio sjeme da napraviš mrežu i vučeš biljku po horizontali

jer lemon skunk ima pošten stretch a envirolite nema neku penetraciju da pokrije donje dijelove biljke.
dobićeš razvijen top a sve ispod njega će ti bit žgoljavo.

nemoj mislit da pametujem al šteta sjemena...20 g po biljci sumnjam da će envirolite tako lako izvuć bez pomoćnih lampi, pogotovo ako nabiješ 5 komada u 70x60...bolje daj svim djelovima biljke jednako svjetla... kad se biljka izležava na mreži, ne troši toliko energiju na stabljiku nego tjera elemente u cvjetove. uštedićeš sjeme a imaćeš isti rezultat
ja radim scrog sa 250w hps i ne bi više od 2 biljke na toj površini...al ti kak oš
inače fino si se spremio
sretno