Početnički grow box, koliki i kakav?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Pozdrav svima,

Želim napraviti Rick Simpsonovo ulje, da bi pomogao članu obitelji u borbi s karcinomom i tako sam se odlučio na vastiti uzgoj.
Čitam već preko tjedan dana sve moguće teme na forumu, ali stalno mi se pojavljuje puno podpitanja. Mislim naručiti sjeme iz Aliena, Auroru Indicu i/ili White Widow ali oni ne rade do 03. 01. tako da svaki dan učim, učim .... čitajući teme

Koliki mi box treba za 10 biljaka (procjenjujem da bi od tih 10 prinos bio dostatan za izradu ulja)? Jel dosta š-d-v 1x1x2 m?

Znam da je ispuh ventilacija must, treba li i neka upuh ventilacija ili je dovoljno samo otovoriti povremeno box ? Išao bi na 400 W HPS ako bi mi ovaj box bio dovoljno velik? Pokaušavam otvoriti DIY sekciju za izradu boxa ali mi ne otvara. Može neki link, ili da jednostavno kupim gotov box (iako nisam baš pri novcu)

Da li da dva strain-a ili da idem na jedan (kažu da je ulje bolje od više )?, ali opet s obzirom na moje neiskustvo u grow-u i situaciju da nema vremena za pogrešku? (znam da je ovo off topic ali to su mi pitanja koja mi se vrte u glavi kod samog početka)

Box ne moram skrivati unutar stana, ali što je s mirisom, da li će filter to neutralizirati ? Kad otvorim prozor od sobe da znatiželjni susjedi ne namiriše ?

Hvala na savjetima. Nadam se da ću uz vašu pomoć uspjeti.
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Evo jedan prijateljski savjet.

Znam da je karcinom bolest u kojoj je vrijeme bitno, ako ne i najbitniji faktor. Isto tako moraš biti svjestan da uzgoj 10 biljaka nije lak posao, tj. nitko do sada nije toliku količinu

imao u indooru. Za 10 biljaka bi morao imati prostor cca, 3 m2 minimum, i potrebne su ti bar 4 lampi od 400 w.

Moj prijateljski prijedlog ti je ispod jedne lampe od 400 w staviti 2-3 ženke ( na taj način ćeš dobiti cca. 30 ml ulja iliti 1/3 od potrebnih 90 ml ). Zatim u 5. mjesecu posadi outdoor ali automatike i to

koliko god hoćeš :), samo se pazi. Znaci u 9. mjesecu već imaš 2 turu ulja.

Eto to je samo moj prijedlog....pozdrav i sretno
 
11.12.2013
37
13
0
Evo mozes i ovako...u bok tih dimenzija ja bih uzeo lampu od 600w i stavio bijku u malo vece pitare ,i tu bi stavio cetiri biljke ,maksimalno pet...uzmes carbon.filter i nema sta da se oseti,bilo kakav miris...ali opet sve zavisi da li ces napraviti neki Lst,scrog,sog itd...
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Hvala na odgovorima. Ako sam doboro shvatio što sam pročitao je li SOG kada se biljka potiče na cvatnju vrlo rano, nako npr dva tjedna vegetacije i time se štedi na prostoru, pa bi mogao ubaciti barem 6 biljaka? Koliko bi biljaka išlo na prostor od 1 do 1,5 m2 ako se ide na SOG i je li onda bolje ići na 600W?
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
evo sad sam malo guglao i prema textu sa howtogrowmarijuana.com ispada da bi mogao nagurati 9 biljaka na taj prostor, a i ispada da je za rookie kao što sam ja baš SOG i najbolji pristup, a i da je brže berba
Here is a simple step by step guide:
  • Germinate weed seeds or take your cuttings to make marijuana clones;
  • Grow them on under 18-24 hours light until they have reached approximately 10-12 inches in height (25-30cm);
  • Plant them out at around 1 plant per square foot (30cm X 30cm) and switch the lighting to 12/12 to instigate marijuana flowering;
  • When a dense canopy of buds has formed trim any branches beneath it and use for clones;
  • Harvest when ready.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
Sa SOG metodom, pokusavaš dobiti single cola ili biljke sa jednim masivnim vrhom, koja nije razgranata u širinu. Popunjava se maksimalno prostor, te biljke uglavnom rastu na 12/12 od sjemena ili puno bolje od klona.

Sog metoda je super i brza...samo u tvom slucaju, ako ti vrijeme igra ulogu, ja bi radije neke auto sorte pod jako svjetlo te LST trening

recimo za taj prostor, ako financije nisu problem...ja bi stavio jako osvjetljenje i auto sorte..recimo 2x 400w u cool tube ili 1x 600w bez
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ajmo ovako, jel mogu dakle u 1 ili 1.5 m2 staviti 9 biljaka sa 400 w (1m) ili 600W (1.5). Našao sam northern lights od sensi-a i ići na SOG bez puno "pipkanja" jer nemam pojma o topingu, LST i tome što pišete i što više budem eksperimentirao veće su šanse da zeznem. Auto flowering sorte nisam našao pod medical strains, a northern lights je 90% indica, niska, kraći cvat
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ok, hvala PowerSeed već sam bio lud od istraživanja, ono taman mislim da sam posložio šta trebam i kako pa vidim da ili nisam gledao dobar i pogodan strain i sl. , krećem u nabavku....
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Sjemenke su stigle u roku 4 dana od kada su poslali. Svaka cast Alienu. Dimenzije boxa za 9 biljaka smo definirali, ali sad me interesira kolike posude uzeti (litre, centimetri) i da li da odmah stavim u jednu posudu ili treba raditi presađivanje iz manjih u veće? Što se tiče zemlje držati ću se preporuka s foruma. Negdje sam pročitao neko pravilo o veličini posude ali ne mogu to sada naći.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
NIKAKO sve u jednu posudu, kasnije ce biti nepotrebnih komplikacija....svaku semenku u posebnu saksiju, a saksije bar 10l (sto vece to bolje, kanabisov koren voli dubinu), sto vece to bolje


sa srecom, i da bude sve dobro i da se karcinom pobedi !
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
hvala, možda sam se krivo izrazio jasno mi je da mora 1 biljka 1 posuda... Dakle da li je ok ako cijeli uzgoj jedna biljka proživi u istoj 10 lit posudi, možda i većoj ili je bolje prvo da raste u npr 7 lit pa nakon nekog vremena u 15 lit iako nekako mi se čini da je i presađivanje stres za biljku pa se nadam da nije greška ako biljke stavim u posude u kojoj će provesti kompletnu vegetaciju i cvat. Jer tu na forumu sam u savjetniku za indoor uzgoj vidio da se biljku prva stavi u čaše od jogurta pa se kasnije presadi. Uglavnom pravilo je, koliko vidim, što veće to bolje dok god stane u box.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Evo update, box je stigao kupljen je tvornički. Setup je ovakav;

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/12/mhk5.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/585/sj0d.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/11/h1nb.jpg
120x120x200
vent vk100 250m3/h, carbon filter, reflektor 600w sylvania grolux, upuh pasivan
posude cca 13 lit, razmišljam da ipak umjesto 9 stavim 8 komada da pustim malo prostora
mali ventilator za raspuhivanje unutar boxa
zemlja terramagma, pertlit, glinene granule (vidio sam nakanadno da se neki žale na terru, ali ova lijepo miriši i skladištena je i na skladištu i u prodjanom prostoru na zatvorenom).
Testirao sam temperaturu u praznom boxu i u sredini iznad reflektora je 22, na podu 28, 29 , jedino je vlaga niska ali to je pretostavljam jer je box prazan

Imam nekoliko pitanja, pa bi molio pomoć jer sam već previše vremena izgubio.

1) Monitrao sam filter i vent preko jedne grede jer mi je tako manja vibracija na ostatku cijevi boxa (nije da je to jako vibriralo ali kad se dodirne prednja cijev se je osjetilo, a sad ne) Je li u redu pozicija filtera i venta jer sad su cca 5 cm niže nego da su monirani u razini nosača venta ?Pretpostavljam da to ne igra neku ulogu, jer filter i vent su gotovo na samom vrhu i u sredini.
2) Pasivni upuh, prema ovoj konfiguraciji mi je na ljevoj strani jer vent vuče kroz filter i ispuhuje na desno?
3) Da li će po danu smetati ono malo svjetlosti što može ući kroz pasivni upuh? Ako da kako to riješiti?
4) Ispuh je u sobu i mislim puštati svježi zrak iz druge sobe i povremeno otvarati prozor , jel to može proći. Gledao sam odlične dnevnike člana ozrica koji ima skoro isti setup i vidim da je i to unutar neke sobe, znači nede ispuh van...Hoće smetat ako puštam hladni zrak kroz prozor po noći?

5) Ako je sve dobro složeno stavljam sjemenke na klijanje. E sad, kad proklijaju i posadim ih u zemlju (klica prema dolje, cca 1 cm dubine) šta dalje? To nigdje nisam našao. Gdje ih držim da li u boxu pod reflektorom 18/6. Jer u vodiču sa foruma sam pročitao da se tegle pokrije tanjurićem. Ili tek kad probiju van onda u box pod reflektor 18/6?
6) Koliko je udaljenost 600W od proklijalih biljaka, ali i općenito?

Eto molio bih odgvore, čitam forum i tražim ali neke stvari nisam našao i nisu mi jasne npr kao pod 5).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kako god klicu da stavis i semenku blago prekrijes zemljom trebalo bi da biljka izadje, dok ne izadje nema potrebe paliti lampu, dovoljno je da stoji negde na toplom, znaci na bar ~24C, meni obicno stoji u prozorskoj dasci ispod koje je radijator. posude u kojima su semenke mozes pokriti nekim najlonom ali nije neopghodno ako mozes nekom prskalicom pdrzavati vlaznost povrsine dok ne izadju, a to je za par dana, ako ne i sutradan ;) lampu probaj na ~40cm, za ostala pitanja ce se javiti neko drugi, sretno
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Hvala Powerseed. Jel mi može neko pomoći, prije nego stavim tegle u box, vezano uz pitanje 2 i 3 oko pasivnog upuha, bitno mi je zbog ulaska svjetla. Kako je sad setup manje mi ulazi nego u suprotnom slučaju.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ok. Hvala za light trap, a znaci sto se tehnickog i prozracivanja tice ok mi jea ispuh desno upuh ljevo
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
svejedno je gdje je šta dok god hladan zrak ulazi dolje a topli izlazi gore.
što se tiče prozora i hladnog zraka nemoj pretjerat,dovoljno da prozračiš par minuta na dan,
tako da ti temperatura u boxu ne pada ispod 17c.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
evo sad gledam sjemenke su u roku 24 h proklijale, klica se tek nazire, nekih 1 mm, tek je pukla. Jel to može u zemlju ili da pričekam do jutra jer na slikama iz vodiča vidim da su klice i po cenitmetar i više. Mislim to staviti ipak u one jogurt čase iz vodiča za grow sa foruma, dobro namočiti zemlju ali kako je oblačno i tako će biti danima hoće li to biti problem, da ne ugine sjemenka u zemlji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.